Dnes nadělovala Sareza, ne Mikuláš

23.08.2005, Redakce

V dalším měření sil mezi Sarezou a slovenským extraligovým týmem opět ostravští hráči neodcházeli se sklopenou hlavou. Jakub Čech vychytal poprvé čisté konto domácích. Ostrava rozhodla zápas k překvapení všech ve vlastním oslabení, kdy vstřelila dvě branky v rozmezí 40 sekund.

- 7.kolo út 23.8.17:00
HC Sareza Ostrava
MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš
Branky: 10. Gelačák, 37. Mleko (Holuša), 39. Baranyk, 40. Holuša (Heřman). Rozhodčí: Janda - Řezáč, Cirkl. Vyloučení: 5:5. V oslabení: 2:0. Diváci: 200.
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Polášek, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Heřman - Dušek, Gelačák, Mleko
MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš: Falter - Šterbák, Fatyka, Lištiak, Školiak, Rúfus, Tomaška, Tomko, Grman - Bartik, Pleva, Kopecký - Šebo, Trochta, Mravec - Kriška, Huna Ro., Huna Ri. - Milec, Pohanka, Krátký

Svou letošní neporazitelnost proti soupeřům východního souseda hájila Sareza proti Liptovskému Mikuláši. Hned v úvodu napálil Boháč Martina Faltra v bráně hostí tak silně, až se ten s pukem sunul pomalu až k brankové čáře. To Fatyka jel na bránu nikým nehlídán, ale jeho dělovku Čech vyráží. Následná dorážka Bartika se jen svezla po čepeli hole. V čase 9.17 kombinuje Dušek s Liborem Gelačákem, který si svou první vyraženou střelu dojíždí a posílá domácí nechytatelnou ranou posílá domácí do vedení – 1:0. Následovaly Baranykovy promarněné šance – nejdříve své sólo proti dvojici obránců zakončuje střelou v pádu mimo a poté nahazuje na bránu, kde číhal Boháč, ale je podražen a míjí. Výborně hrající Gelačák chce ještě před sirénou rozhojnit svou střeleckou bilanci, leč únik opepřený kličkami nezužitkuje. V samotném závěru se Falterova lapačka bleskurychle vymrštila proti střele beka Chatrnúcha.

Do druhé části vstoupili hosté s cílem vyrovnat skóre. Mravec od modré vypálil projektil na Čecha, který vyráží vysoko nad hráče obou celků. Když se neprosadil Richard Huna ani Pohanka, zavelela k útoku opět Sareza. Sochorek s Poláškem a Pazderou krouží kolem brány hostí, ale z řady střel se nechytil žádná. A Falter se potil i nadále. Badžo, Brincko, Polák či Baranyk nepouští soupeře ze sevření, ale obrana Liptovského Mikuláše odolává. To nejlepší si nechali domácí na konec druhé části. V čase 36.46 zavěšuje do zcela odkryté brány Filip Mleko. Následně si podržel kapitán Šebesta hůl soupeře a šel za katr. Přesilová hra hostům vůbec nevyšla a také se s ní určitě nebudou dlouho chlubit. Nejdříve nastartoval Milan Baranyk na obranné modré a únik přes celé hřiště korunoval gólem. A aby toho nebylo málo ještě v témž oslabení nachází Heřman před Faltrem Michala Holušu, který dává na konečných 4:0.

Poslední třetinu se domácí asi ukojili vysokým vítězstvím a hosté dali o sobě řádně vědět. Krátký s Tomkem prověřují Čecha střelami z dálky a Robert Huna s Milcem zase zblízka nepropasírují kotouč za záda domácího gólmana. A nakonec ani Pleva nadvakrát nedává první branku hostí. Největší příležitost Sarezy měl Jaroslav Polák, jež ač stál u tyči, vysoko přepálil. I Sochorek čaroval, sám se objevil před gólmanem a i když si Faltera položil, přestřelil také. Hosté si tak po matném výkonu odnášejí spravedlivou prohru 0:4 na nedaleký hotel, kde mohou do pátku přemýšlet, jak porazit Sarezu.

Filip Mleko (útočník Sarezy): Měli jsme volnější tréninky, musíme trochu zvolnit, protože se blíží liga, a začali jsme trénovat taktiku. Dnes jsem hrál uvolněně. Nic mě nestresovalo, konečně jsem se cítil, tak jak bych chtěl, proto i ten gól.
Michal Grman (obránce L. Mikuláše): Hráli jsme mizerně, Sareza jezdila. Byla dnes určitě lepším týmem.