Gólová přestřelka, bitky i nájezdy. Poruba si na úvod přípravy vyšlápla na Kokšetau

02.08.2019, David Kubatík

Po tréninkovém drilu a pilování fyzičky přišlo na začátku srpna i na zápasové vytížení. Prvním soupeřem v přípravě hráčů HC RT TORAX Poruba 2011 byl ARLAN Kokšetau. Ještě než rozhodčí vhodili úvodní buly, celá hala na minutu utichla, aby uctila památku tragicky zesnulého hokejového činovníka Lukáše Vaculíka. Samotné utkání pak nabídlo nejen góly, ale i odhození rukavic a důraz na brankovišti. Svěřencům trenérů Holaně a Pavlačky premiérové utkání gólově vycházelo až do poloviny třetí třetiny, kdy šli hosté, kteří neustále dotahovali gólové manko, poprvé do vedení. V poslední minutě dokázal domácí tým srovnat a tak o vítězi rozhodovaly nájezdy. Ve druhé sérii rozhodl Marek Špaček. Utkání se dvěma góly vydařilo Janu Hudečkovi.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. pá 2.8.17:00
HK Arlan Kokšetau
5:4sn(1:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Hudeček (Božík), 24. Hudeček (Gřeš), 32. Jáchym (Pastor). 60. Husák (Jáchym), rozh. náj. Špaček – 12. Kakhmanov (Gevel), 25. Ivanov (Jegorov), 43. Šitikov (Markelov), 57. Hraško (Šitikov). Rozhodčí: Trombík, Fiala – Kořistka, L. Janda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na bránu: 30:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Urbanec, Pastor, Husák, Rudl, Slavík, Božík, Jirásek, Cikánek – Beták, Jáchym, Sikora – Gřeš, Hudeček, Káňa – Nejezchleb, Kubica, Špaček – Heinrich, Hlinka, Brodek
HK Arlan Kokšetau: Pološkov (31. Zykin) – Gevel, Borovikov, Hraško, Selezněv, Kazantsev, Korabejnikov, Grebenčšikov, Kolesnikov, Jegorov – Markelov, Starý, Berdnikov, Petrov, Botovkov, Potajčuk, Čerkasov, Akhmetov, Kiselov, Timošenko, Ivanov, Kolesnikov, Baženov, Šitikov , Kakhmanov, Tvrdochlebov

Zápas začal aktivní hrou porubských hráčů, která již po minutě a sedmnácti vteřinách přinesla první gól zápasu. Martin Božík vypálil od modré, Pološkov puk vyrazil a s dorážkou přispěchal Jan Hudeček - 1:0. Následně se oba týmy vystřídaly v šancích a v čase 11:26 přišlo srovnání. Obraně Poruby spolu ujelo duo Dmitrij Gevel – Michajl Kakhmanov, dvakrát si mezi sebou vyměnili puk a druhý jmenovaný zavezl puk až za záda nebohého Foltána. I nadále pokračovala aktivní hra na obou stranách. Gólový výčet se však už do první sirény nerozšířil, a tak oba týmy zamířily do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

I druhá třetina začala poměrně zostra. A byli to znovu domácí, kteří šli celkem rychle do vedení. V čase 23:44 se na modré napřáhl Jan Hudeček a nedal Pološkovi ani tu nejmenší šanci – 2:1. Radost z vedení však domácím vydržela pouhých jednapadesát vteřin. Po nádherné křižné přihrávce Jegorova se na Foltána rozjel Nikita Ivanov a z bezprostřední blízkosti zvedl puk krásně do "vinglu" – 2:2. V čase 30:58 sáhl hostující kouč Gregor ke střídání gólmanů. Ivana Pološkova nahradil Dmitrij Zykin. A porubští novou akvizici na ledě přivítali, jak se patří. Už v čase 31:44 vypálil od modré Pastor a Zykin střelu pouze vyrazil. Puk však doletěl pouze na hůl Tomáše Jáchyma,který na nic nečekal a umístil puk mezi tři tyče – 3:2. S tímto nerozhodným výsledkem se také oba celky po druhé části rozloučily.

I třetí třetina začala gólově. Už v čase 42:50 poslal Vladimír Markelov milimetrově přesnou přihrávku na zcela zapomenutého DMITRIJE ŠITIKOVA, který zcela bez problémů poslal puk nad lehajícího si Foltána - 3:3. A vyrovnaný stav pokračoval ještě dlouho potom. Občas se sice nějaká šance na jedné či druhé straně objevila, ale nebylo to nic světoborného. Až do padesáté šesté minuty, kdy se krátce po sobě nechali vyloučit Zdeněk Kubica s Janem Káňou. A hosté touto nabízenou šancí nepohrdli. V čase 56:14 zakončil dvojnásobnou přesilovku střelou zpoza levého kruhu Peter Hraško. Jeho střela byla navíc skryta ve hradbě těl, která Foltánovi zakryla výhled – 3:4. Už to vypadalo, že zápas skončí vítězstvím hostů. To by ale nebyli Porubané, kdyby se jen tak vzdali. Odvolali brankáře a v čase 59:24 to přišlo. Dobře zvládnutou hru v šesti zakončil střelou do pravého růžku Patrik Husák.

Za nerozhodného stavu šel zápas do samostatných nájezdů. V těch byli nakonec šťastnější domácí borci. Ve druhé sérii rozhodl svým proměněným nájezdem Marek Špaček

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Čekal nás první soupeř po velmi těžkém, náročném týdnu, kdy kluci dostali hodně zabrat, takže ty nohy šly hodně vidět. Byly hodně unavené, ale i přes to si myslím, že jsme odehráli slušné utkání. Dostali šanci hlavně hráči, kteří jsou tady na zkoušku a s některými jsme se museli dneska rozloučit, ale tak to bylo nastaveno, že tenhle zápas nám to splní. Začátek byl z naší strany velice dobrý, měli jsme hodně pohybu, hodně střel a potom se hra trochu vyrovnala. Táhlo se to pořád celý zápas o gól, ale jsem rád, že jsme v sobě našli ještě ty síly do konce zápasu. Na nájezdy jsme velice kvalitního soupeře porazili. Je to samozřejmě příprava, ale já myslím, že každý hráč ukáže, že hraje proto, že chce vyhrát.

Dušan Gregor (HK Arlan Kokšetau): Tak já si myslím, že to byl klasický přípravný zápas. My jsme sehráli třetí zápas za čtyři dny, takže navzdory tomu, že jsme prohráli, splnilo to ten úkol toho, že jsem viděl všechny hráče a už si začínám dělat přesnější obraz. Co k tomu dodat, byl tam mladý brankář na tu druhou půlku zápasu a nemůžu říct, že zachytal špatně. Ale na těch samostatných nájezdech se ukázalo to, že musí ještě na sobě pracovat. Je to pro něho škola, tak jsme rádi i za jeden bod.