Dorostenci ze Škoda arény odjeli bez bodů

14.11.2019, Gabriela Juříková

Po reprezentační přestávce, která trvala víc jak čtrnáct dnů, se rozjela i ELIOD Extraliga dorostu. Porubský tým patnácté kolo odehrál v Šumperku. Moravcovi svěřenci do zápasu se sedmým týmem tabulky sice nevstoupili ideálně, ale do druhé části utkání ztráceli jen jednu trefu. Ze svých střel ale porubští borci nevytěžili žádnou branku, zato Draci vedení navýšili dvěma góly a ve třetí části utkání přidali stejný počet. A to neproměnili ještě trestné střílení. RT TORAX ze Škoda arény, jak nedávno zimní stadion v Šumperku pojmenovali, odjel bez bodů. V sobotu v 15:15 hodin vyzvou Porubané na svém ledě Olomouc.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 15.kolo čt 14.11.17:15
HK Mladí Draci Šumperk
5:0(1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Trögner (Šucha), 34. Kareš (Kučera, Fibigr), 37. Minařík (Trögner), 45. Janech (Fibigr, Kučera), 59. Minařík (Trögner). Rozhodčí: Blaževič – Bubela, Pippal. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 38:17. Průběh utkání: 5:0.
HK Mladí Draci Šumperk: Valenta (Ryšavý) – Seidenglanz, Minařík, Slabý, Kareš, Zavoral, Netolický, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Šucha
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Michalčík, Černý, Kríž, Kac. Macias, Kosina, Gelnar – Hlaváč, Koudelný, Ślusarczyk, Krz. Macias, Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka, Kovalčík

Vstup do utkání měli rozhodně lepší Draci. Po 48 vteřinách otevřel skóre Matěj Trögner. V druhé polovině třetiny odehrál RT TORAX dvě oslabení, která dokázal ubránit a do druhé části zápasu tak vstupoval s hratelnou jednobrankovou ztrátou.

To platilo do čtrnácté minuty druhé třetiny. Na 2:0 v této minutě vedení zvýšil obránce Antonín Kareš a o tři minuty později už Draci, gólem dalšího obránce Tomáše Minaříka, vedli 3:0. Na ledě plály emoce a sudí si dělal právem pořádek.

I když domácí vedli 3:0, jak známo, v hokeji je možné vše a i tento, pro Porubu nepříznivý stav, lze ve dvaceti minutách změnit. Šumperk si ale vedení bedlivě střežil a navíc od páté minuty třetího dějství gólem Patrika Janecha vedli již 4:0. Na změně hry neměla vliv ani vzájemná bitka Janecha a Kacpera Maciase, kteří si vysloužili 2+2 trestné minuty. A posléze ani nařízené trestné střílení Šumperka. Minutu před koncem základní hrací doby překonal Slíže ještě jednou Tomáš Minařík a upravil skóre na konečných 5:0.