Defenzíva extraligových dorostenců skřípe, podruhé inkasovala osm gólů

11.08.2017, Gabriela Juříková

Sto dvacet šest minut nevstřelil žádný mladší dorostenec branku a tu správnou chemii na ledě celý tým pořád hledá. Gólové příležitosti si dokáží svěřenci trenéra Leksovského vypracovat, jen kdyby to tam tzv. padalo. Hodně to ale skřípe v defenzivní činnosti. Za sedm utkání inkasovali extraligoví hráči čtyřicet devět branek a jen čtrnáct jich vstřelili. Mladí Draci Šumperk v pátečním utkání působili v Kooperativa Areně kompaktněji a sehraněji. Svědčí o tom osm gólů v porubské bráně a to byl údajně jejich první přípravný zápas.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. pá 11.8.12:30
HK Mladí Draci Šumperk
0:8(0:3, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Burda (Kubíček, Netolický), 17. Polách (Mácha), 20. Holub (Kučera, Kubíček), 36. Kaplan (Polách, Kubíček), 37. Kesler (Mácha), 38. Píchal (Netolický, Seidengianz), 39. Kubíček (Křivohlávek, Horký), 45. Polách (Kesler). Rozhodčí: Janda L. – Chamrád. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:8.
HC RT TORAX Poruba: Števanka – Machů, Bechný, Grendziok, Prepsl J., Macias Kasper, Sztefek – Kotásek, Spurný, Fojtík, Bukowski, Fotdyna, Barčák, Macias Krzyzstof, Pavlík, Prokeš
HK Mladí Draci Šumperk: Zlatnický (41. Borovička) – Horký, Polách, Hošek, Kavan, Kaplan, Kubíček, Burda, Kučera, Diviš, Minařík, Seidengianz, Píchal, Křivohlávek, Fibigr, Kesler, Krejčí, Mácha, Holub, Netolický, Kubíček Petr II

Mladší extraligoví dorostenci ve čtvrtek s Havířovem i v pátek se Šumperkem inkasovali po osmi gólech. Nebylo by to ani tak dramatické, kdyby alespoň nějaký vstřelili. Od druhé minuty prohrávali gólem Matěje Burdy, což by ani tak nevadilo. S jednobrankovým mankem se dá něco rychle udělat. Pak přišly v posledních třech minutách první třetiny další přesné náměry Draků v podání Adama Polácha a Ondřeje Holuba,ale i to není v hokeji nehratelná situace.

Jenže v druhé třetině v rozmezí 36. – 39. minuty obdrželi porubští hráči čtyři góly a prohrávali tak 0:7 díky střelcům Robinu Kaplanovi, Marku Keslerovi, Danu Píchalovi a Petru Kubíčkovi. Ve třetí třetině se porubská defenziva zlepšila a Draci přidali už jen jednu branku z hole Adama Polácha.

Výsledek ovšem nevypovídá obrazu hry. Porubští mladíci si vypracovali nebezpečné situace, jen se trefovali do připraveného gólmana nebo byly střely nepřekvapivé. Hodně se činil Kotásek s Fojtíkem. Co lze svěřencům trenéra Leksovského vytknout je, že nedokázali dobře odehrát početní výhody oproti soupeři, který dvě ze sedmi proměnil. Což na druhou stranu lichotí dorostu RT TORAX, protože uhrát oslabení bez inkasování je povzbudivé.

Před startem ELIOD Extraligy odehraje mladší dorost ještě dvě utkání s Vítkovicemi. 29. srpna v Porubě a o dva dny později ve Vítkovicích. A jak se říká: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. 9. září s Vítkovicemi už ostrý start o extraligové body a věříme, že úspěšně.