Junioři vydřeli výhru ve frýdeckomístecké Polárce, nájezdové drama rozsekl Dang

18.11.2016, René Chyla

Porubská juniorka byla ve Frýdku-Místku po celý zápas aktivnějším týmem, své šance ale nevyužila, a tak domácí kontrovali z rychlých brejků. RT TORAX tak musel dokonce dvakrát dotahovat, přesné rány Fránera a Bialoně a skvělé zákroky Zavadila nakonec rozhodly o tom, že utkání porubských juniorů nakonec budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich sice frýdeckomístecký Csapai trefil tyč, v páté sérii ale zamířil přesně Michal Dang, který rozhodl o bonusovém bodu pro Bahníkovu partu.

Liga juniorů - 16.kolo pá 18.11.19:00
HC Frýdek-Místek
2:3sn(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Heralt (Švaňa, Srníček), 28. Škubala (Švaňa, Gonos) – 19. Fráner (Kurnik, Franz), 37. Bialoň (Hranoš, Gola P.) a rozhodující nájezd Dang. Rozhodčí: Libiger – Cabák, Hykel. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 21:49 (5:16, 14:13, 2:20). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC Frýdek-Místek: Ovčaří – Fluksa, Gonos, Nikl, Skalický, Csapai, Srníček – Zberovský, Strakoš, Sztwiernia, Heralt, Švaňa, Škubala, Dubčák, Puzoň, Kanovský, Bernovský
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – do 40. Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Slíž, Boháč, od 41. Prepsl – Malát, Gola P., Bialoň – do 40. Stach, Bernát, Dang – Fráner, Franz, Kurnik – od 41. Veselý

Michal Dang (POR) (1+0)
Robin Švaňa (FRM) (0+2)
Jakub Bialoň (POR) (1+0)

Fránerova minela, Boháčova tyč a tutovka Zberovského

Porubští junioři začali aktivněji, větší závar před frýdeckou brankou však způsobili hosté až v osmé minutě v přesilovce. Kevin Fráner netrefil snad ze dvou metrů prázdnou branku a chvíli nato zamířil Filip Boháč do tyče. Následně musel být na pozoru Jakub Ovčaří také při dvou pokusech Michala Danga, i s těmi si však strážce domácí kasy dokázal poradit. Frýdek-Místek tak začal hrozit krátce po ubráněném oslabení, kdy se Lukáš Zberovský ocitl tváří v tvář Janu Zavadilovi, porubská jednička se však obelstít nenechala.

Přesilovková trefa Heralta a srovnání z hole Fránera

Za minutu však domácí využili početní převahu. Střelu Robina Švaňy sice porubský brankář vyrazil, na dorážku Jakuba Heralta mezi betony byl však již krátký – 1:0. Porubští v sedmnácté minutě nedokázali využít ani přečíslení tři na jednoho, kdy Ostravané znovu nechali vyniknout frýdeckomísteckého brankáře. To však neplatilo zhruba o dvě minuty později, kdy dostal Kevin Fráner namazáno před brankoviště od Antonína Kurnika a porubský útočník už se střelou pod lapačku nemohl mýlit – 1:1.

Lekce z produktivity

RT TORAX mohl stav utkání dokonce otočit, David Malát ale, stejně jako Michal Dang, neseřídil přesně svá mířidla. V osmadvacáté minutě tak domácí Porubským uštědřili lekci z produktivity. Střelu Robina Švaňa sice porubský brankář znovu vyrazil, na dvě dorážky Davida Škubaly však už nedosáhl – 2:1. Možnost srovnání přišla v další přesilovce, místo toho ale na modré chyboval Matěj Štěpán, který tak nabídl Eryku Sztwierniovi možnost nájezdu. V něm ale frýdeckomístecký útočník neuspěl a Jan Zavadil si připsal další skvělý zákrok.

Bialoňova přesnost a žolík Zavadil

Za minutu už ale svěřenci Miroslava Bahníka vyrovnali. Michael Hranoš dostal puk na pravém kruhu, poslal jej lépe postavenému Jakubu Bialoňovi, který nedal střelou nad vyrážečku Ovčařímu žádnou šanci – 2:2. Domácí ale mohli ještě v závěru znovu odskočit, David Škubala ale netrefil prázdnou branku a z dalšího úniku nedokázal skórovat ani Dominik Dubčák, kdy porubský gólman znovu zazářil.

Hrozba Veselý a rozhodnutí Danga v nájezdech

V poslední třetině ještě dokázal zahrozit Ondřej Veselý, který se nejprve proháčkoval mezi několika hráči do útočného pásma, jeho jedovatou střelu však domácí brankář zneškodnil. Tentýž útočník pak přenechal na levém kruhu kotouč Jakubu Bialoňovi, ten ale jen o pár centimetrů minul horní tyčku. RT TORAX měl v závěru ještě dvě přesilovky, ani jedna však nebyla využita, a tak musely přijít na řadu nájezdy. Ve druhé sérii byl nejblíže gólu Daniel Csapai, frýdecký bek však trefil jen tyč. Hrdinou se tak stal v páté sérii Michal Dang, který střelou k pravé tyči rozhodl – 2:3.

Ostatní zápasy 16. kola

Uherský Brodvs.Opava7:2
Přerovvs.Brno2:3
Boskovicevs.Havířov3:6
Uničovvs.Prostějov3:4 náj.

Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek): Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře, jelikož jsme měli utkání dobře rozehrané. Dvakrát jsme sice vedli, ale rozhodně se nejednalo o koukatelný zápas. Závěr jsme si zbytečně zkomplikovali několika vyloučeními a navíc v celé té poslední třetině se nám vůbec nepodařilo dostat se do nějakého souvislejšího tlaku a neustále jsme se jen bránili a bránili. Skvěle nám zachytal brankář a i díky němu jsme dotáhli duel do samostatných nájezdů, které jsou už jen loterie.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): V první třetině jsme zřejmě naštvali Pána Boha, jelikož se opravdu moc často nevidí, abychom netrefili snad čtyřikrát prázdnou branku. Ve zbytku zápasu jsme se ale jen trápili a výkon hráčů byl podprůměrný. Vezeme domů sice dva body, ale naši hráči určitě mají na víc, než co předvedli v tomto zápase.