Dorost po třech vítězných měsících získal pouhý bod, po nájezdech zvítězil Lions

15.12.2018, Romana Opatová

Domácí tým po celý zápas v Kooperativa Aréně proti výběru EHC Lions trápila vlastní gólová produktivita. Řada střel i pestrých kombinací zůstala bohužel neproměněna. HC RT TORAX šel v zápase brzy do vedení, následovaly ale dva góly hostí. Jednobrankové vedení držel Lions do 49. minuty, resp. gólman Knopp, který zlikvidoval nespočet porubských střel. Až dorážka Pavla Chovance srovnala stav, který vydržel až do konce řádné hrací doby. EHC Lions následně zvítězil po samostatných nájezdech 3:2, když rozhodující trefu zařídil Arsen Palichuk.

Regionální liga dorostu - 11.kolo so 15.12.13:00
EHC Lions
2:3sn(1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Krčmarský (Chovanec), 49. Chovanec (Ślusarczyk, Macias Kac.) - 10. Stiegler (Fichtinger), 21. Sisik, roz. náj. Palichuk Rozhodčí: Janda - Bednář, Chovanec. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 30. Střely na branku: 41:15. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Hlaváč, Križ, Macias Kac., Pasek, Elbl, Borkovec – Boguaj, Halata, Macias Kr. – Sienkiewicz, Kovalčík, Hlavatý – Chovanec, Krčmarský, Ślusarczyk
EHC Lions: Knopp - Krcmar, Luknar, Mills, Kristak - Fichtinger, Stiegler, Palichuk, Funtek, Sisik, Maloveky, Simek

Pavel Chovanec (POR) (1+1)
Michal Knopp (EHC) (41 střel, 39 zásahů, 2 góly, 95.12% úspěšnost)
Jakub Ślusarczyk (POR) (0+1)

Nerozhodná první třetina

Hostující EHC Lions dorazil na zápas pouze s 11 hráči v poli. Domácí HC RT TORAX se do soupeře pustil jako obvykle s velkým zápalem. První šance se začaly rodit už v 2. minutě, kdy Velen Hlavatý z blízky kotouč do brány hostí nedopravil a ani následující střela od Pavla Chovance z mezikruží skóre ještě neotevřela. První gól domácího mužstva padl v čase 1:53 z bezprostřední blízkosti od Kryštofa Krčmarského a HC RT TORAX se ujal vedení – 1:0. V 5. minutě si vypracovali první vážnou akci i hosté, přihrávka zpoza brány porubského brankáře Matěje Hurčíka byla likvidována pozornými obránci. V 9. minutě nešťastnou teč puku do dojíždějícího hráče při střídání pozorní rozhodčí potrestali trestem pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě a EHC Lions hrál první přesilovou hru zápasu. Během oslabení se domácí nebáli chodit do protiútoků, jeden z nich obránci hostů likvidovali okamžitou rychlou přihrávkou na útočníka Maxe Stieglera a ten v úniku Hurčíka překonal střelou z úhlu nad pravé rameno a v čase 9:47 srovnal stav zápasu – 1:1. Domácí celý zbytek třetiny hledali účinný recept na další změnu skóre. V 13. minutě dvakrát za sebou střílel Josef Pasek, následovaly střely zápěstím z obou stran hřiště od Jakuba Ślusarczyka a Václava Boguaje. Tvrdé střely od modré si vyzkoušeli i obránci Filip Hlaváč a Vítek Kříž. V 17. minutě se před brankáře hostí vypravil sólem kapitán Matěj Halata, ale ani on brankáře nepřekonal. V 19. minutě zahrozili také hosté. Při tomto útoku si ale Arsen Palichuk pomohl nebezpečnou hrou vysokou holí a přesilovou hru si mohli vyzkoušet i domácí. V závěru třetiny se početní výhodu zužitkovat nepovedlo a do druhé třetiny si domácí přenesli ještě zbývajících 46 vteřin.

V druhé třetině jednou skóroval EHC Lion

Druhá třetina nezačala pro HC RT TORAX vůbec šťastně. Hned po úvodním buly unikl před brankáře domácích Samuel Sisik a nekompromisně zakončil k levé tyči. Lions skóre otočil v oslabení v čase 20:07 na svou stranu – 1:2. Hosty tento rychlý gól povzbudil pro další tlak. Uzavřeli domácí v obranné třetině a stupňující šance přerušili domácí jen faulem Kacpera Maciase za držení. Vedle dvouminutového trestu tento hráč současně obdržel i osobní desetiminutový trest na nesportovní chování. Po zkušenosti z minulého oslabení se HC RT TORAX moc do protiútoků nehnal a akce hostí spíše likvidoval jen vyhazováním kotoučů ven z obranné třetiny. Oslabení tak domácí „přežili“ a v 25. minutě se opět nadechli k dalším útokům. Nejprve se dostal do gólové šance Václav Boguaj, jenže střela zápěstím z pravé strany skončila pouze ve výstroji brankáře Michala Knoppa. V 27. minutě hákoval Krzysztof Macias a hosté dostali šanci v podobě další přesilové hry. I v této přesilovce Lvi nebezpečně „kousali“, například od mantinelu střílel Max Stiegler a z blízky se snažil zakončit Samuel Sisik. Hned v 31. minutě si mohli opět přesilovou hru vyzkoušet i HC RT TORAX, při jednom ze zákroků podrážel brankář hostů. V rámci přesilové hry domácí borci zkoušeli přesilovkový pětiúhelník. Střely od modré z hole Filipa Hlaváče i zakončování z blízky u brankáře nepřinesly vyrovnání. Gólová produktivita stále vázla. V 34. minutě se sám před brankářem domácích ocitnul Theodor Fichtinger a z cca 5 metrů gólmana nepropálil. Do podobné akce se dostal na druhé straně i domácí Velen Hlavatý a jeho střela i dodatečná dorážka byla opět bez gólu. Následovaly dvě střely Matěje Halaty a v 37. minutě i další přesilovka domácích za faul Arsena Palichuka – sekání. Během přesilovky se opět dostali několikrát do bezprostřední blízkosti brankáře, ale branka hostů zůstala opět nedobyta.

