Dorost přetlačil vzdorující Rysy, z Polárky odvezl tři body

23.02.2019, Gabriela Juříková

Poslední únorové sobotní dopoledne navštívili dorostenci Poruby nedaleký Frýdek-Místek, kde rozehráli 23. kolo nadstavby Regionální ligy skupiny "S" a měli těžkou práci potvrdit svou favorizovanost v této skupině. Domácí se nedali zadarmo a soupeři hodně znepříjemňovali hru. Porubané dokázali skórovat jen čtyřikrát, ale i to stačilo na zisk tří bodů. Rysy se tentokrát neprosadili, přestože si pár gólových šancí připravili. Z autorství branky se radoval i za zraněného Sienkiewicze střídající Ilja Kovalčík.

Regionální liga dorostu - 23.kolo so 23.2.11:15
HC Frýdek-Místek
0:4(0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Vehovský (Kr. Macias, Halata), 19. Krčmarský, 33. Stibor (Bukovjan), 44. Kovalčík (Ślusarczyk). Rozhodčí: Hladík – Piskoř, Puzoň. Vyloučení: 3:1, navíc Halata (POR) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 11:35 (2:9, 4:9, 5:17). Průběh utkání: 0:4.
HC Frýdek-Místek: Majer – Velička, Trnka, Kuchař, Holéczy, Váňa – Siekierka, Berka, Rypka, Říhošek, Hylský, Stuchlík, Volný, Němec, Mičulková, Fluksa.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Križ, Gelnar, Kac. Macias, Borkovec, Elbl, Hlaváč – Ślusarczyk, Krčmarský, Sienkiewicz (41. Kovalčík) – Kr. Macias, Halata, Vehovský – Hlavatý, Stibor, Bukovjan

Kanonáda od modré, kraloval Hlaváč

Od prvních minut měli kontrolu nad kotoučem hotující hráči a patřičně toho využívali pro střelbu. Nejaktivnějšími střelci byli všichni obránci, kteří pálili na bránu od modré. Prostor vymezený třemi červenými tyčemi ovšem netrefovali přesně, takže více střel šlo mimo nebo je domácí blokovali těly či hokejkami. Filip Hlaváč zaznamenal celkem deset střeleckých nápřahů, pět šlo těsně kolem tyčí. Hráči s Rysem na prsou se k porubské brance moc často nedostali, a když, tak je hostující pětice vytěsnila na mantinel a střelecky tak vyšli naprázdno. RT TORAX zúročil tlak v útočné třetině až v desáté minutě. Střelu k druhé tyči namířil Maxim Vehovský za asistence Krzysztofa Maciase a kapitána centra Matěje Halaty. Ve 13. minutě trefil Ślusarczyk jen břicho brankáře Majera po rychlé akci kolem frýdeckomístecké branky. Domácí tak nějak otevřeli hru a najednou se hrálo nahoru dolů. Hra byla z obou stran neurovnaná, střapatá, jakoby bez žádné taktiky. Nebezpečno bylo tím pádem u obou branek, protože odrazy posílaly puk všude možně. To poznal v devatenácté minutě gólman Majer na vlastní kůži, když nestačil sledovat pohyb kotouče, který mu proletěl kolem ramene za záda po střele Kryštofa Krčmarského. Stál na ose hřiště a kotouč si jej našel v pravý čas – 2:0 pro Porubu.

