Dobrá hra a bojovnost na silný Třinec nestačily

12.10.2014, Gabriela Juříková

Mladší dorostenci RT TORAXu Poruba pod vedením trenéra Martina Smetáka předvádí kvalitní hokej, ale prozatím nenachází střelecké štěstí. V desátém kole ELIOD extraligy od druhé minuty gólem Martina Vozničky sice vedli, jenže pak hru ovládli jednoznačně Oceláři. První třetina byla co do střelby vyrovnaná, ale hosté dvěma góly stav otočili. Ve druhé třetině si třemi brankami vedení pojistili a ve třetím dějství dokázali skvěle chytajícího porubského gólmana Kryštofa Mrázka překonat už jen jednou. Poruba předvedla dobrou hru a bojovnost a výhru 6:1 Třinci nedala zadarmo.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 10.kolo ne 12.10.13:30
HC Oceláři Třinec
1:6(1:2, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Voznička Martin – 9. Indrst (Šulek, Klocek), 19. Hrehorčák (Kalus), 21. Hrehorčák (Przybyla, Kalus), 34. Hladoník (Hrehorčák), 35. Kalus (Hladoník, Horák), 45. Hrehorčák (Hladoník, Krzak). Rozhodčí: Janda R. – Hranoš, Krakovčík. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 25:45. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek – Balcárek, Kotouček, Kroček, Glumbík, Dobeš, Markovič, Pliska – Voznička Marek, Vojtášek, Žídek, Střondala, Takáč, Klíma, Mrva, Bochnak, Dlouhý, Zicháček, Voznička Martin
HC Oceláři Třinec: Ochman – Adámek, Klocek, Horák, Radzienciak, Marguš, Krzak, Michálek – Najsar, Korčák, Molin, Šulek, Przybyla, Kalus, Hrehorčák, Plandor, Tománek, Indrst, Hladoník

Domácí již v začátku druhé minuty překvapili favorizovaný Třinec, když se do samostatného úniku dostal Martin Voznička a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre zápasu. Pak zahrozil RT TORAX v oslabení, když se po nahrávce Mrvy na Ochmana chystal střílet Klíma. Oceláři vyrovnali v deváté minutě Filipem Indrstem. Od té chvíle začali hosté tvořit hru a gólmanu Mrázkovi se závratnou rychlostí načítaly zásahy.

Trenér Wojnar musel na deset minut postrádat Hladoníka, který za slovní protesty dostal osobní trest a v první třetině už do hry nemohl zasáhnout. Přesto Oceláři dál dobývali porubskou bránu a Mrázek často se štěstím a dávkou mrštnosti zabránil třineckým hráčům dorážet. Překonat porubského gólmana a obranu se hostům podařilo minutu před první sirénou. K obratu zavelel v přesilovce Patrik Hrehorčák.

Po výměně stran se po prvotním porubském pokusu a vyrovnání z gólu radovali hosté, když k předchozí brance přidal svůj druhý gól Patrik Hrehorčák po krásné výměně puku s Przybylou a Kalusem v okolí brankoviště. Ve velké šanci při samostatné akci byl René Najsar, ale Mrázek se nenechal vyprovokovat a kotouč zachytil ve výstroji. Třinecký gólman Ochman si v druhé třetině na puk mockrát nesáhl. Nebezpeční byli Vojtášek s Bochnakem, ale pokaždé chyběl jen kousek k dotlačení kotouče do třinecké sítě.

Po překročení poloviny hracího času začali gólově úřadovat opět hosté. Jan Hladoník využil dokonale nedůrazu porubských obránců na brankovišti a elegantním obloučkem poslal puk nad pravé Mrázkovo rameno – 1:4. Přesně po minutě se do porubské brány po souboji dvou na jednoho a několika výměnách kotouče s Hladoníkem trefil Jan Klaus a třinecké vedení zvýšil na rozdíl čtyř branek.

Po druhé přestávce gólman RT TORAXu svedl přímý souboj s Dominikem Molinou, který střelu umístil přesně do středu brány, kde si s pukem Mrázek hravě poradil. V páté minutě třetí třetiny však inkasoval po šesté. Patrik Hrehorčák zkompletoval hattrick poté, co mu nabil Hladoník. Poruba si vypracovala útočné akce, ale na dobře zformovanou třineckou obrannou hru nedokázala najít recept. Oceláři kontrolovali utkání až do posledních vteřin a zaslouženě vyhráli 6:1.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): S předvedenou hrou jsem spokojen, ale už ne samozřejmě s výsledkem. Kluci předvedli bojovnost, ale Třinec je výkonnostně úplně někde jinde. Přesto všechno jsme měli spoustu šancí, a kdybychom některé proměnili, výsledek by byl možná trochu jiný. Hodně dobře zachytal a tým podržel Kryštof Mrázek, pro něhož to byla premiéra, a vůbec nezklamal.

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): Klasicky jsme na začátku podcenili soupeře, ve druhé třetině podali nejlepší výkon a třetí třetinu jsme jen dohrávali. Co nás trápí, jsou přesilovky, a i když je trénujeme, tak nám nejdou. A paradoxně oslabení, které vůbec netrénujeme, tak tam máme nejlepší statistiky. Potvrdili jsme své kvality, ale soupeř má v kádru hodně mladé hráče. Těžší utkání nás bude čekat se Zlínem.