Ani do třetice to nevyšlo! Porubští dorostenci proti Vsetínu nezvládli třetí třetinu

13.11.2015, Gabriela Juříková

Po reprezentační přestávce se pokračuje v hokejových soutěžích a v NOEN Extralize staršího dorostu bylo v pátek 13. listopadu na programu 19. kolo. RT TORAX Poruba hostil již podruhé VHK Vsetín a po nevydařeném utkání v Opavě chtěli porubští hráči ukázat, že mají bojového ducha a o body se dokáží porvat. Otevřeli skóre v první přesilovce, pak dvakrát stahovali vsetínské vedení, jenže v poslední třetině inkasovali jak v klasickém oslabení, tak i v dvojnásobném a hosté své vedení 5:3 již nedovolili nijak měnit. První gól a nahrávku si do statistik zapsal Vladimír Dobeš a první nahrávku také Lukáš Prepsl. Dvoubodový byli i Jakub Stach (1+1) a Lukáš Irgl (0+2). V sobotu 14. listopadu od 18 hodin budou starší dorostenci hosty na ledě Třince.

NOEN extraliga staršího dorostu - 19.kolo pá 13.11.17:00
3:5(1:2, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Dobeš (Stach, Irgl), 27. Stach (Dobeš, Irgl), 32. Vospálek (Prepsl, Malát) – 15. Weintritt J. (Knap, Kovář), 19. Kovář (Knap, Petrla), 30. Weintritt J. (Kovář, Knap), 45. Augustin (Weintritt J., Knap), 50. Richter (Krůžela). Rozhodčí: Šutara – Ganger, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 104. Střely na branku: 32:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.
HC RT TORAX Poruba: Bayer – Prepsl, Bijota, Vondál, Dobeš, Prokeš, Skokan – Dang, Malát, Vospálek – Irgl, Stach, Žídek – Holub, Střondala, Havránek – Klíma
VHK ROBE Vsetín: Huzlík – Petrla, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin, Richter – Wolf, Weintritt M., Čechmánek, Humplík, Kovář, Vilém, Knap, Najvar

Otevřeli střeleckou listinu, jenže soupeř dvěma góly během čtyř minut stav otočil

Hrálo se po celé ledové ploše, ale na první gól si museli hráči, trenéři a diváci počkat až do dvanácté minuty, kdy rozhodčí poprvé vylučoval, a domácímu týmu stačilo jen šest vteřin přesilovku proměnit. Po vhazování se kotouč dostal po ose Irgl, Stach k obránci Vladimíru Dobešovi, který prostřelil vše před sebou a získal tak první gól nejen zápasu, ale i do svých statistik. Ve vyrovnaném klání a střídání útočných stran se po čtyřech minutách stav utkání měnil, když hosté z Valašska vyrovnali brankou Jiřího Weintritta. Uplynuly další čtyři minuty, do konce třetiny zbývala minuta, Vsetínští utkání zvrátili ve svůj prospěch, když překonali gólmana Bayera podruhé. David Kovář vystřelil docela z dálky a uštědřil domácím gól do šatny.

Druhá třetina patřila RT TORAX Porubě

I v druhé třetině se jako první do branky trefili Porubští, když opět v přesilovce vyrovnával Jakub Stach. Po souvislém tlaku a neutuchající střelbě puk doslova propasíroval za Huzlíkova záda. A jakoby to domácí uspokojilo, protože dovolili Vsetínským podruhé odskočit na rozdíl jedné branky. Jiří Weintritt byl na konci střeleckých pokusů a puk dopravil do brankové sítě přes sedícího Bayera, jenž dělal, co mohl, ale bez přispění obránců nedokázal pohlídat vše. Domácí tak měli před sebou další výzvu. Bojovný duch, nasazení a odhodlání, to u hráčů RT TORAX bylo, a když se naskytla další přesilovka, využili ji. Na konci přesilovkové akce byl Milan Vospálek a domácí tak podruhé stav srovnali a druhou třetinu vyhráli v poměru 2:1.

Přesilovky využili i hosté, dokonce dvojnásobnou

Porubští fanoušci byli jistě spokojeni s vývojem utkání. Hlavně poté, co zažili v posledním utkání NOEN extraligy v Opavě. Mužstvo bylo kompaktnější, sice to ještě nebylo ono, ale herní projev byl úplně někde jinde. Hráči Poruby bojovali, nevzdávali žádný souboj, jen ta koncovka! Pořád stejná písnička, pořád stejný problém. Vyrovnané utkání se během pár minut stalo záležitostí Vsetína, který byl mírným favoritem zápasu. Pro údiv všech, diváků, trenérů na domácí střídačce, vyloučil rozhodčí porubského hráče za sevření kotouče, což, jak se později ukázalo, bylo rozhodující. Přestože domácí hráči v oslabení dokázali zaútočit, Vsetín se v přesilovce v podání obránce Patrika Augustina dostal po třetí do vedení.

V polovině třetí třetiny se Poruba dostala do tří a měla se minutu a třičtvrtě bránit ve třech, jenže Vsetín dokázal po několika porubských vyhozeních přeci jen skórovat a to 11 vteřin před vypršením prvního trestu. Michal Richter se trefil pod horní tyč a poprvé se jeden z týmů dostal do více než jednobrankového vedení. V dalších více jak deseti minutách se nic závažného neudálo. RT TORAX bojoval do poslední minuty, ale narážel na obranný vsetínský val, přes který se jen těžko dostávali ke střelbě. A když už ano, tak branku přestřelili. Vsetín i třetí vzájemné utkání sezóny zvládl za tři body.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Remíza 3:3 by byla spravedlivá. Naše tři branky padly z přesilovek, ale vsetínská první lajna se postarala o první tři góly. Vím, že se nemá hodnotit v den utkání výkon rozhodčího, ale musím říct, že vyloučení Havránka za údajné sevření kotouče bylo až moc přísné, a i když jsme v oslabení hráli dobře, inkasovali jsme, opět od první pětky, a to rozhodlo zápas. Závěr byl z naší strany křeč.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): Máme za sebou třetí vzájemné utkání v této sezóně a musím říct, že to byla jednoznačně naše nejhorší hra. První dvě třetiny lze zhodnotit jedním slovem - hrůzostrašné! Zlepšený výkon ve třetí třetině nám pak přinesl tři body.