Dorost čtrnácti góly vyprovodil Brumov-Bylnici, polovinu gólů zařídil Krzysztof Macias

17.02.2019, Gabriela Juříková

První kolo poslední čtvrtiny Nadstavby "S" se domácímu RT TORAX vydařilo parádně. Po první třetině sice nebylo patrné, že by Moravcovi hoši tak výrazným rozdílem zápas vyhráli, ale od druhé periody byli vládci ledu a utkání dotáhli k výsledku 14:1. Soupeř dokázal skórovat jen jednou. Na porubských gólech měl největší podíl Krzysztof Macias, když jich nasázel rovných pět a na dva nahrál.

Regionální liga dorostu - 22.kolo ne 17.2.10:00
HC Brumov - Bylnice
14:1(2:0, 6:1, 6:0)
Branky a nahrávky: 7. Kr. Macias (Chovanec, Halata), 18. Kr. Macias (Hlaváč, Križ), 22. Križ (Halata), 25. Hlavatý (Stibor), 26. Sienkiewicz (Ślusarczyk), 33. Halata (Kr. Macias), 36. Halata (Kr. Macias), 37. Hlavatý (Boguaj), 47. Sienkiewicz (Ślusarczyk, Kac. Macias), 43. Sienkiewicz (Ślusarczyk), 44. Chovanec (Ślusarczyk), 45. Kr. Macias (Chovanec), 48. Kr. Macias (Hlaváč), 60. Kr. Macias (Krčmarský) – 22. Slovák (Strnka). Rozhodčí: Polášek – Grmela, Krakovčík. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 43:12 (17:4, 11:2, 15:6). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 14:1.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Kac. Macias, Pasek, Križ, Hlaváč, Gelnar, Borkovec, Elbl – Ślusarczyk, Krčmarský, Sienkiewicz – Kr. Macias, Halata, Chovanec – Boguaj, Stibor, Hlavatý
HC Brumov - Bylnice: Žižka (31. - 43. a 48. - 60. Spot) – Divoš, Fojtík, Mudrák, Bodlák, Strnka – Obadal, Šánek, Slovák, Sopek, Janáček, Struhař

Krzysztof Macias (POR) (5+2)
Matěj Halata (POR) (2+2)
Velen Hlavatý (POR) (2+0)

Díky Krzysztofu Maciasovi Poruba vedla po 1. třetině 2:0

Poruba měla už od prvních momentů zápasu převahu a mohla dát už ve 3. minutě gól, když Stibor Martin posílal puk před bránu volnému Sienkiewiczi, který puk vystřelil pouze na zadní mantinel. Domácí si v třetině hostů postupem času vyvíjeli tlak, a poté byli i po zásluze odměněni. Pavel Chovanec v 7. minutě zapasu, vybojoval v levém rohu kluziště puk, aby ho poté poslal mezi kruhy Krzysztofovi Maciasovi, jenž vzápětí poslal kotouč pod lapačku Andreje Žižky – 1:0. Následně mohla Poruba přidat už druhou branku. Josef Pasek si vybruslil z pravého kruhu před hostujícího brankáře a nastřelil pouze horní tyč. V 15. minutě od modré pálil Kacper Macias, ale jeho pokus zastavila lapačka hostujícího gólmana. O chvíli později se do větší šance dostali i hosté, když se mezi obránci prokličkoval Adam Slovák. S jehož střelou si Marek Slíž poradil. Domácí v závěru třetiny přidali i druhou branku a v 18. minutě zásluhou už dvoubrankového Krzysztofa Maciase vedli 2:0. V tomhle případě vsítil gól nad pravý beton Andreje Žižky.