Divočina a celkem vyrovnaná partie, domácí si zastříleli

Obraz hry pokračoval i po přestávce. Vše se uklidnilo po zakázaném uvolnění Frýdku-Místku. Domácí si vytvářeli více a více šancí a dalo se říct, že na silnou a favorizovanou Porubu herně i bruslařsky stačí. Jen to zakončení se nedařilo proměnit gólově. Leckdy i díky hostující obraně. Fluksa se protáhl kolem střídaček až k Drabčíkově bráně, ale Borkovcem byl vytlačen až za branku. Na druhé straně se chtěl prosadit Halata, ale jeho bekhend skončil mimo bránu. A okamžitá střela Krčmarského padla Majerovi do lapačky. Domácí si ve 25. minutě vytvořili velký souvislý tlak a okupovali útočnou třetinu. Stuchlík – Berka – Mičulková hledali cestu do Drabčíkovy brány. Nenašli! Ale porubské obraně zatápěli věru náramně. První vyloučení bylo na straně Poruby, když v útočné třetině sekal Sienkiewicz a zlomil při tom svou hůl. Přesilovku si Rysy užili jen způli. V druhé se do úniku dostal Krzysztof Macias a pak dva na jednoho vyrazil Bukovjan se Stiborem. V obou případech si domácí gólman počínal skvěle a Porubě nedovolil navýšení vedení. Domácí se prosazovali střelecky i po proběhnuté početní výhodě. Drabčík vyrazil střelu Volného. Pak už se ke slovu dostali hosté. Zklidnili hru, upřesnili nahrávky a vytvořili si tlak před brankou. Při úniku Hlavatého hodil domácí brankář soupeři do jízdy hokejku, ale sudí neodpískal. Hra pokračovala a spravedlnost si našla cestu k porubské střídačce. Zmatky kolem domácí brány ukončil gólovou střelou Martin Stibor. Další navýšení porubského vedení mohlo být v přesilovce, kdy dvakrát Krzysztof Macias netrefil včas křižnou přihrávku Halaty, aby skóroval do odkryté poloviny brány. Majer často ztrácel hokejku a tím si sám znesnadňoval zákroky.

Střídající Kovalčík přidal čtvrtý gól

Porubští si do třetí třetiny přinesly většinu přesilovky. Tlak měli, ale nedařilo ji proměnit gólově. Ve třetí minutě třetího dějství si na puk sáhl i Drabčík. Střílela Mičulková. Pak se porubský gólman protáhl při střele Hylského, který se dostal za hostující obranu. Drabčíka nepřekonal ani Fluksa. Do třetí třetiny kvůli zranění nenastoupil Sienkiewicz, zastoupil jej starší žák Ilja Kovalčík, který v druhém střídání přidal čtvrtou porubskou branku. Puk z mezikruží namířil pod horní tyč po nahrávce Ślusarczyka od mantinelu. Běžela 44. minuta. O pět minut později byla hostům nabídnuta třetí početní výhoda, ale ani tu nedokázal tým vedený trenérem Moravcem ukončit gólem. Majer vynikal i poté. Stiborovu akci ukončil vyražením puku za branku a nepřišel si na něj ani Hlavatý. Při úniku Vehovského s Halatou nastavil Majer do nahrávky před brankoviště hůl a tak zabránil zakončení prvního jmenovaného. Posledních šest sedm minut utkání se odehrávalo velmi divoce. Puk létal všude a stejně tak i hráči. Úprky byly na obou stranách, jenže bez většího dramatu. Poruba vyhrála s posledním Frýdkem-Místkem 4:0. Domácí se ale nemusí za sobotní výkon vůbec stydět. Porubu Frýdečtí potrápili a v určitých pasážích se ji i vyrovnali.

Ostatní zápasy 23. kola

Znojmovs.Kroměřížhraje se 13.3. 16:15
Vítkovice "B"vs.EHC Lions5:3
Brumov-Bylnicevs.Uherské Hradiště8:2

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): Z naší strany to nebylo špatné utkání. Kluci, a holka, se zápas od zápasu zlepšují a v tomto posledním kole Nadstavby si myslím, že už na soupeře herně i stačíme. Jen to ještě není na pravidelné bodování. Z dnešním výkonem jsem spokojen a Porubě přeji postup do vyšší soutěže.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Utkání bylo od začátku vcelku jasné. Měli jsme více ze hry, hráli jsme dobře kombinačně a měli jsme rychlé přechody přes střední pásmo. První třetinou jsme se trošku uklidnili. Spoustu šancí jsme spálili a to v průběhu celého zápasu. Spokojenost je, že jsme hráli bez inkasovaného gólu. Kaňkou je nedisciplinovanost našeho klíčového hráče. Věřím, že se poučil a pro příští zápasy už nedopustí takové zbytečné vyloučení. Nabádáme hráče, aby respektovali autority na ledě – rozhodčí, box, trenéři a samozřejmě i soupeře. V zápasech hrají emoce velkou roli, proto je důležité nenaučit se je ovládat.