Divoké utkání v Břeclavi ovládli porubští mladíci osmi góly

13.11.2016, Gabriela Juříková

Páteční Svatomartinský den trávili porubští starší dorostenci na cestě do Břeclavi a zpět, aby sehráli utkání 13. kola Ligy staršího dorostu. Již v první třetině si hostující tým zajistil rychlým gólovým sledem slušné tříbrankové vedení. Po první přestávce bylo pak divoko spíš disciplinárně než střelecky. Souhrnem, v utkání padaly góly i v oslabení a pochopitelně i přesilovkách. V těchto disciplínách to skončilo nerozhodně 1:1. Jenže na zisk trestných minut to jednoznačně vyhráli Břeclavští Lvi, když nasbírali celkem 26 minut. O deset méně si odvezli hosté. Ale ti si z jihu Moravy odvezli také tři body za jednoznačnou výhru 8:3. Dvoubrankovými autory byli Martin Voznička a kapitán Daniel Timura, který si připsal do statistik i asistenci. Tři kanadské body (1+2) získal také obránce František Gajdoš.

Liga staršího dorostu - 13.kolo pá 11.11.17:30
HC Lvi Břeclav
3:8(2:5, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Göndör, 15. Svoboda (Sedláček), 55. Horňák (Smetková, Michlovský) – 3. Brodek, 4. Vavřík (Benka-Rybár, Gajdoš), 7. Voznička (Benka-Rybár, Nagy), 11. Timura (Brodek), 17. Timura, 24. Gajdoš (Béreš), 46. Voznička (Gajdoš), 59. Skalka (Timura). Rozhodčí: Hübl – Lidák, Olšar. Vyloučení: 13:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:7, 3:7, 3:8.
HC Lvi Břeclav: Švirga (51. Zoubek) – Schweitzer, Topolanský, Figura, Veselský, Göndör, Šenk – Holeš, Smetková, Hajdok, Sedláček, Horňák, Michlovský, Davi, Svoboda, Vacula
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Lelek, Šolc, Kroček, Nagy, Takáč, Gajdoš – Zicháček, Timura, Skalka, Brodek, Vavřík, Vojtášek, Béreš, Voznička, Benka-Rybár

Už ve čtvrté minutě 13. kola Ligy staršího dorostu vedli mladíci z Poruby 2:0 góly Jiřího Brodka a Michaela Vavříka. Jenže po druhé brance si v podstatě okamžitě nechali hosté vsítit Markem Göndörem snižující branku. Dvoubrankové vedení dal RT TORAX Porubě po třech minutách zpět Martin Voznička. V jedenácté minutě se trefil za záda Švirga kapitán Daniel Timura. Na tuto branku odpověděli Lvi v oslabení. Gólman Mrázek nezachytil projektil z hole Vojtěcha Svobody. Ke slovu se záhy dostal opět kapitán porubského týmu Daniel Timura a vedené Poruby bylo v sedmnácté minutě již 5:2.

Po výměně stran byl v oslabení střelecky úspěšný obránce František Gajdoš. Na góly v oslabení Poruba vyrovnala skóre. Více než gólové účty se v druhé třetině navyšovaly trestné minuty. Vyrovnaně na obou stranách. Na stav na světelné tabuli to ovšem vliv nemělo vůbec žádný.

Po druhé přestávce poprvé využil přesilovku hostující tým. Martin Voznička si připsal druhou úspěšnou střelu a Poruba tak vedla 7:2. Domácí trenér v padesáté první minutě poslal do brány gólmana Zoubka.
Lvi ztráceli síly častými vyloučeními, ale i jim se podařilo proměnit početní výhodu. Sice až v druhé polovině třetí třetiny, ale Pavel Horňák s přispěním hráčky Kamily Smetkové vyrovnal proměňování nabízených přesilovek. Tato byla i netradiční. Čtyři břeclavští hráči proti třem porubským borcům. Posledním slavícím autorem gólu se nakonec stal porubský Jan Skalka. V poslední minutě základní hrací doby si Porubští zahráli početní výhodu 5/3, ale málo času již nedovolilo skórovat. Po ukončení zápasu se strhla ještě bitka a rozhodčí udělil na každé straně dvěma hráčům menší tresty za hrubost.

V poměrně zajímavém utkání si Poruba pojistila výhrou 8:3 první příčku. Další zápas čeká na svěřence trenéra Suchánka až ve sváteční čtvrteční den, kdy odehrají slezské derby v Opavě.