Jakub Štěpánek potrápil porubské střelce. Frýdek si odváží výhru

07.12.2019, Pavlína Vítková

V rámci posledního kola základní části Chance ligy zavítali na porubský led čert, anděl i Mikuláš. A s nimi i rivalové z Frýdku-Místku. Vyrovnaný souboj nakonec lépe dopadl pro hosty. Jejich bránu totiž pohotovými zákroky uzavřel Jakub Štěpánek.

CHANCE LIGA - 30.kolo so 7.12.16:00
HC Frýdek-Místek
0:3(0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Motloch (Eret, Nestrašil), 53. Tomi (Kafka), 59. Kafka (Haman, Stuchlík). Rozhodčí: Barek, Doležal – Bartek, Novák. Vyloučení: 8:11, navíc Dluhoš (POR) a Tomi (FM) 10 OT, Jáchym, Špaček (oba POR), Motloch, Eret (oba FM) 5 + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 353. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 0:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Rudl, Husák, Pastor, Slavík, Dluhoš, Dundáček, Šendera – Kanko, Zdeněk, Káňa – Szturc, Jáchym, Sikora – Špaček, Hudeček, Brodek – Ďurač, Ollender
HC Frýdek-Místek: Štěpánek – Adámek, Haman, Kovář, Michálek, Adámek, Hrachovský, Stránský – Kafka, Stuchlík, Tomi – Kofroň, Hladonik, Mikulík – Kaukič, Przybyla, Klimša – Eret, Motloch, Nestrašil

Úvod zápasu byl z obou stran spíše opatrný. První velkou šanci měli v páté minutě hosté, když Kůdelovu pozornost prověřili Nestrašil s Eretem. Jen o chvíli později se v útočné šanci ocitli i Hladoník s Mikulíkem. Ale ani oni nebyli úspěšní. Ve dvanácté minutě na opačné straně ledu kombinovali Roman Szturc s Tomášem Jáchymem, Jakub Štěpánek si ale s jejich pokusem poradil. A gól nevsítil ani Ivan Ďurač, když mu frýdečtí v devatenácté minutě nabídli odkrytou bránu. Patnáct vteřin před zazněním sirény ještě štěstí zkusil Jan Káňa. Kotouč ale do brány nedoputoval. Po první třetině tedy stále platil bezbrankový stav.

Druhá dvacetiminutovka nabídla atraktivní souboje. Divákům se předvedli hlavně gólmani. Štěpánek si musel pohlídat akce Husáka, Kanka a Káni. Kůdela měl práci s Klimšou, Przybylou a Kaukičem. Díky jejich skvělým zákrokům úspěšný pokus přišel až v čase 30:14. Hosté se rychlým únikem prodrali do útočného pásma, Petr Eret vystřelil, najíždějící Lukáš Motloch dorazil a Frýdek se mohl radovat. Na světelné tabuli svítilo skóre 0:1.

Ostravané se pokoušeli srovnat. V pětatřicáté minutě vyslal na frýdeckou bránu tvrdou střelu Marek Špaček. Štěpánek ale rychle reagoval a puk zachytil. A neskóroval ani Marek Slavík mířící od modré čáry. V čase 39:30 se o závar před hostujícím brankářem postarali ještě Káňa s Husákem. Puk nicméně za Štěpánkova záda nepropasírovali. Stav se tak stále neměnil.

Po přestávce se o vyrovnání snažili Zdeněk, Hudeček a Pastor. Frýdecká klec však díky zákrokům pohotového brankáře zůstala nedobyta. V čase 52:30 pak ve vlastním oslabení ujel domácí obraně Vojtěch Tomi a zvýšil náskok svého celku. Pět minut před koncem následně Dluhoš a Tomi shodili rukavice. Vypjatou atmosféru přerušil až gól do prázdné ostravské brány. Jeho autorem byl v čase 58:13 Petr Kafka. Frýdek tak odjel z Ostravy s mikulášskou nadílkou v podobě tří bodů.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Chtěli jsme odčinit nepříznivou sérii, která se s námi táhne už pár zápasů. Nemůžu říct, že by kluci nechtěli, ale chybí nám střelec, nejdou nám přesilovky, zkrátka jsme si nedokázali dnes ničím pomoct. Musím uznat kvality Kuby Štěpánka, který nás dokázal nachytat. Bez gólu se nedá pomýšlet na nějaké body, takže jsem zklamaný z výsledku, protože se to zbytečně natahuje a pauzu jsme už neskutečně vyhlíželi. Věřím, že až se dáme všichni dohromady, tak budeme opět konkurence schopni.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Samozřejmě jsme rádi za tři body z venkovního utkání. Je to pro nás pomoc do té tabulky, kterou teď budeme hrát. Myslím si, že jsme byli o kousek lepší. Asi jsme chtěli víc vyhrát. Jakub Štěpánek předvedl úžasný výkon a podržel nás v kritických momentech. Velké plus pro obranu, která dokázala všechny přesilovky Poruby zpacifikovat.