Dorost vede tabulku i po třetím kole, výhru nad Býky výrazně podpořili Krčmarský a Ślusarczyk

22.09.2018, Gabriela Juříková

Počasí se výrazně změnilo a nechybělo málo, aby se změnila i nálada v kabině porubského dorostu. Po první třetině svěřenci trenéra Moravce nad domácími Býky sice vedli 2:1, ale první polovina druhé třetiny byla plně v režii i výsledku v rukou domácích hráčů, kteří dokázali zápas dvěma góly točit. S porubskými hráči to ovšem nezamávalo. Trpělivě hráli svou hru a výsledkem bylo osm gólů během devíti minut, kdy dokonce dva góly dělilo pouhých třináct vteřin. Na výhře se významně podílel čtyřmi góly Kryštof KRČMARSKÝ, šest kanadských bodů zaznamenal Jakub ŚLUSARCZYK.

Regionální liga dorostu - 3.kolo so 22.9.13:30
HC Býci Karviná
3:15(1:2, 2:8, 0:5)
Branky a nahrávky: 4. Heczko, 23. Mikula (Pekala), 27. Kukucz (Mikula) – 7. Boguaj (Macias Kac., Ślusarczyk), 27. Krčmarský (Ślusarczyk), 30. Stibor (Bechný), 33. Macias Krz. (Stibor, Chovanec), 33. Krčmarský (Boguaj), 34. Bukovjan (Sienkiewicz), 34. Chovanec (Stibor, Bechný), 37. Sienkiewicz (Halata), 37. Krčmarský (Ślusarczyk), 41. Halata (Kríž), 44. Halata (Bukovjan), 51. Bukovjan (Halata, Bechný), 52. Krčmarský (Ślusarczyk, Boguaj), 60. Ślusarczyk. Rozhodčí: Malík – Orság, Šmíd. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 10:53 (1:12, 5:23, 4:18). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:15.
HC Býci Karviná: Konieczny – Kukucz, Zelina, Murzyn, Heczko, Kalina – Mikula, Mendlík, Pekala, Popek, Staníček, Vydiolek, Danečko
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Macias Kac., Križák, Bechný, Pasek, Gelnar, Borkovec, Tošenovjan – Sienkiewicz, Halata, Bukovjan – Hlavatý, Stibor, Chovanec – Ślusarczyk, Krčmarský, Boguaj – Macias Krz., Pohl

Kryštof Krčmarský (POR) (4+0)
Jakub Ślusarczyk (POR) (2+4)
Václav Boguaj (POR) (1+3)

Ve 4. minutě, kdy měli Porubští na kontě čtyři přesné trefy na gólmana, ale ten jim skórovat nedovolil, se na druhé straně prosadil de facto z první střely a vůbec první návštěvy útočného pásma Patrik Heczko. Puk prosvištěl Hurčíkovi nad levým ramenem a zastavil se v brankové síti. Jelikož hosté ve svém útočném snažení nepolevili, brzy slavili vyrovnávací branku. V sedmé minutě se do puku na modré čáře opřel Kacper Macias a před brankou dobře clonil Václav Boguaj, který kotouč navíc před gólmanem Konečným tečoval.
V desáté minutě šla Poruba do vedení. Konieczný neudržel po střele Boaguaje puk v náručí a obránci nezabránili dorážce Jakubu Ślusarczykovi, který spadnuvší puk špičkou hole obtočil kolem Konieczného betonu a poslal do odkryté brány. RT TORAX v první třetině hrál dvakrát v oslabení, která ale dokázal ubránit a co víc, Sienkiewicz a Ślusarczyk mohli dát po gólu. Nestalo se tak a do kabin šli hosté s jednobrankovým vedením.

