I v nadstavbě mladší dorost Poruby vévodí tabulce a děsí soupeře

29.01.2016, Gabriela Juříková

Netradiční hrací den zažili mladší dorostenci Poruby, když na led Kroměříže jeli odehrát další kolo nadstavby o postup do ELIOD extraligy ve středu 27. ledna. V pozdních večerních hodinách rozehráli svůj další hokejový koncert. Kapitán Marek Havránek vsítil hattrick a u dvou branek asistoval, reprezentant Vojtěch Střondala ke gólu přidal čtyři nahrávky a tentokrát jim sekundoval Mateusz Wawrzkiewicz, který ke dvěma gólům a asistenci přidal i deset minut osobního trestu. Nic na tom však nemění, že porubští mladíci jsou pro soupeře postrachem a velkým favoritem a již dopředu čekají velký gólový příděl. A můžou se na Porubské připravit jak nejlépe umí. Další utkání čeká skvadru trenéra Leksovského v neděli 31. ledna a v RT TORAX ARENĚ bude hostit Prostějov.

ELIOD liga mladšího dorostu - 27.kolo st 27.1.18:30
HK Kroměříž
2:8(1:3, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Mrnuštík, 48. Lukačka – 11. Střondala (Havránek, Wawrzkiewicz), 16. Wawrzkiewicz (Střondala, Havránek), 20. Vojtášek (Žídek J., Bochnak), 21. Havránek (Střondala, Pliska), 27. Havránek (Střondala, Šimek), 30. Bochnak (Nagy, Žídek J.), 54. Havránek, 57. Wawrzkiewicz (Střondala). Rozhodčí: Bryška – Kučera, Halas. Vyloučení: 0:2, navíc Wawrzkiewic 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 18. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6, 2:8.
HK Kroměříž: Lekeš – Pavlas, Andrýsek, Brada, Mrnuštík, Uhříček, Vozdecká – Káňa, Stiborek, Táborský, Dvořáček, Morev, Lukačka, Dluhoš
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Gajdoš, Pliska, Pitucha, Nagy, Šolc, Kroček, Krátký – Wawrzkiewicz, Střondala, Havránek – Žídek J., Bochnak, Vojtášek – Zicháček, Puchala, Boniatti – Šimek

Z webu HK Kroměříž

Poruba dorazila do Kroměříže s bilancí 24 bodů a se skóre 84:9 z osmi zápasů nadstavby. Drtivě útočila, účelně kombinovala, drala se do šancí a Hanákům nedopřála oddech po celý zápas. Tempo její hry, bruslení bylo až neuvěřitelné, práce rukou bez opoždění plnila dokonale příkazy hokejové intuice. Silní na puku, mladíci, co nevypálí zbytečně, ale předloží to vždy lépe postavenému spoluhráči.

Hanákům nezbylo, než sáhnout si do rezerv dřiny a poctivosti, a spoléhat, že několikrát ujedou a skórují z brejku. Hosté tlačili a domácí neproměňují brejk ve 3. minutě, soupeř svírá a Kroměřížští ujíždí do sóla po šesti minutách, a zase nic. Do třetice se domácí dočkali a sólíčko v 11. minutě je dostává do vedení. Bohužel vydrželo asi 30 vteřin. Ve 14. minutě zavěsí Poruba podruhé a třetí gól hostů je nehorázná smůla. Kotouč "visel" na brankové čáře, někdo měl k němu daleko, jiný ani netušil, kde je, no a dojíždějící Ostravák to doťukl 7 vteřin před sirénou!

Hned na úvod 2. třetiny jde Poruba do trháku 4:1, pátou trefu si zajistí v oslabení, které odehraje takřka celé v útočném pásmu. A po čtyřiceti minutách hry vedou Porubští 1:6.

Také ve 3. části si domácí borci připsali pár bleskurychlých kontrů, z toho se jen Eliška řítila do dvou velkých možností. Hanákům se dařilo prvních 10 minut 3. třetiny, kdy aktivitu Poruby otupili a sami přebírali iniciativu. Ve 48. minutě vytvořili tak mocný závar a "humbuk" před bránou, že favorit musel znovu pro puk do síťky – 2:6 sice není konnečná. Kroměříž ještě obdržela dvě branky, ale přístup domácích barev k zápasu, k TAKOVÉMU protivníkovi, TAKOVÉMU GIGANTU, byl inspirací fanouškům i hráčům!