Extraligový mladší dorost znovu nedal ani gól, doma podlehl nováčkovi z Techniky

17.11.2017, René Chyla

Mohli se odpoutat od posledního místa a poskočit už na osmé místo v tabulce, leč nestalo se. Impotence porubských hokejistů trvá, čehož v pátečním kole využila brněnská Technika, která nakonec po brankách Hassaniho a Jedličky zvítězila na ostravském ledě 2:0 a prodloužila trápení ostravských útočníků.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 15.kolo pá 17.11.13:45
Technika Hockey Brno
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Hassani (Fojt), 43. Jedlička (Šujan). Rozhodčí: Dufka – Novotná, Holibka. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 20:33 (10:8, 5:13, 5:12). Průběh utkání: 0:2.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Elbl, Gelnar, Machů, Macias Ka., Bechný, Dobeš – Foldyna, Bukovjan, Boguaj, Fojtík, Halata, Chovanec, Pavlík, Moškoř, Krčmarský
Technika Hockey Brno: Skoupý – Fojt, Kučírek, Kubica, Kala, Šujan, Groch, Kudrna – Kelbl, Zimin, Kubový, Hassani, Staněk, Jedlička, Frýza, Vyroubal, Daněček, Čoupek

Maroš Jedlička (BRN) (1+0)
Filip Šujan (BRN) (0+1)
Tomáš Machů (POR) (0+0)

Břevno Foldyny a Ziminova tutovka

Sváteční duel extraligy mladšího dorostu mezi poslední Porubou a sedmou Technikou začal lépe pro hosty, kteří jen hýřili aktivitou. Nicméně do první vážnější akce se dostali paradoxně domácí, když Filip Fojtík poslal ideální pas Alexi Foldynovi, který se bravurně zbavil posledního beka a uháněl sám na Matyáše Skoupého. Porubský útočník však příliš neseřídil svá mířidla, jeho rána totiž orazítkovala pouze břevno brněnské branky. Vývoj zápasu následně ovlivnila řada vyloučení, přičemž ve 14. minutě se Porubští dostali do velmi slibné pozice. Alex Foldyna nahrával nalevo Kryštofu Krčmarskému, jenž ale z prostoru mezi kruhy trefil pouze připraveného Matyáše Skoupého. Ani Technika však nebyl úplně bez šance, necelé dvě minuty před první pauzou zapomněli domácí na Adama Zimina, který stál nikým nehlídaný před brankovištěm. Brněnský útočník si následně vyžádal přihrávku z rohu kluziště, jeho střelu do horní části branky však zlikvidoval parádně Marek Slíž.

Hassaniho lekce z produktivity a Krčmarského příležitost

Vstup do další části se povedl naopak lépe domácím. Byli to ale právě oni, kteří v čase 21:16 poprvé inkasovali. Radovan Fojt nahrával v útočném pásmu Ahmadu Hassanimu, který zblízka otevřel skóre – 0:1. Poruba mohla vyrovnat ihned po vypršením jejího druhého technického prohřešku. Z trestné lavice se vrátil Václav Boguaj, který mohl jít naprosto sám na brněnského brankáře. Domácí útočník ale neměl dostatečnou rychlost, jeden z hostů tak bleskově nebezpečnou akci dobruslil, a znemožnil tak porubskému útočníkovi patřičně zakončit. HC RT TORAX měl ideální šanci vyrovnat ve 34. minutě při přesilovce, její větší část se ale spíše musel bránit, dvojice Tomáš Čoupek s Markem Kelblem totiž nedala Porubským příležitost vydechnout. Ve 39. minutě pak vyslal Tomáš Machů do úniku po návratu z trestné lavice Kryštofa Krčmarského, který nabral rychlost z nuly na sto během dvou vteřin, v rozhodující chvíli ale Skoupého klec přestřelil.

Jedličkovo definitivum

Technika obohatila své hubené vedení ve 43. minutě při přesilovce. Filip Šujan nahrával na pravý kruh Maroši Jedličkovi, který výstavní trefou poslal kotouč nad Slížovo rameno ke vzdálenější tyči – 0:2. Domácí ale v průběhu třetiny hráli několik přesilovek, ty však nesehráli vůbec dobře, a tak se skóre neměnilo. Porubský závěrečný tlak se ale nekonal, hosté spolehlivě bránili své pásmo a navíc to mohli být i oni, kteří ještě přidají jeden zářez do černého. Adam Kala pouze nahodil kotouč do brankoviště, k překvapení všech ale puk orazítkoval tyč. Hlavní kouč ostravského týmu si ještě v úplném závěru vybral oddechový čas, nicméně ani ten na výsledku již nic nezměnil.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Dá se říct, že Technika je soupeř přímo pro nás, nicméně našim dlouhodobým problémem je hlavně koncovka. Je to už několikátý zápas, kdy jsme nedali gól. Na branky se neskutečně nadřeme, k jedinému gólu potřebujeme velké moře střel a šancí. Pokud prostě nedáme gól, tak jen horko těžko budeme někde bodovat. Hráčům se ale nedá upřít snaha, pohybují se tam, kde se pohybovat mají, ale když přijde už na lámání chleba a někde je možnost sebrat kotouč, tak jej přejedeme. Dále pokud už beci dobře zakládají útok a posílají jej zase útočníkům, tak nám kotouč odskočí a není z toho prakticky nic. Nevím ale, zda se podobné problémy dají ještě v době, kdy soutěž jede na plné obrátky, nějak odstranit. Kluci sice bojovali, ale sportovně musím uznat, že Technika byla hokejovější a tvořivější.

David Havíř (HC Technika Brno): Jedním slovem tragédie. Z naší strany to byl velmi nepovedený výkon, pokud tedy hovořím zejména o prvních dvou třetinách. Poslední tercie už byla o něčem jiném, dali jsme ale pojišťující gól na 2:0, čímž jsme se uklidnili, posledních sedm minut jsme už jen hlídali výsledek a dobře bránili. I když jsme hráli několik oslabení, tak si myslím, že jsme soupeře do ničeho téměř nepustili.