Přestávka svědčila více domácímu týmu. Ve třetí minutě srovnali Býci gólem Patrika Mikuly. Vyrovnání napomohl malinko porubský brankář, když kotouč po prvotní střele od něj odskočil zpět do hřiště a Mikula bleskurychle dorážel. V sedmé minutě Býci zápas otočili gólem Radka Kukucze. Skóroval do odkryté poloviny brány po nahrávce z pravého rohu, když se Hurčík nestačil v brankovišti proti střelci přesunout.
RT TORAX se nemohl na ledě delší dobu najít. Od 28. minuty to ale už byla plně jeho jízda. Během devíti minut svěřenci trenéra Moravce totiž nasázeli Býkům osm puků. Navyšování porubského vedení započal v již zmíněné 28. minutě Kryštof Krčmarský. V polovině utkání, tedy v 30. minutě byl v brankovišti drzý a důsledný Martin Stibor a ve třicáté třetí minutě už bylo patrné, že Poruba jde za vítězstvím. Prosadil se Krzysztof Macias a Kryštof Krčmarský a soupeře tak rozložili, že v následné minutě gólman Konieczný lovil z brány další dva puky. Góly Vojtěcha Bukovjana a Pavla Chovance dělilo 13 vteřin.
Domácí hráči dali do obrany všechny síly, ale přemíra snahy měla v tomto případě opačný efekt. RT TORAX nepozornost trestal. Devátou branku měl na svědomí Filip Sienkiewicz a na deset gólů to po dvou třetinách zaokrouhlil Kryštof Krčmarský, který tak zkompletoval hattrick.

Obraz hry se od poloviny druhé třetiny i po přestávce nezměnil. Poruba byla výhradně útočícím týmem, Karviná bránícím. Občas se dostali domácí borci na dostřel Hurčíkovi, ale moc střel na něj neletělo. Ono jich na něj moc nelétalo celé utkání, ale třetí třetinu už žádný kotouč neprošel až za jeho záda, takže mu zůstaly na kontě tři branky z celkového počtu deseti střel. To jeho protějšek Konieczný vychytal mnohem více pokusů a jen pět jich ve třetí třetině bylo zapsáno jako gólové. Matěj Halata se trefil hned v první minutě třetí dvacetiminutovky a následně ve čtvrté. Podruhé se v utkání zapsal jako autor gólu Vojtěch Bukovjan a ze svého čtvrtého gólu se radoval Kryštof Krčmarský. Zápas spěl ke konci a už to vypadalo, že se nic nestane. Pět vteřin před závěrečnou sirénou ale domácí nepokryli Jakuba Ślusarczyka, který se tak stal třetím dvougólovým hráčem porubské střídačky a stanovil konečný výsledek 15:3 pro RT TORAX.

První polovina utkání mezi hokejovými týmy Býci Karviná a RT TORAX Poruba byla velmi vyrovnaná a nic nenasvědčovalo tomu, že by zápas skončil tak rozdílovým výsledkem. Poruba byla ale přeci jen trpělivějším týmem, hráči při vyrovnané hře nepanikařili a věřili, že se úspěch dostaví. Karvinský gólman Konieczný jim vychytal několik tutovek a nebýt jeho kolikrát skvostných zákroků, mohl být nakonec výsledek zápasu pro Býky ještě hrozivější.
V neděli 23. září je na programu další kolo Regionální ligy dorostu. Poruba přivítá v Koopeativa Areně Vítkovice. Utkání začíná od 11:15 hodin.

Ostatní zápasy 3. kola

Opavavs.Třinec Bodloženo
Orlovávs.Vítkovice "B"7:11

Václav Števček (HC Býci Karviná): Dokázali jsme být Porubě vyrovnaným soupeře jen polovinu utkání. Po rychlých gólech v naší síti bylo jasné, že se nám už nepodaří držet se silnou Porubou krok.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Dali jsme příležitost všem hráčům. Hurčík, který si naštěstí vybral nepříznivé chvilky v první půli utkání. Kluky jsme nabádali, aby byli trpěliví a z neproměněných šancí si nelámali hlavu. Jakmile nám to začalo do brány padat, nervozita z kluků spadla a utkání bylo zcela naše. Jsem rád za výhru, ale rozhodně těžší utkání nás čeká zítra doma s Vítkovicemi.