Bialoň hattrickem srazil Karvinou, juniorce stačil k výhře průměrný výkon

31.01.2016, René Chyla

Porubská juniorka nastupovala na ledě poslední Karviné v roli jasného favorita a také lídra celé východní skupiny. Outsider šel i přesto do vedení, hosté ale během dvou minut skórovali hned třikrát a pomyslné misky vah se tak překlopily na porubskou stranu. Karviná se ale nevzdávala a téměř celé utkání držela s Porubou krok. Parádním zásahem se prezentoval David Sysala (1+3), jenž zvyšoval na průběžných 5:2 a který už také pomalu vyhlíží návrat do porubského áčka. O definitivních třech bodech pro Ostravany tak rozhodly až dvě trefy Jakuba Bialoně v závěru, který tím zkompletoval vůbec svůj první hattrick v juniorské kategorii. Juniorka tak první z tria venkovních zápasů zakončila vítězně a nyní ji čeká cesta na vsetínský Lapač.

Liga juniorů - 27.kolo ne 31.1.09:30
HC Býci Karviná
4:7(2:3, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 12. Pacas (Heczko), 19. Vlček (Pacas), 51. Kurowski (Ligocký), 54. Kurowski (Vlček, Procházka) – 15. Kropka (Smrčka, Moravčík), 16. Ščurek (Mládek, Gola P.), 17. Bialoň (Gola R., Sysala), 30. Štěpán (Gola P., Stupka), 48. Sysala (Ščurek), 53. Bialoň (Sysala, Gola R.), 59. Bialoň (Sysala, Gola R.). Rozhodčí: Koziol – Ševčík, Tkáč. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 4:7.
HC Býci Karviná: Juránek – Procházka, Kalus, Frojda, Trnený – Kania, Ligocký, Čadílek, Kurowski, Cihlář, Heczko, Vlček, Pacas, Hladil, Anestis
HC RT TORAX Poruba: Sroka – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Boháč – Gola P., Gola R., Moravčík, Bialoň, Šustala, Stupka, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Kurnik, Sysala

Porubští začali podle očekávání aktivněji a v páté minutě bekhendovou střelou zkoušel prorazit bezbrankový stav Jonáš Mládek, po jehož pokusu se zřejmě puk za brankovou čárou ocitl, domácí obránci však byli rychlejší než hlavní sudí a stačili včas vrátit kotouč pod svého gólmana. Karvinští se sice ve své první přesilovce museli bránit, po ní však nachytali ostravské obránce a David Heczko přihrával najíždějícímu Lukáš Pacasovi, který do odkryté kasy otevřel skóre zápasu – 1:0. RT TORAX ale na rozdíl od svých protivníků svou první početní výhodu využil. Už po 8 sekundách poslal Dominik Moravčík černý kus pryže na modrou Adamu Kropkovi, jenž přízemní střelou k levé tyči srovnal – 1:1.

Za minutu už dokonce Porubští vedli. Jonáš Mládek vyslal ideální nahrávku mezi kruhy Petru Ščurkovi, který se pohotovou střelou nemýlil – 1:2. Další minuta, další branka. Robin Gola zahlédl zpoza branky před brankovištěm nekrytého Jakuba Bialoně. Ten pak bleskovou ranou prostřelil přesouvajícího se Juránka – 1:3. Za dvě minuty zase odpověděli Karvinští. Lukáš Pacas nahrával najíždějícímu Danielu Vlčkovi, jenž neměl problém doklepnout puk k levému betonu Dominika Sroky – 2:3.

Hosté zvýšili svůj jednobrankový náskok ve 30. minutě. Matouš Stupka našel zpoza branky na kruhu Patrika Golu, který sice trefil jen Juránkův beton, Matěj Štěpán se už ale z dorážky nemýlil – 2:4. O chvíli později navíc před prázdnou bránou promáchl David Sysala. Na druhé straně Daniel Procházka od levého mantinelu našel před Srokou volného Jakuba Kurowskeho, porubský gólman se ale předvedl skvělým zákrokem. Jonáš Mládek poté s Patrikem Golou zatápěli v závěru druhé části domácím obráncům, žádný jejich pokus však za Juránkovými zády neskončil.

Ospalé tempo poslední dvacetiminutovky narušili hosté ve 48. minutě. Petr Ščurek přihrával mezi kruhy Davidu Sysalovi, na jehož dělovku, která olízla obě tyče, neměl šanci Jakub Juránek zareagovat – 2:5. O dvě minuty později Karviná znovu korigovala. Jakub Kurowski ujel po levé straně a před brankovištěm poslal kotouč do protipohybu Dominika Sroky k pravé tyči – 3:5. RT TORAX ale o chvíli později předvedl další parádní akci, kde mohl po rozebrání karvinské obrany zakončovat Jakub Bialoň do prázdné branky – 3:6.

Domácí ani tentokrát nesložili zbraně. Boček totiž nahrával na hranici pravého kruhu Jakubu Kurowskemu, jenž zamířil přesně nad pravý Srokův beton – 4:6. 102 sekund před koncem pak David Sysala přenechal puk mezi kruhy Jakubu Bialoňovi, který propálil karvinského brankáře posedmé a završil tak svůj první hattrick v juniorském dresu – 4:7.

Jaroslav Spodniak (SK Karviná): Poruba je velmi kvalitní mužstvo a opravdu těžko se hraje v deseti lidech proti dvaceti. Musím naše kluky ale pochválit, protože bojovali až do konce. Snažili jsme se konkurovat, ale na konci nám už také ubývaly síly. Náš gólman je teprve ročník 99, máme také čtyři hráče z dorostu, takže ten kádr je velmi mladý. Věřím ale, že pokud s těmito hráči budeme dále pracovat, tak příští rok už budou výkony lepší než je tomu letos. Gratuluji soupeři k výhře.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Uspěli jsme zejména díky tomu, že velmi poctivě zahrála naše třetí pětka, která se také dokázala střelecky prosadit. První dvě lajny bojovaly jen na padesát procent a z jejich výkonu jsme zklamaný. Náš gólman měl opravdu těžkou pozici, kdy obdržel tři branky ze samostatných úniků, ve třetí třetině si téměř nesáhl na puk a dostal další gól ze střední vzdálenosti. Kluci mu dneska vůbec nepomohli.