Frýdek vrátil Porubě porážku i s úroky, RT TORAX odjíždí s ostudným debaklem

14.11.2015, René Chyla

Porubě nevyšlo ve šlágru kola téměř nic, už od úvodních vteřin na ledě vládla pouze třinecká farma, která už po první třetině vedla o šest branek, na konci druhé třetiny zářila na světelné tabuli desítka a skóre se nakonec zastavilo po vyrovnané třetí třetině, kterou už Frýdečtí vypustili, na propastných 12:3. Frýdek-Místek tak uštědřil Porubě v odvetě nejvyšší porážku v novodobé historii a vůbec nejvyšší prohru ve vzájemných zápasech. O premiérovou branku v letošní sezoně se postaral navrátilec do porubské sestavy Jakub Baca, který uzavřel gólový účet dnešního večera. Větším faux pas než ostravský debakl je však neuctění památky obětí teroristického útoku ve Francii minutou ticha.

2. liga - skupina Východ - 19.kolo so 14.11.17:00
HC Frýdek-Místek
12:3(6:0, 4:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Christov (Káňa, Kowalczyk), 2. Jaroš (Chmielewski), 7. Franek (Matuš), 11. Piecha (Adámek), 14. Piecha (Samiec, Klimša), 15. Luka (Káňa), 25. Luka (Christov, Káňa), 31. Klimša (Polák), 34. Matuš (Adámek), 37. Cienciala (Franek), 57. Jaroš (Schwarz), 57. Piecha (Samiec) – 35. Ballner (Kilnar), 48. Gelnar (Malý, Stejskal), 59. Baca. Rozhodčí: Vaněk – Rožánek, Goňa. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 204 (vyprodáno). Průběh utkání: 9:0, 9:1, 10:1, 10:2, 12:2, 12:3.
HC Frýdek-Místek: Šimboch – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Adámek, Kowalczyk, Samiec, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Matuš, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Luka, Jaroš, Christov
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (7. Kubáň) – Slavík, Peslar (od 24. Šindelář), Buček (od 18. Baca), Ovšák, Vajda, Malý – Rimmel (od 20. Szajter), Kilnar, Sedlář, Vaněk, Gelnar, Bednář, Ballner, Seidler, Stejskal

Šlágr kola začal pro Porubské jako noční můra. Už po 29 vteřinách vyslal Tomáš Káňa podél levého mantinelu Víta Christova, jenž se trefil přesně pod Tihlářovu lapačku – 1:0. O minutu později už frýdecké tribuny povstaly podruhé. Aron Chmielewski našel před brankovištěm naprosto volného Tadeáše Jaroše. Ten si zkušeně rozpohyboval porubského gólmana a bez problémů poslal kotouč pod břevno – 2:0. V tu chvíli svítil na tabuli odehraný čas teprve 1:45! V sedmé minutě potrestali domácí další hrubici v ostravské obraně. Matúš Radim Matuš z rohu kluziště přihrál mezi kruhy přesně na hůl Tomáš Franka, který si udělal ještě krok do výhodnější pozice a k pravé tyči navýšil na rozdíl tří branek – 3:0.

V tu chvíli reagoval na třetí branku hlavní lodivod Poruby výměnou gólmanů a mezi třemi tyčemi se tak představil Andreas Kubáň. Frýdečtí poté využili i následnou přesilovku. Marián Adámek poslal puk na hokejku Martina Piechy, který k levé tyčce navýšil domácí herní pohodu – 4:0. Hráči Poruby byli zralí na ručník a hlavní kouč si vyžádal oddechový čas. Pro hosty mohlo být ještě hůře ve třinácté minutě. Exporubský Jakub Schwarz předvedl přes celé kluziště individuální akci, kdy obelhal Robina Malého i Jakuba Peslara. Jeho samostatný únik ale nakonec skvěle zastavil Andreas Kubáň. RT TORAX ale "bůra" dostal o chvíli později.

