Bez bodů a bez gólů zůstala Poruba v Benátkách nad Jizerou

13.02.2019, Aleš Koubík

Sérii pěti prohraných zápasů chtěli na severu Čech ukončit svěřenci Miloše Holaně. Ideálním soupeřem jim s nadsázkou mohl být tabulkový soupeř z Benátek nad Jizerou, se kterým dvakrát v letošní sezóně uspěli. Nicméně utkání se od samotného začátku hrálo v duchu hlavně neudělat chybu. Ospalá první třetina branku nenabídla a dlouho to vypadalo, že nepadne ani v té druhé. Všechno změnil sedm vteřin před sirénou Petr Maier, jenž dorazil v nepřehledné situaci kotouč za záda Kůdely. Pojistku přidal v padesáté minutě střelou od modré čáry Špaček. Porubě nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a podruhé v sezóně nedala ani gól.

CHANCE LIGA - 55.kolo st 13.2.17:30
HC Benátky nad Jizerou
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Maier (Wiencek), 50. D. Špaček (Najman, Klodner). Rozhodčí: Šindel, Valenta – Šimán, Tvrdík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 22:34 (4:11, 11:10, 7:13). Průběh utkání: 2:0.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Žůrek, Havlín, Aubrecht, Kunst, Klodner, Maier, Poizl – Wiencek, Chrtek, Šír – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Žemba, Bittner, Burda – Čech, Šafařovský, Šeliga
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Slavík, Ovčačík, Šnajnar, Urbanec, Padrnos, Pastor – Illéš, Kanko, J. Káňa – Dufek, Hudeček, Guman – Václavek, T. Jáchym, Ďurač – Ollender / Alexeyev, Baláž, Toman

Petr Wiencek (BNJ) (0+1)
Petr Maier (BNJ) (1+0)
Matěj Žajdlík (BNJ) (34 zákroků, 100% úspěšnost zásahů)

Neproměněné nájezdy Kanka a Najmana, nic víc k vidění nebylo

Opatrný hokej nejlépe charakterizoval úvodní minuty zápasu, kdy byly šance k vidění velice zřídka. Pozdvižení přinesla až početní výhoda pěti proti třem, ke které se dostali domácí. Otevřít skóre se snažil obránce Havlín, ale jeho střelu vyrazil Kůdela. Stoprocentní šanci pak promarnil během probíhajícího oslabení Petr Kanko, jenž vypíchl kotouč u modré čáry, ale tváří v tvář Žajdlíkovi zamířil pouze na zadní mantinel. Žádná průtrž šancí však nepokračovala. Naopak se hrál velice defenzivní hokej bez vyložené příležitosti. Severočeši dokonce poprvé zahrozili až v osmnácté minutě, kdy ve vlastním oslabení obral Slavíka na modré čáře Najman a ujížděl téměř sám na Kůdelu, jenž však včas vykopl beton proti jeho přízemní střele. Ospalá první třetina nabídla pouhých patnáct střel.

Branka do šatny otevřela skóre utkání

Druhá perioda začala mnohem svižněji. Špaček se už po minutě protáhl přes obránce až do brankoviště, ale ležícího Kůdelu z těžkého úhlu nepřekonal. Na opačné straně se po odrazu od zadního mantinelu dostal k nebezpečné dorážce Ďurač, ale Žajdlík vytasil lapačku. Další horké chvíli mohl čelit domácí gólman při přečíslení tří na jednoho, kdyby však neskončilo nepřesnou přihrávkou. Změnu stavu nepřinesla ani třetí početní výhoda Benátek, když opět nebezpečně pálil pouze Havlín. Zápisu do střelecké listiny následně zabránila tyč domácí branky po střele jednoho z hostů. Možnost dvojnásobné početní výhody dostal i ostravský celek, který z ní vytěžil pouze střelu Petra Kanka z mezikruží. Obrovský zmatek, již při rovnovážném stavu na ledě, způsobila střela Poizla, po které se k dorážce dostal Bittner a kotouč dlouho poskakoval v brankovišti. Za hosty zahrozil Hudeček po chybné rozehrávce domácích a následně před Tomanem zívala prázdná klec, ale mladý porubský útočník se nedokázal ke kotouči dostatečně natáhnout. Ačkoliv se zdálo, že ani druhá dvacetiminutovka branku nepřinese, nebylo tomu tak. Wiencek zavezl kotouč do pásma a drze se nacpal až do brankoviště, kde sice Kůdela jeho pokus pokryl betonem. Nicméně velice agilní byl při dorážce Patrik Maier, jenž v čase 39:53 k velké nelibosti porubského gólmana otevřel v nepřehledné situaci skóre.

Nenápadné nahození zaplachtilo do sítě

Tam kde skončil i začal další třetinu Wiencek, jenž opět drze nabruslil až před Kůdelu, ale tentokrát mu kotouč sjel z hokejky. Světelná tabule nenabídla změnu ani po střelách Ovčačíka na jedné straně a Žůrka na straně druhé. Ujala se až nenápadná střela Daniela Špačka od modré čáry, která přes clonící obránce zapadla v čase 49:16 přesně pod horní tyč. Snížení měl na holi ve čtyřiapadesáté minutě Guman, ale neprodal kotouč ani u levé tyče a následně ani u pravé. Definitivně mohl zpečetit výsledek aktivní Wiencek, ale ve své šanci minul. Necelou minutu a půl před závěrečnou sirénou si vzal Miloš Holaň oddechový čas a ponechal Kůdelu na střídačce. Hosté se však zmohli jen na střelu Urbance, kterou přizvedl do ochranné sítě Kanko. RT TORAX podruhé v sezóně nedokázal v šedesáti minutách prostřelit brankáře soupeře a prohrál pošesté v řadě.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Poruba přijela se zkušenými hráči. Jejich tým je velmi dobrý. Za vítězství jsme strašně rádi. Od brankáře až po posledního hráče zaslouží všichni velkou pochvalu. Kluci dnešní zápas tvrdě odpracovali. Máme radost z dobře ubráněných oslabení a také z toho, že jsme neinkasovali. Též mě těší, že jsme hráli obětavě, zblokovali jsme spoustu střel. Velice dobře jsme rozložili veškeré síly. Zkrátka tohoto vítězství si strašně moc ceníme. Pro nás to je velká výhra.

Miloš Holaň (RT TORAX Poruba 2011): Pro mě je dnešní zápas obrovským zklamáním. Začátek utkání byl poznamenán vyloučením, ke kterému se těžko budu vyjadřovat. Nedáme gól ani proti juniorskému celku, a to nechci snižovat kvalitu Benátek. Nechápu naše hráče, jak mohou takto k utkání přistoupit a i ho dohrát. Zítra se budou mít na co těšit.