Junioři natočili desítku a divákům naservírovali i čistý hattrick

26.08.2015, Gabriela Juříková

Odvetné utkání se Slezanem Opava odehráli junioři v mrazivé hale porubského zimního stadionu. Soupeř přijel jen s dvěma kompletními pětkami a na hře to bylo znát, protože domácí hráli v plné sestavě a neubývalo jim tolik sil. První branka utkání padla z trestného střílení, které Jonáš Mládek s přehledem proměnil. Dalšími dvěma góly zaznamenal čistý hattrick a nakonec v zápase vsítil celkem pět branek a na dvě přihrál. Šest kanadských bodů si vystřílel Patrik Gola (2+4) a RT TORAX Poruba nakonec Slezan zdolal 10:2. Teď se budou junioři osm dnů připravovat na zápas, který bude odehrán 3. září ve Vsetíně.

Přípravné zápasy juniorů - přát. st 26.8.15:00
Hokejový klub Opava
10:2(3:1, 5:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Mládek TS, 9. Mládek (Gola P.) 18. Mládek (Gola P., Kropka), 24. Kurnik (Hranoš), 26. Mládek (Gola P., Smrčka), 29. Gola P., 35. Široký (Bialoň), 40. Gola P. (Mládek), 47. Mládek (Gola P., Smrčka), 52. Kropka (Mládek) – 18. Borunský (Hlista), 30. Borunský (Hlista) . Rozhodčí: Rajnoch – Urbánek, Kořistka. Vyloučení: 4:3, navíc Hlista (OPA)OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 10:2.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil (40. Klein) – Štěpán, Hranoš, Široký, Halška, Kropka, Olšr, Boháč – Bartoň, Kurnik, Csabala – Šustala, Nardelli, Korec – Smrčka, Gola P., Mládek – Bialoň, Hudec
Hokejový klub Opava: Marek (31. Drnda) – Dyba, Hon, Klement, Blaževič, Borunský, Hlista, Ruby, Stoniš, Ostřanský, Cychl

Porubští junioři byli od samého začátku utkání aktivnější. První šanci z bezprostřední blízkosti měl Korec. V čase 2:41 byl faulován ve střelecké pozici Jonáš Mládek a nařízené trestné střílení proměnil. Opava dostala jako první příležitost zahrát si přesilovku, jenže se jí nedařila odehrát, jak by si představovala. Domácí neustále drželi hosty v jejich třetině. Po vypršení trestu se Šustala zapojil do hry a ihned měl skvělou pozici ke střelbě. Puk jen těsně minul horní spojnici tyčí. Porubský gólman si také několikrát sáhl na kotouč, ale Slezanům nebylo přáno radovat se z gólu. Na druhé straně svou bojovností a drzostí na brankovišti v deváté minutě slavil druhou branku díky nahrávce Patrika Goly Jonáš Mládek a RT TORAX vedl 2:0.

Slezané se snažili o snížení, jenže nedokázali pohotově usměrňovat puky za Zavadilova záda. Největší takovou příležitost měl Stoniš. Podařilo se to až poté, co domácí zahráli icing a vhazovalo se po pravici gólmana. Opavský centr Hlista buly vyhrál a David Borunský dokázal střelou po ledě snížit. Po pár vteřinách se skóre znovu měnilo, když Jonáš Mládek za přispění parťáka v útoku Patrika Goly dovršil čistý hattrick a dal Porubě opětovné dvoubrankové vedení.

Začátek druhé třetiny patřil hostům. Do třetí minuty okupovali útočné pásmo, ale branku se jim vsítit nepovedlo. Domácím stačil jeden protiútok, kdy Antonin Kurnik akci zakončil a zvýšil na 4:1. Po dvou minutách hry byl opavský gólman překonán popáté. Čtvrtou branku vsítil Jonáš Mládek, jak jinak než za asistence Goly a tentokrát také Smrčky. Slezanům se nedařily boje okolo jejich brankoviště a důraznost domácích borců slavila další branku. Nejdůraznější byl z elitního porubského útoku tentokrát Patrik Gola – 6:1. O minutu později se hosté zdravě naštvali a Hlista s Davidem Borunským krátkými nahrávkami od své poloviny hřiště snížili. V polovině utkání, poté co opavský gólman Marek vychytal Golu, propustil místo svému kolegovi Drndovi.

Opavští se utrhli v oslabení, jmenovitě Stoniš, ale proti Zavadilovi neuspěl. Nakonec Porubští přesilovku proměnili, když obránce Jaromír Široký v roli rozrážeče na brankovišti skóroval a určil stav na 7:2. Domácí brankář po dlouhé době čelil střelbě. Odrazil pokusy Ruby i Ostřanského. Čtyři vteřiny před druhou přestávkou vystřelil po nahrávce Mládka Patrik Gola a kotouč gólmanovi přeskočil betony – 8:2.

Do třetí třetiny přišli Slezané pozdě, ale rozhodčí přihlédl k tomu, že je to příprava a trest za pozdní příchod neudělil. Ve čtvrté minutě se domácí brankář, od třetí třetiny David Klein, zapotil. Stonič a Ostřanský byli aktivní a přelstili porubskou obranu. Puk však brankovou čáru nepřešel. Sotva skončila Porubě přesilovka, prosadil se v zápase již po páté Jonáš Mládek. V následných minutách se hrál opatrnější hokej. Domácí se již nikam nehnali a hostům v deseti lidech už docházeli síly.

Už se zdálo, že se domácím nechce dát desátou branku. Slezané měli přesilovku, ale na puku byli domácí. Nahrávali si okolo opavské brány až se obránci Adamu Kropkovi podařilo posunout kotouč za brankovou čáru – 10:2. V patnácté minutě třetího dějství se k puku dostal opavský Ruby a na několik pokusů se pokusil překonat domácího gólmana. Následně se to nepodařilo ani Stonišovi. A po střele Hona zaburácely betony a na dorážku následně nedosáhl Borunský. Domácí dali hostům v závěru třetiny hodně prostoru, kterého však Slezané nevyužili.