Brno udoláno! Bezmála měsíc dlouhé čekání na tři body uťal Rostislav Vaněk

07.12.2016, Lukáš Bajgar, René Chyla

Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 vyrazili v melancholické zasněžené idylce do Brna pokusit se zlomit šest zápasů dlouhou sérii bez plného bodového zisku. Po první tercii tomu ale nic nenasvědčovalo, Brněnští vedli rozdílem jedné trefy a chtěli minimálně zopakovat výsledek z prvního letošního měření sil (3:2sn). Jenže svěřenci Tomáše Sršně zabrali a v poslední části nasázeli hned tři branky a strhli vedení a tříbodovou jistotu na svou stranu. Autorem vítězné branky se stal vynikající Rostislav Vaněk. Poruba zvítězila nad Brnem 4:2.

2. liga - skupina Východ - 24 st 7.12.18:00
Technika Hockey Brno
2:4(2:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. Bustin (Švejda, Stehlík), 19. Švaňhal (Boček) – 5. Slováček (Kuťák, Flašar), 45. Tichý (Rudl), 57. Vaněk (Seidler, Tichý), 58. Ballner (Sedlář, Kafka). Rozhodčí: Skopal – Maloušek, Zedník. Vyloučení: 6:3, navíc Stehlík (TBR) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 131. Střely na branku: 23:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
Technika Hockey Brno: Novák – Švejda, Kupčík, Odehnal, Šidák, Štancl, Sedlák, Cívka – Šidák, Čtvrtníček, Stehlík, Brzobohatý P., Biolek, Nováček, Benýšek, Buhaj, Brzobohatý M., Bustin, Švaňhal, Florek, Medek, Boček
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamík – Slováček, Piecha, Kuťák – Zachar, Ballner, Kafka – Sedlář, Vaněk, Seidler

Ondřej Slováček (POR) (1+0)
Dominik Rudl (POR) (0+1)
Jan Boček (BRN) (0+1)

Slováčkova vedoucí rána a rychlá odpověď v podání domácího výběru

Porubští borci začali na ledě poslední Techniky skvěle a už ve čtvrté minutě vedli. Filip Kuťák parádně poslal kotouč na pravou stranu najíždějícímu Ondřeji Slováčkovi, který trefil prostor nad Novákovou lapačkou – 0:1. Radost ale Ostravanům nevydržela dlouho. Jan Švejda nahrával na levý kruh Peteru Bustinovi, jenž přes obránce nachytal Čecha střelou pod vyrážečku – 1:1.

Parádní akce Bočka se Švaňhalem

Domácí pak mohli skóre otočit, dorážky Karla Benýška s Markem Kalužou však úspěšné nebyly. Na druhé straně pak zahrozil Filip Kuťák, ani jeho pokus však za brankovou čáru nedoputoval. Poté, co Dominik Kafka nedosáhl na puk před prázdnou brankou, ujeli Brněnští. Jan Boček se natlačil až za Čechovu branku, odkud vyslal elegantní zadovku před brankoviště, kde už byl připravený Ondřej Švaňhal, který se střelou do horní části klece nemýlil – 2:1.

Buhajova tyč a Kuťákův nájezd nenájezd

Technika mohla Porubské zaskočit ještě více ve 24. minutě. Tomáš Buhaj totiž ujel po pravé straně a jeho rána se otřela o pravou Čechovu tyč. O čtyři minuty později pak David Ballner vyhledal před brankovištěm Dominika Kafku, porubský útočník ale z těžké pozice srovnat nedokázal. RT TORAX i nadále měl hru pod kontrolou, z drtivého náporu ale nedokázal nic vytěžit. Za záda Nováka neprošla ani tečovaná Adamíkova dělovka a v individuální akci neuspěl ani Filip Kuťák. Ten byl ve svém úniku faulován, nicméně hlavní sudí nepochopitelně udělil pouze menší trest.

Novákova stopka, Tichého bomba a předčasný konec Piechy

Třetí třetina už byla jednoznačně v porubské režii. David Ballner nejdříve pálil už do odkryté branky, Josef Novák ale do jeho střely dokázal parádně skočit a zabránit tak vyrovnání. V přesilovce ale Dominik Rudl přenechal na modré čáře kotouč Josefu Tichému, který napřáhl a zamířil přesně k pravé tyči – 2:2. O tři minuty později už puk po Seidlerově střele přešel Novákova záda, brněnský brankář ale na poslední chvíli černý puk pryže zalehl. V 50. minutě byla brněnská hala svědky nepříjemného momentu, jelikož Martin Piecha byl trefen pukem do obličeje a zápas tak pro něj skončil.

Trestné střílení Zachara, Seidlerův přehled, Ballnerova tečka a Sedlářův gól negól

Hlavní rozhodčí o dvě minuty později nařídil po faulu na Davida Zachara trestné střílení. Porubský útočník ale trefil pouze připraveného Josefa Nováka. Tři minuty před koncem našel Petr Seidler zpoza branky parádně Rostislava Vaňka, který už měl před sebou prázdnou branku – 2:3. V 58. minutě se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, kde Marek Sedlář naservíroval kotouč Davidu Ballnerovi, který už pálil do prázdné brány – 2:4. Filip Kuťák ještě v posledních vteřinách při power-play parádně přihrál Marku Sedlářovi, který byl od páté branky jen centimetry, na poslední chvíli byl faulován a porubský útočník tak nedokázal zakončit. Hlavní rozhodčí ale místo technického gólu nebo trestného střílení znovu udělil pouze menší trest.

Ostatní zápasy 24. kola

Val.Meziříčívs.Kopřivnice4:2
Vsetínvs.Hodonín6:5 pr.
Šumperkvs.Nový Jičín5:4 pr.

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Dvě třetiny byly z naší strany výborné, vedli jsme 2:1. Ve třetí třetině jsme byli zbytečně vyloučení. Z jedné přesilovky se jim podařilo srovnat a tím se uklidnili Po sporném ofsajdu padl třetí gól a potom už jsme hráli vabank.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): V posledních zápasech jsme vyšli v podstatě bodově naprázdno a ani tentokrát jsme zde nečekali nic lehkého. Dostali jsme se rychle do hry, nicméně domácí po našich dvou hrubých chybách stav otočili, ale myslím si, že od druhé třetiny bylo na mančaftu vidět, že jsme přijeli do Brna vyhrát, což jsme také potvrzovali enormním tlakem a předváděli výborný hokej. Víceméně se už jen čekalo na to, až nám to tam konečně spadne, což vyšlo nakonec až z přesilovky v poslední třetině. Po tomto zápase můžeme být určitě spokojeni, protože kluci utkání odmakali a zaslouženě jsme vyhráli.