Domácí série je fuč. Poruba dostala pořádnou lekci, Bobři jí nasázeli šest gólů

23.11.2016, Adam Bagar

Porubští hokejisté doma porazili Valašské Meziříčí desetkrát v řadě, ale jedenácté vítězství už nepřidali, když v souboji druhého s předposledním zapsali překvapivě vysokou porážku 2:6. RT TORAX na svém ledě vyšel poprvé v sezoně bodově naprázdno, naopak houževnatí Bobři venku slavili premiérové vítězství. Poruba zůstává druhá, na vedoucí Vsetín ztrácí sedm bodů.

2. liga - skupina Východ - 21 st 23.11.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 9. Zdráhal (Flašar, Puzič), 22. Zachar (Puzič, Zdráhal) – 4. Dvořák (Nedbálek, Kývala), 8. Martiník (Pořický), 12. Kubo (Baroš, Miroslav Varga), 49. Miroslav Varga (D. Varga, Pořický), 57. Pořický (D. Varga), 59. Fojtík (Kývala). Rozhodčí: Fiala – Rožánek, M. Vengřín. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 682. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Flašar, Puzič, Puškár, Tichý, Slavík, Bail, Adamík, Rudl – Slováček, Piecha, Zdráhal – Kafka, Zachar, Kuťák – Seidler, Tomčák, Ballner – Vaněk, Smrčka, Orság.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek – Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Martin Varga – Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, D. Varga, Miroslav Varga, Hlaváč.

Hvězdy zápasu

Lukáš Plšek (VAM)
Jakub Pořický (VAM) (1+2)
Patrik Zdráhal (POR) (1+1)

Poruba znovu nezachytila začátek zápasu

Někteří fanoušci se ještě nestačili pořádně usadit a RT TORAX ztrácel jednu branku, když Petr Dvořák potrestal zbytečný Tomčákův zákrok – 0:1. Domácí se tlačili za vyrovnáním a blízko byl Kafka, jenž ve vyložené šanci přestřelil Plškovu klec. Bobři trestali každé domácí zaváhání a z následného protiútoku zmrazili porubskou střídačku podruhé. Zaváhání obránců, respektive ukázkového námazu, využil Ondřej Martiník trefou do odkryté Kubáňovy svatyně – 0:2. A tím odstartoval mimořádně divokou čtyřminutovku, během níž se děly velké věci.

Zdráhalovo snížení, pak další minela obrany

Za dalších 73 sekund se dočkala také Poruba poté, co svůj premiérový start v jejím dresu ozdobil gólem vítkovický Patrik Zdráhal – 1:2. Valaši měli dobrou příležitost odskočit zpátky na dvougólový rozdíl po Slavíkově faulu, Pořický však nařízené trestné střílení neproměnil. Hosty to ale nemuselo mrzet, za dalších 35 sekund totiž udeřili potřetí. Domácí obrana působila dost děravým dojmem, čehož využil po šikovné přihrávce zpoza branky přesný Martin Kubo – 1:3. Sršňovi svěřenci pak měli k dispozici řadu přesilovek, ovšem střelecky se trápili.

Brzký gól Zachara a množství vyloučení

Do druhého dějství nastoupil favorit ve velkém stylu. První vážnější šanci ještě zastavil Plšek skvěle na brankové čáře, ale na další už nedosáhl. Na brankovišti se výborně zorientoval kápo David Zachar, jenž chladnokrevně poslal kotouč do sítě – 2:3. Ovšem další góly nepřišly, když Adamíkova střela proskočila kousek od levé tyče, při Seidlerově tutovce se na brankové čáře skvěle rozplácl jistý Plšek a neúspěšný byl i Flašar. Druhou část poznamenala řada vyloučení, právě v přesilovce pět na tři Bobři obstřelovali Kubáně, ale čtvrtý gól nedali.

Bobry nasměroval k vítězství Miroslav Varga

Kdo čekal ve třetím dějství skvostný nástup Poruby, musel být zklamán. Víc práce měl totiž na začátku Andreas Kubáň. Fojtík skulinu mezi jeho betony nenašel, individuální akce Hlaváče skončila faulem a v početní výhodě se z dobré pozice neprosadil ani Martiník. Na druhé straně měl před sebou Ballner poloprázdnou svatyni, ale kotouč mu v klíčovou chvíli sjel z hole. Tlak Poruby nepřicházel, naopak v čase 48:45 přišla obrovská radost Valachů. Miroslav Varga dostal puk na kruhy a přesnou střelou nad Kubáňovu lapačku udeřil počtvrté – 2:4.

Závěrečné trápení, Valaši přidali další góly

RT TORAX byl vývojem pořádně zaskočený a jen těžko se dostával do herní pohody, ačkoli měl po celé utkání územní převahu. Další hřebíček do porubské rakve navíc zatloukl Jakub Pořický a bylo prakticky rozhodnuto – 2:5. Porubští ještě v úplném závěru zkusili hru bez brankáře, ale v ní nic nevymysleli. Naopak Josef Fojtík trefil prázdnou domácí klec a na světě byl nečekaný debakl. Ten mohl ještě navýšit Kubo, ale v samostatném úniku ztroskotal na Kubáňovi. To ale hosty nemuselo mrzet, z Poruby si odvezli výhru po dlouhých deseti utkáních.

Ostatní zápasy 21. kola

Brnovs.Šumperk1:5
Hodonínvs.Opava6:4
N. Jičínvs.Kopřivnice5:0

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Velké zklamání. Dostali jsme lekci z produktivity. Ačkoli jsme měli místy obrovskou převahu, zase jsme nechali v první části hloupými chybami odskočit soupeře do dvougólového vedení. Hlavně ve druhé třetině jsme měli velký tlak, ale chybělo nám střelecké štěstí. A také důraz v předbrankovém prostoru. V závěru jsme chtěli zápas otočit, ale soupeř znovu potrestal jednu naši chybu. Valašské Meziříčí dalo z minima střel šest gólů a my kdybychom hráli čtyři hodiny, tak gól prostě nedáme.

Tomáš Pařízek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Že vyhrajeme v Porubě, navíc takovým rozdílem, tak to nikdo z nás nečekal. Kluci konečně plnili, co měli, bojovali a přečkali několik oslabení. Chtěl bych vyzdvihnout velmi dobrý výkon brankáře Plška, v rozhodujících okamžicích nás podržel. Jedna vlaštovka však jaro nedělá, čeká nás ještě dlouhá cesta, abychom se dostali ze spodní části tabulky. Každopádně taková výhra kluky nabudí.

Tabulka po 21. kole

mužstvo zápasyskórebody