David Samiec nahrával před brankoviště Martinu Piechovi, který se trefil přesně mezi betony – 5:0. Patnáctá minuta, šestý gól a v tu chvíli bylo jasné, že RT TORAX dostane největší gólový příděl v této sezóně. Tomáš Káňa vyškolil porubskou obranu a v přečíslení tři na jednoho přemohl Kubáně k levé tyči lídr kanadského bodování celé soutěže Vladimír Luka – 6:0. Porubský gólman se poté blýskl fantastickým zákrokem po pohotové střele Arona Chmielewskiho. Světlý moment pro hosty přišel v poslední minutě první periody. David Ballner vyslal elegantní zadovku na Vladímíra Stejskala, který ale ztroskotal na Juraji Šimbochovi.

Poruba vstoupila do úvodu druhé dvacetiminutovky jako vyměněná. David Ballner se nejprve dostal do přečíslení, kde přenechal Aleši Kilnarovi, který sice přelstil Juraje Šimbocha, vzápětí se ale kotouč otřel pouze o horní tyčku. Následně neuspěl ani s dorážkou Jakub Gelnar a na druhé straně si zase Davida Samiece vychutnal Andreas Kubáň. Pětadvacátá minuta znamenala další zásah domácích. Vít Christov obelstil z ostrého úhlu Kubáně, kotouč se následně dostal před brankoviště, kde už měl Vladimír Luka jednoduchou úlohu – 7:0.

Domácí i přes vysoké vedení stále neměli dost. David Klimša sice nastřelil pouze Kubáňův beton, proti následné dorážce však již neměl porubský gólman žádnou šanci – 8:0. O chvíli později zase Marián Adámek rozhýbal Kubáně, poslal přesnou přihrávku na druhou stranu Radimu Matušovi, jenž zavěsil pod víko – 9:0. RT TORAX se přeci jen dočkal na konci 35. minuty v početní převaze. Aleš Kilnar namazal z rohu kluziště ke vzdálenější tyči Davidu Ballnerovi, který se trefil přesně nad pravý beton Šimbocha – 9:1. Ani tato špetka radosti ale netrvala dlouho. David Cienciala se ocitl sám u levé tyče a bekhendovou střelou doslova přehodil bezmocného Kubáně – 10:1.

Začátek poslední třetiny hrůzostrašného zápasu znovu vyšel. Vladimír Stejskal nahrával na levý kruh Milanu Ovšákovi, který ale trefil pouze přesouvajícího se Šimbocha. 48. minuta přinesla druhý úsměv hostující střídačky. Robin Malý přenechal černý kus pryže na levém kruhu Jakubu Gelnarovi, jehož střela prošla Šimbochovi mezi betony – 10:2. Frýdek-Místek se pojedenácté radoval v 57. minutě. Jakub Schwarz našel u levé tyčky Tadeáše Jaroše, který k levé tyči nedal Kubáňovi šanci – 11:2. David Samiec o pár vteřin později vyzval Martina Piechu k dokonání hattricku a ten střelou mezi betony nepohrdl – 12:2. Minutu a půl před koncem si Jakub Baca objel Šimbochovu svatyni a poslal puk nekompromisně za brankovou čáru – 12:3.

Ostatní zápasy 19. kola II. ligy skupiny Východ

HC Slezan Opava vs. HK Nový Jičín4:3
HC Moravské Budějovice 2005 vs. SHK Hodonín6:2
HC Kopřivnice vs. SK Karviná18:5
HC Bobři Valašské Meziříčí vs. VHK Vsetín3:4
HC Lvi Břeclav vs. HC Technika Brno2:3 pr.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Měli jsme před tímto utkání dost velký respekt, protože přece jenom to byl soupeř, který nám jako první vzal body. Ale doslova jsme do toho utkání vlítli, možná to bylo i tím, že byl na střídačce trenér hlavního mužstva, tak se kluci snažili ukázat. Každopádně do deseti minut jsme rozhodli celé utkání. První dvě třetiny byly povedené, ta poslední už byla horší, tam už jsme polevili a nebyli jsme spokojeni, ale jinak si myslím, že výsledek hovoří za vše.