Dorost: Po dlouhé přetahované bere body Tábor

13.12.2019, Zbyněk Slatinský, Patrik Rošič

V bojovném a napínavém utkání 5. kola skupiny o udržení prohráli Porubští dorostenci po výborném výkonu s hosty z Tábora 2:3. Dlouho obě mužstva držela nerozhodný výsledek a oba brankáři předváděli výborné zákroky. Rozhodující branku vstřelil v 51. minutě Filip Cháb a hosté si tak z Poruby odvážejí tři body.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 23.kolo pá 13.12.16:00
HC Tábor
2:3(2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Hlaváč (Macias Kac.), 8. Macias Krz. (Ślusarczyk) – 7. Polák (Eremiáš), 10. Matašovský (Cháb, Suchan), 51. Cháb (Kundrát, Eremiáš). Rozhodčí: Novák – Klimek, Návrat. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Černý, Macias Kac., Bechný, Borkovec, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Ślusarczyk, Macias Krz., Hradil, Halata, Chovanec,Stodůlka, Činčala
HC Tábor: Korytar – Kofroň, Adamec, Herda, Bečvařík, Kohout – Janda, Eremiáš, Kundrát, Čančura, Bašta, Cháb, Polák, Matašovský, Souš, Suchan, Vaněk, Šimák

První branka padla už po 43 sekundách, kdy se k puku po přihrávce Kacpera Maciase dostal Filip Hlaváč a Poruba vedla 1:0. Hosté odpověděli v sedmé minutě, kdy se přesně trefil Lukáš Polák. Domácí však ihned kontrovali a v osmé minutě rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana Krzystof Macias. Hosté vyrovnali v desáté minutě střelou Marka Matašovského. Do šaten tak šly oba celky za vyrovnaného stavu. Ve druhé třetině hlavně zásluhou obou brankářů Jakuba Korytara a Marka Slíže žádná branka nepadla. Domácí měli šancí však o poznání více. V třetí části se v padesáté minutě dostal k puku Filip Cháb a přesně umístěnou střelou dostal hosty do těsného vedení na které už domácí nedokázali ani přes obětavý výkon odpovědět. Ztrátu tří bodů mohou domácí nahradit už zítra, kdy se od 12:45 utkají s Českými Budějovicemi.