Ani na Lapači to nevyšlo. Poruba i přes bojovný závěr těsně podlehla Vsetínu

04.12.2019, David Kubatík

VSETÍN – V rámci dvacátého devátého kola Chance Ligy zajížděli hokejisté týmu HC RT TORAX Poruba 2011 na vsetínský Lapač s jediným cílem – zvítězit a zastavit tak čtyřzápasovou sérii, ve které si na své konto nepřipsali ani jediný bod. Bohužel, to se jim s omlazeným bojovně hrajícím týmem ale nepodařilo a s doma válčícími Valachy prohráli těsně 2:3. Góly Ostravanů vsítili Roman Szturc a Jan Káňa .

CHANCE LIGA - 29.kolo st 4.12.17:30
3:2(2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Procházka (Rehuš, Dostálek), 17. Karafiát (Pechanec, Tůma), 47. Karafiát (Tůma, Pechanec) – 34. Szturc (Slavík, Jáchym), 58. Káňa (Špaček, Slavík). Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2480. Střely na branku: 24:15. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Teper, Slováček, Hunkes, Kudělka, Jeřábek, Drtina, Ondračka – Gorčík, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Tůma, Pechanec, Karafiát – Volf, Šilhavý, Hořanský.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Černý, Husák, Pastor, Slavík, Dluhoš, Dundáček, Rudl – Kanko, Zdeněk, Káňa – Szturc, Jáchym, Sikora – Špaček, Ďurač, Brodek – Ollender.

Úvod zápasu patřil domácímu mužstvu. Už v druhé minutě nedokázal za Dolejšova záda po velké šanci puk uklidit Drtina. A i nadále byli Porubští pod tlakem a jejich velice častou činností bylo vyhazování puků ze svého pásma. Oba celky si také vyzkoušely hru v přesilovce, ani jeden z nich však nabízenou možnost ve svůj prospěch nevyužil. A tak čas běžel dál a zdálo se, že první část skončí za bezgólového stavu. To se ale nestalo a v sedmnácté minutě padly góly rovnou dva. Nejdřív se po Slováčkově pobídce trefil svižnou ranou z levého kruhu Martin Procházka a o dvacet vteřin později Pechanec geniální přihrávkou uvolnil Jiřího Karafiáta a ten překonal Daniela Dolejše i podruhé. Zbývající čas do první sirény se už nesl ve znamení kontroly hry ve valašském podání.

Obraz hry ve druhé části už byl přece jen o něco vyrovnanější, než tomu bylo v té úvodní. Dlouho se však ani jeden z celků nemohl probít do nějaké výraznější šance. Ve dvacáté páté minutě soupeři vyzkoušeli hru čtyři proti čtyřem, ve které jsme se ale ničeho výraznějšího nedočkali. Poté si Porubané zahráli v početní převaze, ale největší šanci si paradoxně připsal domácí Dostálek. A pak to konečně přišlo. Čas 33:12 a bomba Slavíka zpoza kruhů, která sice zamířila pouze do zadního plexiskla, od kterého se ale odrazila přesně na hůl Romana Szturce, který využil dezorientovanosti Davida Gáby a snížil na rozdíl jediné branky. Ve třicáté šesté minutě se ještě blýskl Daniel Dolejš, když zachoval chladnou hlavu a v dobré šanci vychytal Ondřeje Slováčka. Do konce druhé třetiny se potom už nic zvláštního nestalo, a tak se oba celky rozloučily za jednobrankového vedení Vsetína.

Do třetí třetiny se znovu lehce aktivněji vrhli domácí a brzy jim jejich hra přinesla ovoce. V čase 46:12 vypíchl Patriku Husákovi puk Tůma, zmocnil se ho Pechanec a z bezprostřední blízkosti vypálil. Dolejš jeho pokus sice vyrazil, ovšem pouze na hůl Jiřího Karafiáta, který na nic nečekal a bombou z mezikruží nedal porubskému brankáři šanci – 3:1. Od té doby domácí začali průběh hry kontrolovat a dokonce si potom vytvářet šance i ve své početní nevýhodě. Tento stav trval až do času 57:40, kdy Poruba využila přesilovou hru, kterou vyšperkovala i hrou bez brankáře. Ve skrumáži na hranici porubského brankoviště se totiž nejlépe zorientoval Jan Káňa a tvrdou ranou dal Ostravanům naději. Vsetínu se ale poslední dvě minuty podařily odehrát více méně mimo své obranné pásmo, a tak si porubský tým připsal nelichotivou pátou prohru v řadě.

Základní část Chance Ligy zakončí výběr Miloše Holaně a Marka Pavlačky již tento pátek. Od 16:00 bude v RT TORAX ARENĚ na programu regionální derby proti Frýdku – Místku.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Chtěli jsme napravit dojem z Chomutova. Myslím, že herně se nám to podařilo, bohužel střelecky ne, ale kluci se vydali. Poruba hraje takový zvláštní hokej, má typy zkušených hráčů, kteří čekají na zaváhání soupeře a v útočném pásmu a na přesilovkách jsou hodně nebezpeční. Hlavně v závěru utkání to prokázali. Měli jsme zápas rozhodnout dříve. Držení puku jsme měli možná 80 procent, ale na to se nehraje. Měli jsme dát víc gólů, to je jediná kaňka na zápase. Jinak kluci hráli obětavě, blokovali střely. Tomáš Kudělka dostal pukem do zad, když blokoval střelu golfákem. V těžkých chvílích, zvlášť v závěru, nás podržel brankář David Gába, který chytil několik těžkých střel a vyřešil několik závarů. Za bojovnost, nasazení a bojovnost jsme si tři body zasloužili. Věřím, že v příštím utkání v Litoměřicích se ten pytel s góly protrhne a vstřelíme víc jak tři branky.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): V první řadě musím kluky i přes prohru strašně pochválit, protože poslední dobou to taháme na tři pětky, z toho tu třetí tvoří kluci, co jezdí hrát za Kopřivnici. Velká pochvala za to, co jsme tu dnes dokázali. Myslím, že sedmnáct minut v první třetině jsme byli vyrovnaným soupeřem. Utkání zřejmě rozhodly dva rychlé góly soupeře v rozmezí několika vteřin. Poslední dobou se nám to bohužel stává častěji. Vůbec jsme ale nesložili zbraně, byli jsme silní v soubojích, v bruslení. Možná nám chybělo štěstí v situacích, kdy jsme měli šance a neproměnili jsme je. Bohužel jsme ve třetí třetině udělali malou chybu, kterou Vsetín rovněž potrestal a odskočil na 3:1. V závěru jsme zkusili štěstí bez brankáře a hráli v šesti proti čtyřem. Podařilo se nám snížit, ale do bodového zisku, který jsme si podle mě zasloužili, jsme to už nedotáhli. Pracujeme dál, za dnešní výkon musím kluky pochválit.