Dvanáct puků v bráně, z toho dva hattricky, dva v oslabení a k tomu pomohl třemi nahrávkami i gólman Kryštof Mrázek

15.11.2015, Gabriela Juříková

Mladší dorostenci RT TORAX Poruba v pršivém nedělním ránu přivítali v chladné druhé hale RT TORAX ARENY hráče Kopřivnice, kteří se snažili neutržit na ledě favorita nářez. Jenže ono se to lehce řekne, hůř pak vykonává. Po první třetině vedla Poruba 5:0. Druhá dvacetiminutovka byla na góly skoupější. Domácí přidali jen dvě branky, přičemž na obě nahrával gólman Kryštof Mrázek, který pak ještě v posledních minutách zápasu přidal nahrávku na poslední dvanáctý porubský gól, pátý ve třetí třetině, kdy už bylo jasné, že čisté konto nevychytá. Tři minuty před koncem utkání je o něj připravil Marian Janík. V utkání s Černými Vlky si čistý hattrick vystřílel Mateusz Wawrzkiewicz a Ernest Bochnak přidal celkem čtyři trefy, z toho dvě v oslabení.

ELIOD liga mladšího dorostu - 13.kolo ne 15.11.09:00
HC Černí Vlci
12:1(5:0, 2:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 1. Bochnak (Pitucha), 9. Wawrzkiewicz (Střondala), 11. Wawrzkiewicz (Havránek), 16. Wawrzkiewicz (Gajdoš, Pitucha), 19. Bochnak (Žídek), 22. Žídek (Anlauf, Mrázek), 26. Havránek (Mrázek), 50. Žídek (Bochnak, Boniatti), 53, Bochnak (Husák), 55. Střondala (Havránek), 56. Bochnak (Husák), 59. Husák (Mrázek) – 57. Janík (Solanský) . Rozhodčí: Janda R. – Ščurek, Hranoš. Vyloučení: 6:5, navíc Soška 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 107. Průběh utkání: 11:0, 11:1, 12:1.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Gajdoš, Pitucha, Husák, Kroček, Šolc, Becher – Wawrzkiewicz, Střondala, Havránek – Anlauf, Bochnak, Žídek J. – Šimek, Boniatti, Puchala – Zicháček
HC Černí Vlci: Rybár (19. Morys) – Solanský, Soška, Fojtášek, Mituchovič – Žídek M., Pernický, Kotala, Janík, Zajíc, Najzar, Fojtík, Vavrečka

První střelu zápasu obstaral domácí tým, jmenovitě Wawrzkiewicz a v čase 0:43 se trefil do černého Ernest Bochnak, jenž nabral rychlost ve vlastní třetině a po pravém křídle se dostal do střelecké pozice, z které se nemýlil. Gólman Filip Rybár sice zaujal správný postoj, vykryl úhel, ale na střelu k druhé tyči prostě nedosáhl. Hostům se dlouho nedařilo přejít modrou útočnou čáru. Puky ztráceli nebo jim byly odebírány a až v páté minutě si porubský gólman Mrázek tzv. sáhl na puk, když střílel Lucas Soška. Ještě před tím vystřelil Martin Žídek, ale trefil jen hráče před sebou.

V přesilovce měl Rybár skvělý zákrok při střele Havránka, puk ze vzduchu odpálil do rohu, ale následně, nestačil přirazit beton na pravou tyč, když Mateusz Wawrzkiewicz odražený kotouč lehce posunul po ledě právě k pravé gólmanově tyčce. V jedenácté minutě se nedařilo Kopřivnickým vyhodit puk z pásma, jenž se dostal k Havránkovi, ten se rozhlédl, jak jsou postaveni spoluhráči a křížem přihrál Mateuszi Wawrzkiewiczi na jeho druhý gól. Puk okamžitě po převzetí nahrávky nasměroval po ledě mezi betony.

Třetí gól se povedlo RT TORAX Porubě vsítit ve třetí přesilovce, při vyloučení kapitána Kopřivnice. Na konci nahrávací kombinace byl Mateusz Wawrzkiewicz, který tak zkompletoval hattrick a to čistý. Tři góly za sebou! Domácí se trefili i ve vlastním oslabení. Hosté se v přesilovce jen pár vteřin drželi v útočném pásmu, a když se vhazovalo před Rybárem, Jan Žídek vyhrál buly a Ernest Bochnak, opět po ledě, poslal puk kolem tyče – 5:0. Jen co po přestávce vjeli hráči na led, slavil RT TORAX další branku. Gólman Mrázek pomohl s rozehrávkou a přes Anlaufa a Jana Žídka se kotouč dostal za brankovou čáru k velkému překvapení druhého kopřivnického gólmana, Daniela Moryse, který se domníval, že má puk mezi betony.

Mrázkovi pak provětral betony Janík a z následného protiútoku skóroval Marek Havránek. Moryš se nechal vyprovokovat, poklekl na led a porubský útočník měl celý vrchní prostor brány k zakončení, což také provedl. Kopřivnický obránce Soška vzteky práskl hokejkou do mantinelu a musel tak na deset minut na trestnou lavici. V polovině utkání se hosté dostali na dostřel porubské brány a střelecký počin Zajice a následné dorážení Janíka ukončil na boční síti Mrázek přikrytím puku lapačkou. Jinak se většinu času hrálo před brankou Černých Vlků.

Ti v druhé třetině zlepšili obranu, rychle přistupovali k porubským hráčům s pukem a taky se stavěli do střel, takže se nepříznivý stav tolik nenavyšoval, jako v první dvacetiminutovce. Po druhé přestávce nabídli domácí Vlkům druhou přesilovku, která na ledě nebyla znát. I tentokrát byla na puku více Poruba. Dlouho se v plném počtu nehrálo. Domácí šli v sedmé minutě třetí třetiny opět do oslabení a Kopřivnice mohla složit reparát. Jenže domácí potvrzovali roli favorita a kotouč Černým Vlkům moc nepůjčovali.

V padesáté minutě nezvládli hosté porubský tlak a Jan Žídek uklidil odražený puk skoro z nemožného úhlu za sedícího Moryse. Ten několik střel sice odrazil, ale v nebrankářské pozici již nemohl zakročit, jak by potřeboval. A aby měli hosté přeci jen šanci vsítit gól, nabídl jim přesilovku Pitucha. Ale nebylo to nic platné, protože Porubští hráli pořád stejně důrazně a aktivně, takže nebylo překvapivé, že dostali kotouč do branky po deváté, v oslabení podruhé. A hattrick tak zkompletoval i Ernest Bochnak. V patnácté minutě třetího dějství se po nekonečném množství šancí konečně trefil Vojtěch Střondala a o minutu později přidal jedenáctou branku, svou čtvrtou, Ernest Bochnak ze své typické střelecké pozice z kruhu pravého křídla – 11:0.

Černí Vlci se přeci jen dočkali čestné trefy. Nulu Mrázkovy nedopřál Marian Janík. Zbývaly dvě minuty do konce třetí třetiny, když se před kopřivnickou brankou strhla bitka. Rozhodčí vyloučil na každé straně dva hráče a utkání se tak dohrálo tři na tři. V čase 18:30 po nahrávce gólmana Mrázka ujel z vlastní třetiny obránce Tomáš Husák a souboj s gólmanem Morysem vyhrál střelou mezi brusle a stanovil tak konečný výsledek utkání na 12:1.