Branky Šimona Pavlíka nestačily, junioři padli s Šumperkem v prodloužení

21.02.2020, Patrik Rošič

V rámci předposledního kola základní části REDSTONE Extraligy juniorů – Východ zajížděla Poruba na led šumperských Draků. První polovina utkání vyšla lépe domácím. Draci se trefili v oslabení a v přesilovce a bylo to 2:0. Druhá půlka ale vyšla naopak lépe hráčům HC RT TORAX. Zásluhou Šimona Pavlíka, který nejprve snížil a v závěru utkání vyrovnal se nakonec prodlužovalo. Ve hře tři na tři byli lepším týmem Draci a připsali si druhý bod. Poruba tak padla se Šumperkem popáté v sezóně.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 40.kolo pá 21.2.18:30
HK Mladí Draci Šumperk
3:2p(2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Poledna (Horký), 18. Haluza (Holub), 63. Polách (Poledna) – 25. Pavlík (Pitucha, Häring), 59. Pavlík (Morávek, Häring). Rozhodčí: Sedlák – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HK Mladí Draci Šumperk: Venouš – Štrbík, Ott, Cekr, Blaháček, Plhal – Polách, Horký, Kaplan, Drlík, Habrman, Kavan, Šembera, Haluza, Tichý
HC RT TORAX Poruba: Lambert – Havlík, Topolanský, Debnár, Pitucha, Zajíc – Häring, D. Stodůlka, Žídek, Pavlík, Brodek, Mrozek, Benka-Rybár, Barčák, Morávek

V první části utkání jsme mohli vidět dvě branky. Nejprve hrál Šumperk v oslabení a místo toho, aby se prosadili Porubští, tak udeřili v oslabení domácí. Skóre zápasu otevřel Aleš Poledna. Před závěrem periody hrál RT TORAX v oslabení a Draci odskočili na rozdíl dvou gólu zásluhou Davida Haluzy. V druhé tercii padla jedna branka, a to na straně Porubských. Stav utkání snížil Šimon Pavlík. Následovala třetina třetí, kde domácí dlouho bránili, ale jednobrankové skóre neubránili. Šedesát dva vteřin před třetí sirénou vyrovnal dvougólový Šimon Pavlík a utkání dospělo do prodloužení, ve kterém rozhodl Adam Polách a bylo hotovo. Junioři tak nenavázali na výhru ze svého ledu a prohráli v Šumperku 2:3 po prodloužení. Poslední zápas základní části odehraji Porubští v neděli 23. února v porubské RT TORAX ARENĚ, kdy vyzvou VHK ROBE Vsetín. Úvodní buly bude vhozeno v 13:30 hodin.