Druhé juniorské semifinále rozhodly znovu až nájezdy, tentokrát se radují Litoměřice

15.03.2015, René Chyla

Do zápasu Litoměřice doslova vlétly, už po dvaačtyřiceti vteřinách šly do vedení zásluhou Pavla Zajana. Na začátku druhé periody přidal druhou branku Kališníků v oslabení Jiří Kratochvíl a RT TORAX stále marně hledal cestu do Březnovy branky. Závěrečná třetina už ale patřila jasně Porubským. Hned po devětadvaceti sekundách vstřelil kontaktní gól Tomáš Rataj a devět minut před koncem vyrovnal ve vlastním oslabení Josef Fibrich. Utkání tak dospělo, stejně jako v Porubě, až do samostatných nájezdů, ve kterých měl tentokrát navrch litoměřický Stadion. Rozhodující střetnutí junioři sehrají na svém ledě už v úterý 17. března od 17:30.

Liga juniorů - SF2 ne 15.3.17:30
HC Stadion Litoměřice
3:2sn(1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Zajan (Dyrynk), 25. Kratochvíl (Zedek), rozh. náj. Dyrynk – 41. Rataj (Schwarz, Kropka), 52. Fibrich (Schwarz). Rozhodčí: Würtherle – Šmika, Laczko. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 58. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC Stadion Litoměřice: Března – Chmel, Málek, Šikner, Krýsl, Melichar, Zedek, Winnerlich, Kejmar – Dyrynk, Zajan, Ransdorf – Popek, Neruda, Kratochvíl – Chovanec, Kauschitz, Krátký – Minka.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek – Pobuta, Široký, Baca, Štěpán, Ščurek, Gálik, Ryška, Kropka – Gola, Horvát, Schwarz, Brnčál, Fibrich, Rataj, Mládek, Smrčka, Holaň, Korec, Havránek, Kropka.

Bleskový úvod do zápasu předvedli domácí hokejisté, když už po necelé minutě hry se radovali z první branky zápasu. Do vedení poslal Kališníky Pavel Zajan, který se nejlépe zorientoval před Šrámkem a poslal kotouč do hostující branky. Své vedení mohly Litoměřice vzápětí navýšit v přesilové hře. Kratochvíl tváři v tvář nedokázal překonat Šrámka, který si pohlídal mezeru mezi svými betony. První větší zákrok musel vytáhnout domácí brankář Března až v páté minutě proti střele Jonáše Mládka. Na litoměřického gólmana poté nevyzrál ani Schwarz.

Litoměřice v první třetiny hrály celkem tři přesilové hry, ale ani jednu ze svých početních výhod nedokázaly proměnit v navýšení svého hubeného vedení. V největší šanci druhé poloviny úvodní dvacetiminutovky se ocitl opět Kratochvíl, který ani napodruhé nedokázal vyhrát souboj se Šrámkem. V samostatném úniku zkusil kličku do bekhendu, ale jeho pokus skončil mimo hostující branku.

Druhou branku v zápase přidaly Litoměřice ve 25. minutě utkání, kdy se ve vlastním oslabení prosadil Jiří Kratochvíl. Litoměřický útočník šikovnou bekhendovou střelou trefil přesně pravý horní růžek Šrámkovy branky. Kališníci ve druhé třetině byli jasně lepším týmem na ledové ploše a svému soupeři pořádně zatápěli. Šrámek však svůj tým držel a manko porubského celku tak do druhé přestávky už nenarostlo.

Začátek poslední třetiny domácí hokejisté zaspali a Poruba po 29sekundách dokázala snížit na 1:2. Schwarz našel u levé tyče zcela volného Tomáše Rataje, který zametl kotouč do odkryté klece. Hosté poté začali hodně tlačit a rázem byli lepším týmem na ledové ploše. Mládek v další šanci minul zcela prázdnou litoměřickou branku. Ve 49. minutě oslabil svůj tým Gola a Kališníci měli možnost hrát čtyřminutovou přesilovou hru. Hosté se však skvělé bránili a dokonce dokázali udeřit vyrovnávací brankou. Schwarz našel zcela volného najíždějícího Josefa Fibricha, který neměl problém usměrnit kotouč do odkryté branky.

Když po 60 minutách hry stále platil nerozhodný stav, na řadu přišly opět samostatné nájezdy. V nich se jako první trefil domácí Chovanec, ale vzápětí dokázal srovnat Rataj. Vítězství pro Kališníky trefil ve čtvrté sérii nájezdů Tomáš Dyrynk. Litoměřice tak srovnaly semifinálovou sérii s Porubou a o vítězi bude muset rozhodnout třetí zápas na ledě Slezanů.