Dvě třetiny srdnatý boj, závěr však juniorům nevyšel

27.09.2019, Patrik Rošič

V rámci pátého kola REDSTONE Extraligy juniorů zavítali na porubský led Draci z Šumperku. Hrálo se o lepší postavení v tabulce, protože oba dva týmy měly na kontě stejný počet bodů. Porubští v zápase dlouho vedli, ale nakonec body v Porubě nezůstaly. Šumperk v třetí třetině zabojoval a otočil stav utkání. Do konce zápasu si Draci jednobrankový náskok pohlídali a přibalili si na cestu domů cenné tři body. Jiří Brodek byl u všech tří porubských gólů (1+2).

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 5.kolo pá 27.9.17:00
HK Mladí Draci Šumperk
3:4(3:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Stodůlka (Brodek), 6. Barčák (Brodek), 19. Brodek (Zajíc, Bednár) – 18. Jurča, 27. Vogel (Plhal, Haluza), 46. Vogel (Blaháček), 54. Poledna (Drlík, Kesler). Rozhodčí: Rapák – Hranoš, Veselý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Mrozek, Havlík, Debnár, Zajíc, Pitucha, Macurák – Stodůlka, Barčák, Brodek, Foldyna, Morávek, Žídek, Anlauf, Pavlík, Häring, Benka-Rybár, Rambousek
HK Mladí Draci Šumperk: Venouš – Ott, Cekr, Holub, Hladiš, Blaháček, Plhal – Jurča, Scheuter, Poledna, Kesler, Fibigr, Haluza, Kavan, Drlík, Šembera, Vogel, Tichý

První třetina začala trochu opatrně. Šance se střídaly na obou dvou stranách a gólmani střelecké pokusy zatím vychytávali. Ve čtvrté minutě to přišlo! Porubští šli do vedení zásluhou Daniela Stodůlky. O dvě minuty později navýšil porubský náskok Jonáš Barčák a bylo to 2:0. Ke konci třetiny se prosadili i hosté z Šumperku. Odražený kotouč od bruslích rozhodčího dokázal dopravit do sítě Matouš Jurča. Přibližně minutu před koncem třetiny upravil porubský náskok na 3:1 Jiří Brodek.

Do druhé periody šli porubští s dvoubrankovým náskokem. Šumperk přidal na pohybu a hnal se aspoň za snížením stavu utkání. To se Drakům i v první polovině třetiny povedlo, když Filipa Pawlase propálil Radek Vogel. Následně si Draci zahráli v oslabení, ale gól Poruby nepřišel. Ke konci periody se opět hra vyrovnala a do třetí tercie šli domácí s těsným náskokem 3:2.

Jestli první třetina patřila Porubě, tak ta poslední připadla hostům. Ve čtyřicáté šesté minutě vyrovnal již dvougólový Radek Vogel. Následně mohl otočit utkání David Haluza, ale Pawlas dokázal svižný kotouč chytit. V polovině poslední třetiny unikl sám na Venouše jeden z porubských útočníků, který byl podražen a následovalo trestné střílení. Na branku se rozjel Daniel Stodůlka. Ten však porubským vedení nevrátil. Pak zase úřadovali hosté. Šest a půl minuty před koncem otočil stav utkání v prospěch hostů Aleš Poledna a bylo to 3:4. V závěru měli domácí možnost dvojité přesilovky, kterou nedokázali ale využít, a tak si hosté domů odvezli všechny tři body.