Dvě branky třetí formace nestačily, B-mužstvo padlo v odvetě s polskou dvacítkou

05.08.2017, René Chyla

Druhá sláva nepřichází. Porubský B-tým doplatil na vlažný úvod zápasu ze své strany a v sobotním odpoledni podlehl polské dvacítce 4:5, když dvěma brankami v úvodní třetině se blýskl Jan Wolski. Domácí sice ještě vyrovnali, obrat se ale zrealizovat již nepovedl.

Přípravné zápasy B-mužstva - přát. so 5.8.17:00
HC RT TORAX Poruba "B"
Polsko "20"
4:5(1:2, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 19. Štěpán (Stupka), 23. Černín (Rosypka, Baca), 52. Rosypka (Černín, Hudec), 57. Hranoš (Štěpán, Gola P.) – 7. Wolski (Mularczyk, Jóźwik), 15. Wolski (Gogoc), 39. Mularczyk, 46. Rybak Mi. (Jóźwik), 53. Rybak Ma. (Niedlich). Rozhodčí: Rajnoch – Chamrád, Moravec. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 31:44 (8:15, 11:13, 12:16). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.
HC RT TORAX Poruba "B": Peslarová (od 35. do 40. Zavadil) – Hranoš, Štěpán, Široký, Ščurek, Baca, Bijota, Prepsl, Slíž – Stupka, Gola P., Kurnik – Korec, Bernát, Veselý – Rosypka, Černín, Hudec – Kuncek, Bochnak
Polsko "20": Prokop – Michałowski, Noworyta, Bizacki, Zieliński, Klocek, Niedlich, Kot, Gogoc – Anklewicz. Mi. Rybak, Podlipni – Ma. Rybak, Jarosz, Pelaczyk – Olszewski, Worwa, Prusak – Mularczyk, Jóźwik, Wolski.

Vojtěch Černín (POR) (1+1)
Maciej Rybak (POL) (1+0)
Matěj Štěpán (POR) (1+1)

Wolského první trefa

B-mužstvu se úvod odvety proti polské dvacítce příliš nepovedl. Hosté byli od prvních minut aktivnější a Klára Peslarová měla plné ruce i nohy práce. Do největší šance se zřejmě dostal Jan Wolski, který se před porubskou svatyní zjevil naprosto nehlídaný, ostravská gólmanka ale vynikla. Skóre se změnilo v sedmé minutě, kdy právě Jan Wolski dostal ideální přihrávku na levý kruh, odkud s pomocí tyče uklidil puk do sítě – 0:1. Na druhé straně mohl odpovědět Vojtěch Černín, jeho rána zleva ale gólové parametry neměla.

Wolského navýšení a Štěpánova přesnost

Do brejku se pak dostala dvojice hostů, v níž Dominik Jarosz našel najíždějícího Macieje Rybaka, ten ale porubskou branku neohrozil. Ve čtrnácté minutě mohlo být vyrovnáno. Vladimír Kuncek nahrával Ernestu Bochnakovi, ten ale z mezikruží zamířil pouze do brankáře. Poláci navýšili své vedení o minutu později. Jan Wolski zamířil z mezikruží přesně k pravé tyči – 0:2. RT TORAX snížil krátce před přestávkou z hole Matěje Štěpána, jenž vypálil z levého kruhu ke vzdálenější tyči – 1:2.

Černínovo srovnání a parádní zákroky Kláry Peslarové

Srovnáno bylo ve 23. minutě. Kotouč se totiž z předbrankového prostoru odrazil k Vojtěchu Černínovi, který z ostrého úhlu trefil horní část branky – 2:2. Poté začala čarovat Klára Peslarová. Nejprve se vytáhla proti úniku Patryka Pelaczyka, o pár minut později pak parádně vyrazila betonem střelu Adraiana Prusaka do prázdné branky. Po výměně gólmanů ve 37. minutě znovu ujížděl Patryk Pelaczyk, Jan Zavadil ale lapačkou vynikl. Domácí ale také nezůstali bez šance, po nadějném úvodu do druhé dvacetiminutovky se sám před hostujícím brankářem objevil Ernest Bochnak, i jeho ránu ale Oskar Prokop zneškodnil. Polská dvacítka si vzala vedení zpět necelé dvě minuty před druhou sirénou. Szymon Mularczyk si najel z pravé strany a střelou k tyči překonal Jana Zavadila – 2:3.

Rybakův trhák a Rosypkova naděje

Porubští sahali po vyrovnání, Oskarova klec ale byla rázem zakletá. Z toho naopak těžili polští reprezentanti, kteří si ve 46. minutě vehnali na hokejky tolik potřebný klid. Jóźwikovu střelu sice ještě Klára Peslarová vyrazila, na dorážku Michała Rybaka však již byla krátká – 2:4. Pátý gól mohl přidat Patryk Pelaczyk, ten ale i do třetice znovu ztroskotal na porubské brankářce. Na lepší časy se blýsklo v 52. minutě, kdy Hudcovu odraženou střelu získal Vladimír Rosypka, jenž mířil již do prázdné klece – 3:4.

Polský klid v závěru

Radost ale netrvala příliš dlouho, hned v další minutě totiž Maciej Rybak upláchl porubským bekům a bekhendem se trefil nad rameno Kláry Peslarové – 3:5. RT TORAX dostal k dispozici v závěru téměř dvouminutovou dvojnásobnou početní převahu. Matěj Štěpán vyhledal zleva na modré Michaela Hranoše, který dělovkou zamířil přesně do mezírky mezi Oskarovými betony – 4:5. Porubští se ale k závěrečnému tlaku nenadechli, a tak mohla polská dvacítka v odvetě slavit.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba "B"): Do utkání jsme vstoupili velmi špatně a příliš brzo jsme se nechali svézt hrou soupeře. Poláci dohrávali souboje a v tomto zápase nám tento herní styl moc neseděl. Celkově jsme byli takoví rozhárání, protestovali jsme proti každému výroku rozhodčího a vůbec jsme se nesoustředili na svou hru. Polská dvacítka diktovala tempo od první minuty, my jsme se sice ještě do zápasu vrátili, ale v obranném pásmu a na druhé modré čáře jsme vytvořili mnoho chyb, z čehož nás Poláci potrestali a zaslouženě v tomto zápase zvítězili. Je potřeba tyto věci odstranit, abychom byli připraveni na ligu.