Hronov se v Porubě nezmohl ani na gól, dorost slaví v kvalifikaci i podruhé

22.03.2019, Gabriela Juříková

Dorost Poruby odehrál první utkání kvalifikace na domácím ledě a v utkání s Hronovem, týmem, který prožívá skvělou sezónu, mu stačila k výhře pouze první třetina. Góly Stibora, Vehovského a Boguaje stačily k pohodlnému náskoku, který na začátku druhého dějství ještě navýšil Krzysztof Macias. Ve třetím dějství vychytal Kubeček trestné střílení, takže v závěrečném účtování brala Poruba výhru jen 4:0. Marek Slíž vychytal s přispěním spoluhráčů svou čtvrtou nulu, ale nutno říci, že moc střel krýt nemusel. Již v neděli pozná tým Davida Moravce svého třetího soupeře a hodinu po poledni rozehraje duel o třetí výhru.

Regionální liga dorostu - K2 pá 22.3.17:00
HC Wikov Hronov
4:0(3:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Stibor (Chovanec), 14. Vehovský (Kr. Macias, Pasek), 15. Boguaj (Ślusarczyk, Krčmarský), 22. Kr. Macias (Križ, Halata). Rozhodčí: Pelc – Janoško, Kořistka. Vyloučení: 7:5, navíc Kubeček (HRO) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 48:12 (22:3, 18:4, 8:5). Průběh utkání: 4:0.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Borkovec, Hlaváč, Križ, Kac. Macias, Gelnar, Pasek, Elbl – Ślusarczyk, Krčmarský, Boguaj – Kr. Macias, Halata, Vehovský – Chovanec, Stibor, Kovalčík – Sienkiewicz
HC Wikov Hronov: Kubeček – Pavelka, Ištok, Rubáček, Vytlačil, Kulhánek, Havelec – Kocián, Wajsar, Kubeček, Hynek, Petr, Jirásek, Polej

Krzysztof Macias (POR) (1+1)
Maxim Vehovský (POR) (1+0)
Martin Stibor (POR) (1+0)

Již od prvních minut bylo jasné, kdo bude hrát prim. Po necelých třech minutách se k druhé tyči Kubečkovy brány trefil Martin Stibor, který otevřel skóre zápasu. Herní nadvláda Poruby pokračoval, i když i hosté měli pár možností ke vstřelení gólu. Pavelka jen těsně minul tyč Slížovy brány. První přesnou střelu mezi tři tyče ale zaznamenal až v deváté minutě Polej. Jenže Slíž byl na utkání dokonale koncentrován a tak si s viditelnou střelou lehce poradil. Na druhé straně přečíslení nedopadlo gólem. Ślusarzcyk nabil vpravo jedoucímu Boguajovi, ale tomu puk sjel po patce hole a zakončení bylo mimo bránu. Až ve třinácté minutě stál na pravém místě Maxim Vehovský, když střílenou nahrávku Krysztofa Maciase od mantinelu do brankoviště protečoval špičkou hole. Kubeček se nestačil včas přesunout a Porubští tak využili první přesilovku tři vteřiny před jejím koncem. A to nebylo v první třetině vše! O minutu a půl později po přihrávce Kryštofa Krčmarského udeřil Václav Boguaj a neomylně zvýšil na 3:0. Tímto výsledkem také skončila první třetina. Slíž totiž vychytal od modré střílejícího Rubáčka a udržel si tak čisté konto. A to i proto, že jeho spoluhráči drželi hru více méně od jeho brány a malovali obraz hry.

Druhá část začala tak, jak skončila ta první. Tlakem domácího týmu. Navíc se po minutě a třinácti vteřinách prosadil Krzyzstof Macias, když tečoval střelu obránce Kríže – 4:0. Jak se později ukázalo, byl to poslední gól utkání. Wikov ubránil skoro tři čtvrtě minuty dlouhé oslabení ve třech a následně i to klasické čtyři na pět. Do dalších minut utkání zvolil Hronov defenzivní taktiku, což vedlo k malému úspěchu. Poruba sice střílela jako na vojenské střelnici, ale skvělý výkon nejen brankáře Wikova, snažení domácích navýšit vedení, blokoval. Do konce druhé třetiny sice přišla ještě nějaká vyloučení na jedné i druhé straně, ale stávající výsledek se neměnil. Oba týmy svá oslabení odehrály aktivně a úniky se dostávaly k soupeřově bráně.

Třetí třetina se už z pohledu porubských červeno – bílých barev dohrávala. Mnoho šancí si nevypracovali už ani domácí borci a svého soupeře pustili k ohrožení čtvrtého čistého konta Slíže až v samém závěru základní hrací doby. Všechno prostě spělo do hladkého a brzkého konce. V čase 58:48 si domácí po faulu na Maxima Vehovského vyzkoušeli ještě samostatný nájezd. Postavil se k němu sám faulovaný a neproměnil. Klička, o kterou se pokusil, mu prostě nevyšla.

Porubští udělali další krok k tomu, aby si v příští sezóně zahráli dorosteneckou extraligu. Další zápas odehrají již pozítří, když se od 13:00 střetnou s domácí Hvězdou Praha.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Měli jsme dobrý začátek a od něj se odvíjel další průběh utkání, který jsme si pohlídali. Kluci hráli zodpovědně a to byl základ dnešní výhry. Velmi důležité bylo i to, že jsme neinkasovali, což nám v závěrečném zúčtování může pomoct.

Lukáš Polej (HC Wikov Hronov): Celé utkání jsme tahali za kratší konec. Druhé utkání se nám nepodařilo dát gól, což se projevuje na naší hře. Kluci z toho začínají být nervózní, protože to v průběhu sezóny nezažili. Soupeři gratuluji k výhře.