Naděje pro Brumov-Bylnici a Porubská gólová smršť

Druhou třetinu začali aktivněji hosté a hned v úvodu se dostal ke střele Fojtík. Jenže s tímhle pokusem si porubský brankář poradil. Ve 22. minutě se domácí radovali už po třetí. Matěj Halata vystřelil Žižkovi pod lapačku a ten si s jeho pokusem očividně poradil, ale puk mu s největší pravděpodobností vypadl, čehož si všiml Vítek Kříž a volný kotouč do brány dorazil. Ještě v téže minutě, ale o 23 sekund později se hosté také dočkali gólu. Za hosty snižoval hodně aktivní Adam Slovák, jenž nikým nehlídaným před brankou střelil menší naději pro hosty – 3:1. Za malý moment se stav utkání opět měnil a domácí opět hostům utekli o tři branky. Ve 25. minutě Stibor Martin z levého kruhu pálil do proti pohybu Žižky, který tenhle pokus stihl ještě vyrazit ramenem, ale jak kotouč padal k ledu, tak na scénu přišel Velen Hlavatý a ze vzduchu se trefil úplně do prázdné brány. Neuběhly ani dvě minuty a domácí se radovali popáté. Ve 26. minutě se vyskytl v lehkém úniku Filip Sienkiewicz a v pádu dokázal dostat puk za hostujícího gólmana – 5:1. Domácí byli i nadále aktivním týmem. Z mezikruží pálil Filip Hlaváč, ale jeho pokus letěl mimo. RT TORAX neubíral na tempu a hosty tlačil dál. V 31. minutě hosté střídali maskované muže a do brány se postavil Šimon Spot. V 33. minutě zpoza brány poslal Krzysztof Macias přihrávku na Matěje Halatu, který střelou z první navýšil domácí náskok na 6:1. Hned po vhazování ze středového kruhu se zase dostal do gólové pozice Matěj Halata, ten ale svůj únik na Spota neproměnil. Že oblíbená palebná pozice pro Porubu je z mezikruží jsme mohli opět vidět tentokrát ve 35. minutě, když pálil na Spota střelecky hodně aktivní Krzysztof Marcias. Domácí byli zjevně dobře naladěni a ještě lépe kapitán Matěj Halata, když v 36. minutě dostal přihrávku za obranu od Krzysztofa Maciase, a samostatný únik proměnil, jak nejlépe mohl. Bekhendovou střelou mezi betony svým druhým gólem navýšil vedení už na 7:1. A než zazněla druhá siréna, tak stihla Poruba vsítit ještě jednu branku. V 37. minutě zpoza brány přihrával Václav Boguaj a se střelou z první si dobře poradil další dvougólový střelec Velen Hlavatý.

Dvojí střídání gólmanů hostů a závěr pro Krzysztofa Maciase

Ve 41. minutě do úniku dva na jednoho se dostali Filip Sienkiewicz a Ślusarczyk a první jmenovaný neměl problém dostat puk za záda hostujícího gólmana 9:1. V 43. minutě se úplně do stejného úniku dva na jednoho opět dostala dvojce Sienkiewicz a Ślusarczyk a zase to neskočilo jinak než gólem Filipa Sienkiewicze – 10:1. A vtom stejném čase sáhl hostující trenér k výměně gólmanů. Do brány se vrátil Andrej Žižka. Ve 44. minutě RT TORAX přidal už jedenáctý gól, když v brankovišti se nejlépe zorientoval Pavel Chovanec a na světelné tabuli svítili jedničky – 11:1. Brumov-Bylnice se přece jen také dostal do šance, ale se střelou Tomáše Šánka si Slíž poradil stejěn tak i s pokusem Slováka. Ve 45. minutě domácí přidali další branku. Krzysztof Macias dostal přihrávku před hostující klec a do prázdné brány se nemohl netrefit – 12:1. Ve 47. minutě dokázali hosté trochu Porubu pěkně potrápit, ale závar před brankou Marka Slíže žádný brumovský hráč nevyužil. Jak šel čas, tak domácí přidali další kousek do svojí sbírky gólů. Hlaváč ve 48. minutě vypálil od modré čáry a hostující brankář vyrazil pouze před sebe, kde čekal Krzysztof Macias a přidal tak 13. gól do porubské sbírky, svůj čtvrtý. Při zákroku se hostující gólman z ledu těžce zvedal a na střídačku mu pomáhali spoluhráči. Do brány se tak musel vrátit Šimon Spot. Hra pokračovala a do úniku se dostal Slovák. Druhý gól ve Slížově bráně z toho nebyl. Poslední záznam do zápisu o utkání přidal v 60. minutě Krzysztof Macias, kdy střelou pod horní tyč po vyhraném vhazování po levici brankáře Spota upravil svým pátým zápasovým gólem na konečných 14:1.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Mysleli jsme, že dnešní utkání bude podobné sobotnímu se Znojmem. Po první třetině nebylo patrné, že se nám podaří tak velkým rozdílem vyhrát. Soupeř vzdoroval, ale v před brankovém prostoru udělali chyby a tak jsme se dokázali prosadit. Za to klukům patří dík. Inkasovaná branka mrzí, ale v součtu dvou utkání dostat jen jeden gól, je výborný výsledek.

Milan Pažitka (HC Brumov – Bylnice): K dnešní utkání z mého pohledu nemám co říct. Víme, že Poruba je silný soupeř a na jejím ledě ji těžko přehráváme. Natož ji porazit. Porubě přeji udržení prvního místa a hodně štěstí v další cestě za extraligou.