Dorost RT TORAX převálcoval HK Kroměříž vysoko 9:1

16.03.2019, Romana Opatová

„Desítka“ v RT TORAX Aréně sice nepadla, ale stroj na góly ve třetí třetině nebyl dlouho k zastavení. První třetina skončila těsným vedením domácích dorostenců 2:1. Ve druhé třetině byly k vidění dlouhé úseky hry bez přerušení a skóre se zvedalo až v závěru této části hry. Ve třetí třetině dokázali svěřenci Davida Moravce během tří minut nadělit soupeři hned pět gólů a celkově vyhráli 9:1. Dvěma góly k výsledku přispěl Filip Hlaváč a Vojtěch Bukovjan. Nejvíce asistencí (3) si připsali Matěj Halata a Pavel Chovanec. Poslední duel nadstavby se hraje hned v neděli na půdě znojemských Orlů.

Regionální liga dorostu - 27.kolo so 16.3.13:45
HK Kroměříž
9:1(2:1, 2:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 10. Hlaváč (Halata), 13. Bukovjan (Halata), 38. Ślusarczyk (Chovanec, Hlaváč), 38. Hlaváč, 44. Vehovský (Chovanec), 44. Halata (Kr. Macias), 45. Kovalčík (Borkovec, Halata), 46. Bukovjan (Vehovský), 46. Boguaj (Kríž, Chovanec) – 16. Jakeš (Matušů) . Rozhodčí: Vaculík – Bala, Chamrád. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 37:11. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Kríž, Macias Kac., Gelnar, Hlaváč, Pasek, Borkovec – Ślusarczyk, Kovalčík, Boguaj – Macias Kr., Halata, Chovanec – Hlavatý, Vehovský, Bukovjan
HK Kroměříž: Tuček (46. Němec) – Opravil Dom., Nasco, Koníček, Vácha – Opravil Dan, Holík, Horský, Jiříček, Jakeš, Matušů

Filip Hlaváč (POR) (2+1)
Vojtěch Bukovjan (POR) (2+0)
Matěj Halata (POR) (1+3)

Gólové akce domácích zakládal Matěj Halata

Hned po buly úvodní formace RT TORAX vyrazila přímočaře na brankáře HK Kroměříže Michala Tučka a vypracovala si tak pěknou gólovou šanci. Dohrávka ale končila faulem Kacpera Maciase, a tak hned v první minutě hráli hosté svou úvodní přesilovku. Využita nebyla a hra se následně přelévala na obě strany. V 8. minutě jednu ze šancí domácího týmu zakončoval Matěj Halata několika násobným zasunutím kotouče zpoza brány, gól ale z této šance ještě nepadl. To se ale povedlo o chvíli později. V 10. minutě se na ledě opět objevil Halata, jeho střela z cca 6 metrů byla brankářem vyražena do prostoru před brankovištěm. Nejblíže k puku měl v této situaci kapitán Filip Hlaváč a dorážkou otevřel skóre zápasu – 1:0. O 3 minuty později Matěj Halata vypracoval další gólovou šanci. Zpoza kroměřížské brány nahrával Vojtěchu Bukovjanovi a ten nekompromisní střelou pod horní tyč brány zvýšil na 2:0. Domácí nadále aktivně útočili, pokus o střelu Ilji Kovalčíka likvidoval kroměřížský Václav Matušů hákováním a RT TORAX mohl rozehrát také svou první přesilovku. V jejím úvodu několikrát tvrdě střílel Kacper Macias, střely ale prostor brány nenašly. Po konci trestu na led naskakující Václav Matušů poslal nahrávkou do úniku Viléma Jakeše, který v blízkosti brankáře střelou zápěstím snížil na rozdíl jednoho gólu – 1:2. Na závěr třetiny fauloval domácí Vítek Kríž a HK Kroměříž s pomocí početní výhody dostal příležitost k vyrovnání. Během ní hosté domácího brankáře Vincence Drabčíka neohrozili, ale po jejím konci dokázal Vilém Jakeš svou střelou rozezvonit tyč domácí brány. Gól nepadl a domácí odešli do šaten s jednogólovým vedením.

