Junioři po urputné bitvě srazili Uherský Brod, v čase 59:57 rozhodl Bialoň

07.10.2016, René Chyla

Porubská juniorka se po vítězství na ledě Přerova představila už počtvrté v této sezoně na domácím ledě, kde domácí borci přivítali uherskobrodský Spartak. Ostravané ale roli favorita dlouho nedokázali potvrdit a Spartak tak až do posledních vteřin držel nerozhodný stav. Poté se ale slova ujal Jaromír Široký, jenž parádně naservíroval puk Jakubu Bialoňovi, který v čase 59:57 rozhodl.

Liga juniorů - 5.kolo pá 7.10.17:00
HC Spartak Uherský Brod
2:1(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Malát, 60. Bialoň (Široký, Dang) – 29. Rauš (Pavlůsek). Rozhodčí: Kašinský – Řezáč, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Hranoš (POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 59. Střely na branku: 39:15 (17:4, 6:5, 16:6). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Široký, Boháč, Bijota, Prokeš, Jendruš – Malát, Gola P., Bialoň, Fráner, Kurnik, Bernát, Dang, Franz, Vilček, Veselý
HC Spartak Uherský Brod: Chovanec – Škubal, Viest, Hráček, Andrýsek, Lišaník – Pavlůsek, Rauš, Kociňák, Bařinka, Veselý, Forman, Ščecina, Hruboš, Kružela

Dominik Chovanec (UHB) (37 zásahů, 94.87% úspěšnost)
Jakub Bialoň (POR) (1+0)
David Malát (POR) (1+0)

Tutovky Maláta a Kurnika v úvodní třetině

Kdo čekal jednoznačnou záležitost, byl v první třetině jistě překvapen. RT TORAX měl sice mírně navrch, nicméně všechna snaha domácích borců přišla vniveč. V obrovské příležitosti se ocitl David Malát, jehož našel z protější strany kluziště Patrik Gola, porubský ostrostřelec ale pálil trestuhodně mimo. Tutovku měl na holi také o chvíli později Antonín Kurnik, ten ale mířil z předbrankového prostoru těsně nad břevno.

Malátův bekhend a srovnání Spartaku ve vlastním oslabení

Na začátku druhé třetiny mohl skóre otevřít Patrik Gola, ten ale nedokázal z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře překonat. Porubští se tak ujali vedení až ve 27. minutě. David Malát dostal puk před brankoviště, odkud bekhendem poslal kotouč přesně nad levý Chovancův beton – 1:0. Za necelé dvě minuty už ale bylo srovnáno. Ve vlastním oslabení ujeli Marek Rauš s Tomášem Pavlůskem a prvně jmenovaný střelou do protipohybu srovnal nad pravý Zavadilův beton – 1:1. O minutu později mohlo být ještě hůře. Porubská obrana znovu zaspala a vše tak znovu musel řešit až porubský gólman. V další brejkové situaci se totiž ocitli František Kružela s Matějem Ščecinou, porubský brankář ale obrat nedovolil a ukryl kotouč ve své lapačce.

Bialoň spasitel

Příliš hokejové krásy nepobrala ani poslední dvacetiminutovka. Porubští sice znovu měli herně mírně navrch, hosté ale srdnatě bojovali a rvali se o každý kousek ledu. Už už to vypadalo, že vítěze budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy, drtivý tlak domácích borců z poslední minuty však nakonec kýžené ovoce přinesl. V čase 59:57 našel Jaromír Široký perfektní zadovkou najíždějícího Jakuba Bialoně, jenž propálil Dominika Chovance k pravé tyči – 2:1.

Opavavs.Brno2:7

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Podcenili jsme začátek zápasu, poté už se hra vyrovnala a hrálo se nahoru dolů. Soupeř měl vynikajícího brankáře, na kterém naši kluci ztroskotávali. My jsme měli ale na konci obrovské štěstí, kdy jsme v závěrečných sekundách zápasu strhli vítězství na svou stranu. Nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.

Zdeněk Čech (HC Spartak Uherský Brod): Myslím si, že se jednalo o vyrovnané utkání, i když soupeř měl asi více šancí. Nicméně nesmyslnou chybou v závěru, kdy čtyři naši kluci nechají projet jediného hráče, jsme přišli minimálně o bod. Nějaké šance jsme také měli, ale ta naše "střelba" je taková, jaká je. To prostě je jen pouhé nahazování na brankáře, to nejsou pořádné střely.