B-tým mladšího dorostu si pohrál s Bobry, Münch s Hurčíkem vychytali nulu

25.03.2018, René Chyla

Poslední zápas základní části Regionální ligy mladšího dorostu přinesl jednoznačnou záležitost ze strany porubských borců. Ti dirigovali tempo od začátku až do konce, přičemž největší gólový příděl připadl do domácí branky ve druhé části, kdy se HC RT TORAX prosadil hned čtyřikrát, čímž utkání definitivně zlomil a rozhodl. Bobři se nezmohli prakticky na nic, výsledek je skrz mnoho neproměněných šancí Porubských ještě poměrně milosrdný. Ostravané vyslali na soupeře téměř sedmdesátku střel, Marian Münch s Matějem Hurčíkem se pak podíleli na čistém kontě.

Regionální liga mladšího dorostu - N18 ne 25.3.10:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC RT TORAX Poruba "B"
0:6(0:1, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Krčmarský, 21. Halata (Boguaj), 27. Boguaj (Bechný), 36. Macias Kr. (Hlaváč), 40. Chovanec (Spurný, Macias Kr.), 45. Machů (Spurný, Bechný). Rozhodčí: Novák – Bambuch, Krátký. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 23:68. Průběh utkání: 0:6.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krňa (od 36. do 45. Grygar) – Tobola, Janoštík M., Janoštík L., Siner E., Šulák, Kubín, Skopal, Polášek, Kolár, Stodůlka L., Cypris, Hudec, Vávra
HC RT TORAX Poruba "B": Münch (od 32. Hurčík) – Elbl, Hlaváč; Prepsl, Tošenovjan; Machů, Bechný – Boguaj, Spurný, Halata – Macias Kr., Krčmarský, Chovanec – Becher, Hlavatý, Bukovjan – od 41. Pohl

Tomáš Machů (POR) (1+0)
Václav Boguaj (POR) (1+1)
Filip Hlaváč (POR) (0+1)

Důraz Krčmarského, porubské průniky, Hlaváčova tyč a jasná dominance Poruby

Bobři měli do posledního utkání této sezony o něco lepší nástup, ve třetí minutě totiž nebezpečně tečoval střelu před brankovištěm Štěpán Šulák, porubský Marian Münch však jeho pokus se štěstím chytil. Zničehonic však otevřeli skóre Porubští, když se Kryštof Krčmarský nejprve trefil pouze do Tomáše Krni, od něj se však puk odrazil zpět do hry a porubský útočník napodruhé nezaváhal – 0:1. Bobry inkasovaná branka naprosto zlomila, od té doby totiž Ostravané jasně dirigovali tempo hry a bylo pro ně jen opravdovým štěstím, že šli po první třetině do kabin pouze s jednobrankovým mankem. Domácí gólman totiž vychytal přečíslení Václava Boguaje s Matějem Halatou nebo individuální akce Tomáše Machů, Kryštofa Krčmarského či znovu Matěje Halaty, Filipa Hlaváče zase zastavila tyč. Porubská neproduktivita ale mohla být také po zásluze potrestána, hosté hrubě chybovali v 18. minutě ve svém pásmu, čehož málem využil Tomáš Tobola, Marian Münch ale zachoval ledový klid.

Tvůrce Halata, Maciasovo břevno a Boguaj na správném místě

HC RT TORAX se do druhé třetiny vrhnul po hlavě a už po 28 vteřinách hry ze druhé části navýšil své vedení z přesilovky. Václav Boguaj byl sice ještě neúspěšný, pak ale zaúřadoval Matěj Halata, který přízemní střelou poslal puk k pravé tyči – 0:2. A po pár vteřinách už to mohlo být o tři góly, Krzysztof Macias ale tečoval nahození Matěje Halaty z pravé strany jen do břevna. Bobři pak měli ideální možnost na snížení při přesilovce, paradoxně se ale domácí celou dobu bránili. Velen Hlavatý spálil dokonce obrovskou tutovku, když nedokázal před prázdnou bránou zpracovat skákavý kotouč. Ve 27. minutě se poté po několika dorážkách v brankovém prostoru prosadil Václav Boguaj – 0:3.

Hurčík za Müncha, šest vteřin ke slávě, Maciasova teč a Chovancova dorážka

Světlejší chvíle ale měli i Bobři, všechny pokusy však z menšího tlaku ve 30. minutě lapil Marian Münch, kterého krátce po polovině základní hrací doby vystřídal Matěj Hurčík. O šest minut později hráli Porubští další přesilovku a hned po šesti vteřinách ji využili. Filip Hlaváč napřáhl na modré čáře, do jeho rány vložil mezi kruhy hůl Krzysztof Macias, jenž bravurně zametl kotouč k pravé tyči – 0:4. V tu chvíli se střídali brankáři i na druhé straně, mezi třemi tyčemi v domácí kleci se tedy představil Petr Grygar. Ani to však ostravský celek neodradilo od dalšího zásahu. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky propadl valašskomeziříčskému gólmanovi puk za záda, načež se nejlépe zorientoval Pavel Chovanec, který už měl jednoduchou práci – 0:5.

Machů přidal šestý gól z ostrého úhlu, Elbl sestřelil Hurčíka

Poslední třetina se už nesla v klidnějším duchu, diváci se dočkali pouze jediné branky. Ta přišla už ve 45. minutě, kdy se do puku opřel z poměrně ostrého úhlu na pravém kruhu Tomáš Machů, který dělovkou ke vzdálenější tyči nachytal Petra Grygara – 0:6. O sedm minutě později pak přišel i jeden kurióznější moment, jelikož Tomáš Elbl hodlal založit novou útočnou akci, a tak si nabruslil až za Hurčíkovu branku, kam se ovšem za pukem vydal také porubský brankář, kterého ostravský bek nechtěně poslal k ledu. HC RT TORAX si poté vytvořil několikaminutový tlak v bobřím pásmu, nicméně z velké převahy už nic nevytěžil, a tak bylo konečné skóre 6:0 pro hostující Porubu.

Miroslav Kubo (HC Bobři Valašské Meziříčí): Výsledek 6:0 hovoří za vše, Poruba navíc mnoho šancí ještě neproměnila, a tak je to pro nás více méně ještě milosrdný výsledek. Pokud jde o předváděnou hru a individuální činnosti, tak bylo jasně vidět, jaký je rozdíl mezi extraligou a ligou mladšího dorostu, kde se hraje třeba jen na dvanáct hráčů. Ve všech činnostech je ten rozdíl, abych tak řekl o parník. Bohužel našim klukům nepřipadá, že by hráli špatně, takže asi tak.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba B): Utkání jsme měli jasně pod kontrolou, v první třetině nás ale zlobila trochu koncovka, tam jsme neproměnili mnoho gólových příležitostí. Ve druhé třetině však kluci přidali na důrazu, byli silní na puku a naprosto zodpovědní, takže soupeři nedovolili prakticky nic. Skvělá zpráva je také to, že jsme zápas odehráli s nulou v zádech.