Souvislá hra s minimem přerušení, góly padaly až v závěru třetiny

V 2. minutě 2. třetiny našel Vítek Kríž dlouhou přihrávkou skrze polovinu hřiště Matěje Halatu, jeho vzduchem letící střelu brankář hostů vyrazil za bránu. Domácí v této části hry měli výraznou převahu a hosty pustili většinou jen do středního pásma. První střely Kroměříže testovaly pozornost domácího Vincence Drabčíka až kolem 26. minuty. Hra se v této době na dlouhé minuty nepřerušovala. Porubští útočili až do blízkosti brány, hosté většinou stříleli od modré. Přerušení hry nastalo až v 30. minutě, kdy dorážku Ilji Kovalčíka ukryl brankář Kroměříže do své lapačky. V 33. minutě se do velké šance dostal Jakub Ślusarzyk, z pozice sám před brankářem ale neskóroval. V 34.minutě projel s pukem na holi přes celé hřiště Ondřej Gelnar, zakončení skončilo na těle brankáře. Dorážky vypadlého puku z této akce byly také bez gólu. Na protější straně následně zahrozil Adam Holík, střelou z úhlu trefil naštěstí jen tyč brány. V 38. minutě se po buly dostali k brance soupeře osamocení Václav Boguaj a Jakub Ślusarczyk, druhý jmenovaný nahrávku minul. Hned poté dostal druhou šanci nahrávkou od Pavla Chovance, ta už byla zpracována úspěšně a následná střela navýšila vedení na 3:1. Hned po vhazování se rychle do útočného pásma dostal Filip Hlaváč, střela zápěstím našla volný prostor v bráně soupeře a během krátké doby tak vedení narostlo na 4:1. Dvacet sekund před koncem třetiny v obranném pásmu fauloval nedovoleným bráněním Matěj Halata. V přesilovce do sirény konce třetiny likvidoval lapačkou Vincenc Drabčík jednu střelu hostí a zbytek přesilovky zůstalo do posledního dějství zápasu.

Ve třetí třetině nastartoval RT TORAX stroj na góly a ten nebyl k zastavení

Dohrávku oslabení za faul z předchozí třetiny svěřenci Davida Moravce zvládli. A byli to také oni, kdo měnil skóre jako první v této třetině. Ve 44. minutě po signalizovaném trestu hostí po skrumáži jako poslední do brány prostřelil puk Maxim Vehovský – 5:1. Tento gól nastartoval famózní gólový „rychlostroj“. Stejně jako v druhé třetině tak i nyní hned po buly padl další gól – Matěj Halata navýšil na 6:1. Střelecké hody pokračovaly. V 45. minutě střílel a zvedal skóre na 7:1 Ilja Kovalčík. Hned v následující minutě skóre posunul na 8:1 Vojtěch Bukovjan po přihrávce Maxima Vehovského. A stejná minuta a další gól – tentokráte skóroval Václav Boguaj po nahrávce Velena Hlavatého – 9:1. Všechny tyto góly padaly po přesných nahrávkách a zakončeních v blízkosti brankoviště Kroměříže a RT TORAX v této strategii hry pokračoval i nadále. Hosté těžko hledali na tento průběh zápasu odpověď. Jejich osamocenou akci z 50. minuty likvidoval přilehnutím střely Kacper Macias. Na druhé straně razítkoval tyč brány Kroměříže Václav Boguaj. V 56. minutě Josef Pasek nešťastně podrazil útočícího Viléma Jakeše a HK Kroměříž hrála přesilovou hru. Početní výhodu ke korekci skóre nevyužili a celý zápas skončil 9:1 ve prospěch domácího RT TORAX.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Hráči začali hrát podle našich představ až v poslední pětiminutovce druhé třetiny. Ve třetí třetině se nám výtečně podařila jedna troj minutovka, kdy jsme si navýšili a pojistili skóre. Zápas se pak již de facto jen dohrával. Nyní se musíme připravit na zítřejší zápas ve Znojmě.

Viktor Hlobil (HK Kroměříž): Přijeli jsme sem v okleštěné sestavě, ale i tak jsme chtěli domácí potrápit. To se nám téměř dvě třetiny dařilo. V posledních minutách druhé třetiny a počátkem třetí třetiny to tam ale našim klukům napadalo. Už neměli takovou sílu a energii na dobruslování hráčů a domácí zaslouženě vyhráli. Domácímu týmu chci současně i pogratulovat k extralize, věřím, že zvládne tohoto cíle dosáhnout.