Béčko mladšího dorostu vstalo z mrtvých, veleobrat dokonal v nájezdech Bukovjan

24.02.2018, René Chyla

Lídr nadstavbové skupiny z Poruby začal zápas s Brumovem-Bylnicí vlažně a po nevýrazném úvodu prohrával s předposledním týmem už 0:3. Hosté od své hry neupustili a ještě ve 47. minutě vedli v RT TORAX ARENĚ senzačně 4:0, pak ale přišlo něco neskutečného i z domácí strany. Poruba totiž během třinácti minut smazala těžce vypracované vedení desetičlenného výběru Brumova-Bylnice, na čemž měl největší zásluhu Velen Hlavatý, který se podílel na všech čtyřech brankách domácího celku. Zápas tak dospěl až do nájezdů, kde byl Petr Calábek neoblomný, a jelikož za domácí skóroval jak Vojtěch Bukovjan, tak Jonáš Barčák, brali domácí dva body za výhru 5:4.

Regionální liga mladšího dorostu - N13 so 24.2.11:05
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Brumov - Bylnice
5:4sn(0:3, 0:1, 4:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 47. Hlavatý (Kubalák), 54. Hlavatý, 54. Pohl (Kubalák, Hlavatý), 60. Barčák (Kubalák, Hlavatý) a rozh. náj. Bukovjan – 8. Macháč (Petrů), 10. Janíček (Zvoníček), 13. Janíček, 25. Mudráková. Rozhodčí: Janda R. – Bednář, Chamrád. Vyloučení: 4:2, navíc Sztefek a Pohl (oba POR) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Průběh utkání: 0:4, 5:4.
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka (od 10. Calábek) – Sztefek, Stehlík, Grendziok, Šinal, Elbl – Kubalák, Boguaj, Bukovjan, Pohl, Hlavatý, Petruška, Barčák, Tošenovjan
HC Brumov - Bylnice: Žižka – Fojtík, Kaziei, Caletka, Mudráková, Kadlčík – Petrů, Janíček, Janáček, Macháč, Zvoníček

Velen Hlavatý (POR) (2+2)
Martin Janíček (BRU) (2+0)
Zbyšek Kubalák (POR) (0+3)

Tošenovjan s Barčákem z předbrankového prostoru nedali, radoval se Macháč

B-tým mladšího dorostu prožil v sobotu dopoledne na domácím ledě první třetinu jako z nejstrašlivějšího hororu. Poté, co v sedmé minutě nevyužil před brankovištěm Vojtěch Tošenovjan nahození zprava od Přemysla Pohla, začali řádit hosté. V osmé minutě se po několika odrazech dostal puk v brankovišti k Jiřímu Macháčovi, který prostřelil Víta Števanku mezi betony – 0:1. Domácí poté zkusili stejnou akci jako v sedmé minutě, neuspěla ale ani dvojice Václav Boguaj – Jonáš Barčák, jenž trefil pouze neskutečně přesunutého Andreje Žižku.

Tvrdá facka z produktivity přišla z hole Janíčka

Nedáš – dostaneš. Na druhé straně navýšil skóre tým Brumova-Bylnice, štěstí zkusil zblízka Martin Janíček, který lehkou střelou nachytal porubského gólmana – 0:2. To už bylo pro Petra Trojana příliš a ostravský trenér zkusil nový impuls v podobě Petra Calábka v bráně. Ani tato léčba ale příliš nepomohla, už za tři minuty se do brankoviště nacpal znovu Martin Janíček, jenž bekhendem poslal puk pod Calábkovu vyrážečku – 0:3.

Domácí tlak z úvodu druhé části branku nepřinesl

HC RT TORAX začal druhou třetinu nátlakem. Už po pár sekundách jeli domácí tři na jednoho, Přemysl Pohl ale vzal vše na svou hruď a z kruhu prověřil jen pozornost Žižkovy vyrážečky. Poté Tomáš Elbl našel z obranného pásma ujíždějícího Vojtěcha Tošenovjana, porubský útočník ale puk nezvedl a znovu nechal vyniknout gólmana Brumova-Bylnice. O minutu později pak nebezpečně dorážel Jonáš Barčák, ani ten ale nedokázal kotouč usměrnit do sítě.

