Čtvrtá příčka byla na dosah, s Warriorem poprvé prohra v prodloužení

16.02.2017, Gabriela Juříková

Vzájemné zápasy mladšího dorostu s brněnským Warriorem byly v této sezóně většinou gólově vyrovnané a tři utkání ze čtyř rozhodovala až prodloužení. Ta byla doposud doménou porubského týmu, ale ve čtvrtečním utkání domácí tým prolomil smůlu a díky výhře v prodloužení uhájil před dotírající Porubou čtvrtou příčku v tabulce právě o ty dva získané body. Hvězdami HC RT TORAX Poruby byli gólman Vojtěch Mokrý, který čelil čtyřiceti jedna střelám a z devatenácti porubských pokusů se trefil Richard Bořuta a Jan Anlauf.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 33.kolo čt 16.2.17:30
HCM Warriors Brno
3:2p(0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Bernovský (Krška, Geidl), 39. Geidl (Bernovský, Klimeš), 63. Geidl (Bernovský) – 14. Bořuta (Kotásek), 51. Anlauf (Havlík, Pitucha). Rozhodčí: Ondráček – Horký, Nechvátal. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 41:19. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HCM Warriors Brno: Atanasiadis – Čiliak, Chlubna, Bazala, Mrkvica, Branžovský, Klimeš, Bartoš, Mahdal – Hrstka, Bernovský, Holotík, Marčík, Krška, Kučera, Kudrna, Snášel
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Havlík, Becher, Fabianczyk, Krátký, Machů. Pitucha – Pavlík, Puchala, Foldyna, Kotásek, Anlauf, Häring, Bořuta, Boniatti

Ve čtrnácté minutě otevřel skóre Richard Bořuta a jednobrankové vedení držel HC RT TORAX Poruba až skoro do poloviny druhé třetiny. Jan Bernovský vyrovnával v sedmadvacáté minutě, a když byl na trestné lavici Kudrna, prosadil se v oslabení nejlepší hráč Warrioru Nico Geidl.

Střelecky byli v utkání rozhodně lepší domácí. Z Mokrého si udělali střelecký terč, ale tím jen porubskému gólmanovi vylepšovali průměr. Za dvě třetiny zasahoval jednadvacetkrát. Jeho protějšek jen třináctkrát. Vcelém utkání to bylo nastřely 41 ku 19.

Hosté i přes sporadickou střelbu vyrovnali díky projektilu Jana Anlaufa v jednapadesáté minutě utkání. A přestože Porubští nabídli soupeři v zápase sedm početních výhod, čímž i možnosti navyšovat střelecký účet, Warrior výhody neproměnil.

Z dosavadních čtyř vzájemných utkání rozhodovala o vítězi prodloužení a doposud je vyhrával HC RT TORAX. Ale přímý souboj o čtvrtou tabulkovou pozici tentokrát hosté prohráli v třetí minutě nastavení, kdy se podruhé v zápase trefil Nico Geidl. Brno těmito dvěma body odskočilo Porubě, která promarnila možnost zisku právě čtvrté příčky.
V neděli na Kooperativa hale přivítají porubští mladíci lídra nadstavby HC Zubr Přerov.