Třetí třetina přinesla vyrovnání HC RT TORAX

V úvodu třetí třetiny se střídavě vyskytovaly akce na obou stranách, žádná z nich nebyla ani od jednoho týmu vyloženě gólová. V 46. minutě se sólem až před brankáře vypravil obránce Kacper Macias, vynutil si tak faul hostí. Na dvě minuty byl vyloučen Arsen Palichuk za hákování. I tuto přesilovou hru bohužel domácí hráči nedokázali zužitkovat. Nadále pokračovaly akce obou týmů. V 49. minutě se po chybě domácího Josefa Paseka při zpracování puku ve středním pásmu rychle vyřítil na domácího brankáře Teodor Fichtinger. Vyslanou vzduchem letící střelu Matěj Hurčík likvidoval lapačkou. Na tuto akci odpověděli svěřenci Davida Moravce svým druhým gólem. V čase 48:40 postupně dvakrát z blízky dorážel Pavel Chovanec a stav byl srovnán – 2:2. V 50. minutě si domácí vypracovali další šanci, v rámci které opět EHC LIONS faulovali. Lukáš Luknar byl vyloučen za sekání a nabídl tak domácím další početní výhodu. V rámci této přesilovky si HC RT TORAX vypracoval gólovou šanci, kdy po rychlé kombinaci mohl zakončit Filip Hlaváč do odkryté branky. Díky postavení ve velkém úhlu se toto zakončení bohužel nepovedlo. V 53. minutě se brankáře hostí snažil překvapit Pavel Chovanec zasunutím kotouče zpoza brány. Do konce zápasu se obě mužstva snažila aktivní hrou strhnout vítězství na svou stranu. Nejprve měl větší šanci hostující tým. V 57. minutě útočnou akci dvou hráčů likvidoval obránce Kasper Macias přikleknutím přihrávky. V 59. minutě měli poslední akce zápasu postupně Filip Hlaváč se svou střelou, Filip Sienkiewicz ve skrumáži u branky a obránce Kasper Macias střelou od modré čáry od pravého mantinelu. Řádná hrací doba skončila nerozhodně a o vítězi musely rozhodovat samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech byli šťastnější hosté

Hned první nájezd HC RT TORAX dokreslil smůlu z celého zápasu, když Filip Hlaváč nastřelil pravou tyčku. Na druhé straně nájezd Samuela Sisika mířil do betonu brankáře. V druhém kole nájezdů zkoušel domácí Matěj Halata střílet nad vyrážečku, trefil ale jen brankáře. Soupeř Max Stiegler svou střelu dokázal mezi betony usměrnit a otevřel tak skóre nájezdů. Obdobnou akci zkusil v dalším kole domácí Kryštof Krčmarský, také byl při ní úspěšný. Za hosty v tomto kole Arsen Palichuk akci také proměnil a skóre bylo po tomto kole tedy 1:2. V dalších kolech již nikdo úspěšný nebyl. Vítězná střela tedy patřila Arsen Palichukovi a z celkového vítězství 3:2 se radovali EHC LIONS.

Dohrávka 9. kola

Vítkovice "B"vs.EHC Lions5:1

Ostatní zápasy 11. kola

Vítkovice "B"vs.Uherské Hradiště6:1
Frýdek-Místekvs.Kroměříž4:3sn
Brumov-Bylnicevs.Znojmo6:1

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Samozřejmě rozhodlo neproměňování šancí. Vytvořili jsme si několik šancí, ale zbytečně zbrkle jsme se snažili zakončit. První dvě třetiny to prostě nebylo ono. Dostali jsme poměrně laciný první gól a druhý – to byla trestuhodná chyba všech pěti hráčů, kteří byli na ledě. V podstatě to nás stálo body. Na nájezdy jsem se snažil dát hráče, o kterých jsem byl přesvědčený, že dají gól, ale bohužel dal jen jeden a ještě se štěstím. Na trénincích se tomu pravidelně věnujeme a čím víc se tomu věnujeme, tím možná méně nám to jde. Jednou ta naše vítězná série skončit musela, ale jsem rád, že jsme se vrátili alespoň s jedním bodem do hry a že jsme ten bod získali, protože to je hrozně důležité a může rozhodnout i v tom konečném zúčtování.

Harand Chris (EHC LIONS): Myslím, že Poruba začala velmi dobře v první třetině, ale trošku hoši podle mého názoru přepálili tempo. Ale jinak jsou na tom chlapci velmi dobře, zejména technicky. V týmu Poruby bylo hodně hráčů ročníku 2003, což my jsme měli jen dva hráče. A musím říct, že se štěstím jsme vyhráli. Domácí tým měl navrch, ale naši chlapci to vybojovali.