Bitvu tabulkových sousedů ovládla Poruba, výhru v Horním Benešově řídila první pětka

21.10.2017, René Chyla

Osmý celek tabulky proti sedmému. Bitva tabulkových sousedů, ale také duel o „šest“ bodů. Kdo čekal vyrovnaný zápas, byl zřejmě velmi překvapen. Poruba svého soupeře mlela od první do poslední minuty a v Horním Benešově vyhrála vysoko 6:2. Velký podíl na jednoznačné výhře měla elitní porubská formace, která zařídila hned pět ze šesti gólů. Čtyřmi body se pak blýskl Michael Hranoš, který ke dvěma trefám ještě na dvě nahrál.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 7.kolo so 21.10.17:00
TJ Horní Benešov
HC RT TORAX Poruba "B"
2:6(0:1, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Zigmund (Pavelek), 36. Hlista (Čermák) – 13. Gola P. (Hranoš), 25. Hranoš (Gola P., Rosypka), 33. Rosypka (Gola P.), 37. Hranoš (Buček, Rosypka), 50. Sysala (Rosypka, Buček), 52. Buček (Černín, Hranoš). Rozhodčí: Polášek – Chamrád, Janoško. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 146. Střely na branku: 22:30 (8:8, 10:16, 4:6). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.
TJ Horní Benešov: Tengler – Bendík, Pělucha, Podzimný, Suchý, Čermák, Vajda, Džemla, Trubka – Hejhal, Pavelek A., Hlista, Kovalovský, Vrábel, Ryška, Vaněk, Zigmund, Pražák, Fraš, Pavelek Z., Adamec
HC RT TORAX Poruba "B": Peslarová – Černín, Hranoš, Ščurek, Široký, Štěpán, Prepsl – Rosypka, Gola P., Buček – Bernát, Sysala, Kuncek – Kurnik, Hudec, Gola R. – Veselý

Michael Hranoš (POR) (2+2)
Patrik Gola (POR) (1+2)
Vladimír Rosypka (POR) (1+3)

Sysalova tutovka a unikátní Golova teč

První třetina příliš hokejové krásy nepřinesla. Domácí mohli Kláru Peslarovou překvapit už ve třetí minutě, kdy v přesilové hře tečoval Radovan Fraš střelu od modré, naštěstí však jen těsně mimo. Zanedlouho vyhodil kotouč z pásma Luděk Kuncek, čímž vyslal do úniku Davida Sysalu, ten ve svém nájezdu vůbec branku netrefil. Hosté dostali k dispozici více než minutovou početní převahu pěti proti třem, v ní ale HC RT TORAX nic nevymyslel, a tak si diváci museli na první gól počkat až do třinácté minuty. Při ní pak na modré vypálil Michael Hranoš, do jehož rány stihl ještě ve vzduchu vložit hůl Patrik Gola, který usměrnil kotouč pod horní tyčku – 0:1.

Tyč Rosypky a Bučkova šance v oslabení třech proti pěti

V šestnácté minutě to už mohlo být o dva góly, Vladimír Rosypka však nedokázal potrestat hrubici v obranném pásmu domácích a z levého kruhu pálil jen do tyče. I domácí se mohli vytáhnout při dvojnásobné přesile, místo toho se ale uvolnil Martin Buček, jehož rána skončila na betonu domácího brankáře. Horní Benešov byl blízko vyrovnání v minutě osmnácté, kdy mohl do prázdné usměrnit puk Zdeněk Pavelek, Klára Peslarová se ale vyznamenala.

Ščurkův luxusní zákrok či Rosypkova dorážka

Druhá třetina přinesla brankové hody. Ve 25. minutě našel v přesilovce Patrik Gola před brankovištěm nekrytého Michaela Hranoše, který neměl problém uklidit kotouč do prázdné branky – 0:2. O tři minuty později pak mohl jít do úniku Martin Vrábel, Petr Ščurek ale předvedl parádní obranný zákrok. Domácí se prosadili z první střely na branku ve druhé třetině, to se psala 32. minuta. František Zigmund zleva nahodil puk do brankoviště, kde propadl porubské brankářce nešťastně mezi betony – 1:2. Už za minutu si ale Ostravané vzali své vedení zpět. Patrik Gola si trefil nejprve jen Tenglerův beton, dorážka Vladimíra Rosypky už ale úspěch přinesla – 1:3.

Dvougólový Hranoš a tyč Fraše

Horní Benešov vstřelil druhý kontaktní gól ve 36. minutě, kdy si Jan Hlista najel po levé straně, odkud se na milimetr přesně trefil pod víko – 2:3. Další minuta a další gól. Michael Hranoš vypálil tentokrát od modré a puk se zastavil až v síti – 2:4. Domácí ale mohli hned záhy opět snížit, Radovan Fraš ale orazítkoval z levého kruhu jen tyč. Horní Benešov dostal v závěru třetiny další dvojnásobnou přesilovku, tu ale nevyužil, a tak mohli jít Porubští do šaten s nadějným dvoubrankovým vedením.

Pečeť z hole Sysaly a Bučka

V padesáté minutě se pak Porubští prezentovali parádně sehranou akcí, v níž domácí výběr zcela vymíchali. Vladimír Rosypka naservíroval kotouč před branku Davidu Sysalovi, který už měl před sebou prázdnou klec. Za minutu a půl bylo hotovo. Vojtěch Černín nahodil puk na Tomáše Tenglera ze svého obranného pásma, s čímž měl domácí brankář nečekaně velké problémy. Vyražený puk si pak přebral Martin Buček, který chytře přehodil bezmocného gólmana.

Ostatní zápasy 7. kola

Krnovvs.Rožnov pod Radhoštěm5:3
Bohumínvs.Český Těšín5:7
Nový Jičín "B"vs.Orlová1:9
Frýdek-Místek "B"vs.Studénkahraje se 24.10.

Martin Mičola (TJ Horní Benešov): Poruba nás naprosto přehrála, vůbec jsme na ně neměli fyzicky. Šance, které jsme si vytvořili, tak jsme nedokázali na rozdíl od soupeře proměnit. Se slabou produktivitou se potýkáme od začátku sezony, málo střílíme, nic jsme si nedokázali vytvořit ani při dvou přesilovkách pět na tři. Když už se k něčemu dostaneme, tak buď trefíme jen soupeře, nebo nedáme ani do prázdné branky.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba "B"): Po domácím zápase s Českým Těšínem jsme klukům v kabině něco řekli a přizpůsobili tomu také páteční trénink. Změnili jsme také taktiku oproti předešlým zápasům, kdy jsme chtěli soupeře hlavně ubruslit. Tahle taktika nám ale moc nevycházela, protože soupeři nás často přehrávali hlavně svou chytrostí. I do zápasu jsme vstoupili oproti minulému utkání jinak a já musím kluky jen pochválit, protože všichni do jednoho předváděli šedesát minut skvělý výkon. Možná kluky trochu motivovalo to, že jsem jim před utkáním pohrozil, že pokud prohrají, tak já opráším svou výstroj a ukážu jim, jak se to má hrát.