Mudráková nachytala nevýraznou střelou Calábka, poté přišla křeč

Domácí vyložené šance neproměnili, a tak znovu byli na koni hostující borci, kteří přidali čtvrtý úder. Renata Mudráková napřáhla na modré čáře, Petr Calábek lapačkou promáchl a puk zastavil až horní růžek porubské klece – 0:4. Po čtvrtém gólu ostravské tempo opadlo a ve zbytku třetiny se již nic významného nestalo. Hosté spolehlivě bránili a domácí jen horko těžko hledali na precizní obranu recept.

Petrů mířil jen do tyče, pak Hlavatý nastartoval veleobrat

Ve 45. minutě mohlo být vymalováno, Vojtěch Petrů však bekhendem z předbrankového prostoru trefil jen tyč. Poté ale přišlo něco, co nečekali ani největší optimisté. Ve 47. minutě nahrával zpoza brány Zbyšek Kubalák do brankoviště Velenu Hlavatému, který prostřelil Andreje Žižku mezi betony – 1:4. Za sedm minut se zápas lámal, domácí totiž skórovali dvakrát během 53 vteřin a dostali se na kontakt.

Hlavatý s Pohlem bleskově umazali manko, Janáček v nájezdu nerozhodl

V čase 53:04 ujel obraně Brumova-Bylnice Velen Hlavatý, který nikým nehlídaný poslal kotouč z mezikruží k levé tyči nad gólmanovu lapačku – 2:4. Hosté se ještě ani nevzpamatovali a už to bylo jen o gól. Po několika odrazech před brankovištěm se černý nesmysl dostal k Přemyslu Pohlovi, jenž měl před sebou prázdnou bránu – 3:4. Hosty mohl následně uklidnit Ladislav Janáček, jenž se vymanil ze sevření porubské obrany a mířil si to sám na Petra Calábka, ten jej však rychle uklidnil svou mrštnou lapačkou.

Barčák vyvolal bouři euforie, tu dokonal v nájezdech Bukovjan

Postupně si vybrali oddechový čas domácí i hosté, načež HC RT TORAX sáhl ke hře bez gólmana. A vyplatilo se, jelikož se kotouč po několika odrazech nachomýtl u Jonáše Barčáka, který přízemní střelou do prázdné vyrovnal – 4:4. V nájezdech byl obrat dokonán, hosté nevyzráli na porubského gólmana ani jednou, na druhé straně ale spolehlivě skóroval Vojtěch Bukovjan s Jonášem Barčákem a bylo hotovo – 5:4. V posledním nájezdu za domácí ještě Velen Hlavatý trefil tyč.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba B): Do zápasu s Brumovem-Bylnicí jsme nevkročili vůbec tou pravou nohou, ba dokonce si dovolím tvrdit, že vůbec žádnou. Náš výkon totiž postrádal naprosto vše od pohybu, důrazu až po nasazení. Ve třinácté minutě mohlo být po utkání, protože jsme prohrávali 0:3 a situace byla opravdu vážná. V podobném duchu proběhla i druhá třetina, soupeř nás sice opticky vůbec nepřehrával, ale když se rozhodl, že nám gól dá, tak nám jej prostě a jednoduše dal. I ve sportu se ale zázraky dějí, protože i když jsme prohrávali třináct minut před koncem 0:4, tak se nám podařilo utkání vyrovnat a v nájezdech jsme si to poté už spolehlivě pohlídali. Se štěstím jsme tedy vybojovali dva body, ovšem o nějakém děkování vůbec nemůže být řeč, protože výkon z naší strany nebyl dobrý, lze snad jen poděkovat za posledních patnáct minut a nájezdy.

Jaroslav Vaněk (HC Brumov-Bylnice): Začátek zápasu se nám povedl, v první třetině jsme domácí tým přehráli, zaslouženě vedli 3:0 a de facto jsme je ani k ničemu nepustili. Další třetina už byla vyrovnanější, nám už ale docházely pomalu síly, protože jsme kvůli velké marodky přijeli pouze v deseti lidech, což bylo poté znát. Závěr už nám vůbec nevyšel, odpadla fyzička i bojovnost, domácí ale měli i trochu štěstí. Nájezdy už jsou pak loterie, domácí vyhráli a patří jim gratulace.