Dramatické derby rozsekl v prodloužení opavský Měch, Poruba se vrací s bodem

03.12.2014, Redakce

Potřetí z posledních čtyř vystoupení si porubští hokejisté vyzkoušeli prodloužení, naposledy se tak stalo při tradičním derby v nedaleké Opavě. RT TORAX sice šel do vedení zásluhou Lukáše Bučka, ale dobře hrající Slezan postupně převážil misky vah na svou stranu. Poruba se však nevzdávala a v brankově bohaté třetí části dvakrát srovnala krok. Nejprve z hole Adama Červenky a později Marka Sedláře. Drama muselo dospět až do prodloužení, v němž měli navrch domácí hokejisté, kteří rozhodli zásluhou Měcha. RT TORAX pokračuje v nevýrazných výkonech a na vedoucí Přerov aktuálně ztrácí pět bodů.

2. liga - skupina Východ - 22.kolo st 3.12.18:00
Hokejový klub Opava
4:3p(1:1, 1:0, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Wolf (Herman), 39. Wolf, 46. Tichý (Wolf, Herman), 65. Měch (Vrabel, Tůma) – 14. Buček (Vrána, Peslar), 45. Červenka (Hulva, Mihal), 52. Sedlář (Chaloupka). Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 7:8, navíc Ovšák (POR) TH. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 457. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Hokejový klub Opava: Šafránek – Vrabel, T. Černý, Galvas, Tichý, Tůma Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, F. Vaněk, Wolf, L. Černý, Svoboda, Chalupa.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Ovšák, Vajda, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar – Seidler, Mihal, Červenka, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, R. Vaněk, Pavlačka.

Hned po několika vteřinách hry prověřila pozornost brankářů obě mužstva. Při střele Rostislava Vaňka zastavil puk lapačkou Šafránek a na opačné straně kluziště se zase Svobodovou ránou z úhlu nenechal překvapit hostující Tihlář. Do první vážnější příležitosti se v páté minutě dostali hokejisté Poruby, Sedlářovo bekhendové zakončení však strážce opavské svatyně zneškodnil.

Vedení mohla na svou stranu překlopit také Opava, která po nedovoleném zákroku Bučka získala možnost přesilové hry. Ostravané se ale bránili předpisově a Slezanu nedovolili vážněji ohrozit bránu Tihláře. O pár minut později si hru v početní výhodě, která se po chvíli změnila ve dvojnásobnou, vyzkoušeli také hosté. A nutno říct, že jim vyšla náramně. Po křižné Vránově přihrávce přes brankoviště se dostal k puku Martin Buček, jenž střeleckým pokusem z úhlu otevřel skóre zápasového derby.

Neuběhly však ani tři minuty a Opavě se podařilo vyrovnat, když se vteřinu po vypršení Ovšákova trestu trefil Petr Wolf. V závěru první části si ještě obě mužstva stačila zahrát přesilovou hru, kterou však ani jedno z nich nedokázalo využít, a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Přestože přesilovka domácích z první třetiny pokračovala i na začátku druhé periody, nedokázali v ní svěřenci Suchánka vymyslet zhola nic. Až krátce po jejím vypršení se jedovatou střelou prezentoval Herman, proti jeho pokusu však zasáhl betonem Tihlář. V následujících minutách postrádala hra obou týmů potřebnou přesnost a nebezpečných střel tak bylo k vidění po skrovnu. Za zmínku stojí snad jen Polokova střela do lapačky připraveného Tihláře nebo teč Černého, na kterou brankář Poruby taktéž zareagoval.

V závěru druhé dvacetiminutovky se hostům na dlouhou dobu podařilo usadit v útočném pásmu a defenziva Slezanu měla najednou plné ruce práce, aby nápor ostravského celku ubránila. Skvělou práci však odvedl Petr Wolf, který jednomu z útočících hráčů vypíchl puk a posléze postupoval směrem k Tihlářovi, kterého přelstil povedeným blafákem.

Do závěrečného dějství vstupovali hráči domácího celku s jednobrankovým náskokem, který však neměl dlouhého trvání. Hostům se totiž zásluhou Adama Červenky, který se prosadil střelou ke vzdálenější tyči, podařilo vyrovnat a začínalo se tak prakticky odznovu. Radost z vyrovnání však hostům netrvala dlouho. V oslabení jeden z hráčů Poruby zalehl puk v brankovišti a hlavní arbitr nekompromisně nařídil trestné střílení. To ale Měch neproměnil. Skóre se ovšem měnilo záhy, když se v přesilové hře svou typickou tvrdou ránou od modré prosadil robustní bek Josef Tichý.

Hosté se ale s nepříznivým vývojem nehodlali smířit a necelých devět minut před koncem základní hrací doby opět vyrovnali. Nahození Marka Sedláře od modré čáry dopadlo až za záda gólmana Šafránka, který přes houf hráčů před sebou nemohl nic vidět. Závěr třetí části byl vypjatý a nesl se v duchu častého vylučování. S tím si nejlépe poradili hokejisté RT TORAXU, kteří si na startu poslední minuty vytvořili obrovskou příležitost. Jako mezi sloupy se obranou Opavy proháčkoval Sedlář a jeho gólovou šanci musel skvělým zákrokem zhatit až Šafránek.

Za nerozhodného stavu se tedy šlo do prodloužení. V něm se dlouho žádný z celků nemohl prosadit, až v čase 64:07 rozhodl o vítězství Opavy sólovým únikem zakončeným forhendovou kličkou Tomáš Měch. Opava si tak do tabulky připíše dvoubodový zisk, Poruba se musí spokojit pouze s bodem.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): "Na našem mužstvu byl vidět takový ostych, protože v prvním vzájemném zápase jsme v Porubě dostali výprask. Poruba je kvalitní tým a má také kvalitní hráče, takže jsme si nemohli dovolit hrát hokej nahoru dolů. Hráče jsme nabádali, aby vycházeli ze zajištné obrany, což se nám dařilo. Zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém jsme hráli přesilovku, během které jsme soupeře utahali a rozhodli gólem Měcha."