Draci do třetice pokořeni! Dorost chytil formu a po páté vyhrává

18.01.2020, Gabriela Juříková

V letošní sezóně Draky ještě neporazili. V předešlých dvou utkáních vstřelili tomuto soupeři jen tři góly, ale tentokrát, tedy v sobotu 18. ledna, byl scénář zcela jiný. Dorost Poruby pod taktovkou trenérů Suchánka a Moravce Drakům nasázel do brány šest puků, z toho jeden ve vlastním oslabení. Ve střelecky celkem vyrovnaném utkání si luxusní náskok vybudovali už druhé třetině, a přestože je malinko srážela častá vyloučení, která nabízela soupeři možnost korigovat skóre, vedení si do konce šedesáté minuty udrželi. Dorost postupuje v cestě za záchranou od nového roku bez ztráty bodů a kýženě stoupá tabulkou. V pátek 31. ledna se začnou hrát zápasy druhé poloviny této části záchranářské mise a Porubany čekají dva zápasy v Praze.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 29.kolo so 18.1.12:00
DRACI PARS ŠUMPERK
3:6(0:1, 1:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 23. Fibigr (Kučera, Minařík), 44. Janech (Kučera), 55. Fibigr (Kučera, Minařík) – 16. Krz. Macias (Vehovský), 24. Kovalčík (Gelnar, Stibor), 34. Halata (Krz. Macias), 40. Halata (Krz. Macias), 48. Chovanec (Koudelný, Gelnar), 57. Ślusarczyk. Rozhodčí: Šudoma – Kučera, Poláček. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 53. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.
DRACI PARS ŠUMPERK: Šedivý (48.-49.Ryšavý) – Seidenglanz, Minařík, Cekr, Kareš, Blaško, Koutecký, Panáček – Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas, Šucha
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Kríž, Kac. Macias, Bechný, Borkovec, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Ślusarzcyk, Vehovský, Krz. Macias, Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka, Kovalčík

Třetí vzájemné střetnutí v této sezóně papírově nahrávalo domácím Mladým Drakům. Pro Porubany nepříliš oblíbený soupeř naposledy vyhrál 5:0 a to rozhodně tentokrát dopustit nechtěli. Přestože neproměnili první dvě přesilovky, od sedmé vteřiny šestnácté minuty šli do vedení gólem Krzysztofa Maciase. A asi aby soupeři nebylo líto, tak i RT TORAX nabídl dvě po sobě jdoucí početní výhody, ale na rozdíl od hostů dokázali Draci jednu využít k vyrovnání.

V třetí minutě druhé třetiny překonal Slíže Jiří Fibigr. O minutu později si hosté vzali vedení zpět a ke gólu Ilji Kovalčíka se po deseti minutách při vlastním oslabení přidal trefou za záda Šedivého Matěj Halata, který dvě vteřiny před koncem druhého dějství přidal gól do šatny. Poruba vyhrávala 4:1.

Čtvrtá minuta třetí tercie dala Drakům naději, že mohou s výsledkem něco udělat. Na rozdíl dvou branek snižoval Patrik Janech. Jenže RT TORAX pokračoval v přehrávání soupeře. Ve 48. minutě se prosadil Pavel Chovanec. Jakub Šedivý přenechal brankoviště kolegovi Milanu Ryšavému, jak se ale později ukázalo, jen na půl minuty. Hosté dramatizovali utkání častým pobytem na trestlé lavici, což v 55. minutě využil v utkání podruhé Jiří Fibigr. Na třetí Dračí gól reagovala Poruba šestým gólem. Samostatnou akci zakončil gólem Jakub Ślusarzcyk a dvě minuty před koncem základní hrací doby stanovil konečné skóre ne 6:3 pro Porubu.

Dorostenci HC RT TORAX Poruba nabrali vítr, nabrali vlnu, prostě našli správnou chemii pro získávání výher a od začátku nového dvacetiletí získali patnáct bodů a svou záchranářskou misi nastartovali výborně. V pátek 31. ledna začnou odehrávat druhé kolo vzájemných zápasů této části soutěže o udržení a to na ledě Hvězda Praha. Utkání začíná v 18:45.