Do šaten dvakrát s náskokem, domů bez bodu

24.09.2005, Ivo Dostál, Milan Šebesta

Slibně vstoupila Sareza do utkání na Kometě. Dalibor Sochorek po necelých čtyřech minutách propálil Maláče a toto vedení hájili hosté až do poloviny zápasu. Ani srovnání je nesrazilo na kolena a Pazdera vrátil vedení zpět do Ostravy. Jihomoravanům však vyšla poslední třetina, když dokázali rychle srovnat a posléze i vybudovat dvoubrankový náskok. Druhá Pazderova branka tři a půl minuty před koncem sice zdramatizovala závěr, ale již přišla pozdě a tak Sareza přenechala všechny body domácím.

Foto ze zápasu (31 fotek; 1.50 MB)

- 7.kolo so 24.9.17:00
HC Kometa Brno
4:3(0:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 32. Hubáček (Vyrůbalík, Meluzín), 41. Lhotský (Černý), 51. Kruliš (Říha), 52. Hájek (Říha, Appel) - 4. Sochorek (Chatrnúch, Šebesta), 36. Pazdera (Šebesta, Sochorek), 57. Pazdera (Chatrnúch, Sochorek). Rozhodčí: Vokurka - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3426 + permanentky. Střely na branku: 40:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1,1:2, 4:2, 4:3.
HC Kometa Brno: Maláč - Kališ, Lhotský, Vyrůbalík, Burkoň, Kruliš, Karlíček - Černý, Brančík, Bařica - Holý, Hubáček, Meluzín - Appel, Říha, Hájek - Mračka.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Janeček, Sochorek, Šebesta - Heřman, Boháč, Polák - Holuša, Mleko, Baranyk - Badžo, Gelačák.

Před začátkem zápasu byly tribuny svědkem rozlučky s tolik opěvovanou i zatracovanou brněnskou ikonou Alexandrem „Sašou“ Elsnerem, který působil v Kometě, s menšími přestávkami, od sezóny 1989/1990, rovných 15 let.

Utkání začala obě mužstva aktivně, ale první se z gólu radovala Sareza. Po chybě brněnské obrany se ocitl před brankou Šebesta, Maláč jeho střelu vyrazil, ale pouze k osamocenému Sochorkovi, který pohodlně zavěsil pod víko - 0:1. Kometa poté sevřela soupeře v kleštích, ale její šance vyšly naprázdno. Lhotský a po něm dvakrát Černý minuli, Brančíkovo sólo zneškodnil strážce ostravské klece Štěpánek. Hosté kontrovali nebezpečným únikem Baranyka, ale Maláč byl rovněž pozorný. Úroveň zápasu poté sklouzla do nudného průměru.

2. třetina začala v režii Sarezy a Kometa mohla děkovat Maláčovi, který musel předvést nejeden mistrovský kousek. Kometa se začala postupně přebírat otěže hry a po vyloučení Chatrnúcha dočkala, v přesilovce, vyrovnání. Po Meluzínově kombinaci vypálil od modré Vyrůbalík a Radek Hubáček tečoval za Štěpánkova záda - 1:1. Sareza však s odpovědí nečekala dlouho. Využila hned následující přesilovku, když už to vypadalo, že se Kometa ubrání, přičemž spálili své brejky Černý a Appel. Pozorně čekala na chybu, která se naskytla po špatném střídání Komety a Pazdera, po nájezdu do otevřené obrany, propálil Maláče - 1:2. Kometou to mírně otřáslo, ale snažili se stále drát dopředu, pozorná obrana soupeře ji k ničemu nepustila.

V poslední části hry se Brno dočkalo obratu. Baranyk si odpykával zbytek trestu ze 2. třetiny, a když už se chystal skočit na led, Lhotský, po přihrávce Černého, od modré vyrovnal na 2:2 a Kometa začala hrát, jako vyměněná. Rozpoutala před Štěpánkem kolotoč šancí a ten pomalu nevěděl, kam dřív skočit. Holý, Hubáček, Appel měli na svých hokejkách čisté šance, Meluzín byl sám před brankou, ale trestuhodně přestřelil. Hosté se rovněž začali osmělovat a zaměstnávali Maláče, avšak to bylo vzápětí utnuto gólem Kruliše, který doklepl puk po střele Říhy - 3:2 a Rondem se rozjely mexické vlny, jenž po chvilce gradovaly, a to když Říha vybojoval ztracený puk, posunul na Miroslava Hájka a ten nedal Štěpánkovi šanci - 4:2.

Rozhodnuto však ještě nebylo. Zkušený rozhodčí Ladislav Vokurka z Jihlavy, který měl v tomto zápase hodně benevolentní metr, vyloučil Říhu a následnou přesilovku, ránou od modré zužitkoval Pazdera – 4:3. Poté Sareza vrhla všechny síly do útoku a sahala po bodu, ale nakonec vyšla s prázdnou, když jí nevyšla ani následná power-play. Kometa tak uhájila vydřené vítězství a udržela si místo v popředí tabulky.

Svatopluk Číhal (trenér Komety): Máme radost ze tří bodů. Další remíza by byla pro nás ztrátou. Byl to velký boj, soupeř má dobře poskládané mužstvo. Děkuji hráčům, že se za stavu 1:2 nepoložili. Ještě jednou říkám, jsem rád za tři body, soutěž je vyrovnaná, takových zápasů nás čeká ještě hodně.

Jaroslav Vlk (asistent trenéra Sarezy): Rozhodlo se ve druhé třetině, kdy jsme neproměnili šance. A když se hraje venku a ještě s těžkým soupeřem, tak se musí dát víc jak tři góly. Šance se musí proměňovat, jestli chceme uspět. V závěrečné třetině jsme ani chyby neudělali, ale Brno mělo tlak, diváci je hnali kupředu, byla pěkná kulisa. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme měli šance a byli jsme lepší.