Ačkoliv Poruba ztratila dvoubrankové vedení, dokázala dotáhnout zápas do vítězného konce

10.10.2012, Zuzana Košťálová

Ve středečním utkání se hráči Poruby postavili proti týmu z Karviné. Již v desáté minutě se hosté dostali do vedení zásluhou Kowalczyka. Rychlou odpověď na inkasovaný gól našel Martin Buček a Poruba se znovu dostala do hry. Dokázala Karviné odskočit na rozdíl dvou gólů, o které se v přesilové hře postaral Rostislav Vaněk, ale karvinským hráčům se podařilo skóre srovnat. Poslední slovo v zápase tak měl Lukáš Vrána, který vstřelil gól na 4:3 při vlastním oslabení a připsal si vítěznou trefu utkání. Nová trenérská dvojice tak slaví hned na úvod svého účinkování tři body.

2. liga - skupina Východ - 6.kolo st 10.10.18:00
HC Baník Karviná
4:3(1:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Buček (Seidler), 23. Vaněk (Šindelář, Wolf), 35. Vaněk (Krayzel, Šindelář), 42. Vrána (Holuša) – 10. Kowalczyk (Mikšan), 37. Samiec (Javín, Blatoň), 40. Contratto (Kowalczyk). Rozhodčí: Koliba – Vengřín R., Rožánek. Vyloučení: 5:5, navíc Buček (POR) 5 min. + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 207. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Wolf, Slavík, Zientek, Hruzík, Prokop – Vaněk, Krayzel, Matějka – Seidler, Pavlačka, Buček – Holuša, Vrána, Sedlář – Chomič.
HC Baník Karviná: Iláš – Pavliš, Deutsch, Krajíček, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Řezáč, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Javín, Vnenk, Mareček, Číhal, Sznapka, Contratto, Miczek.

Od zahájení utkání se očekávalo, že budou aktivnější hráči Karviné. Už jen proto, že se do prvních šancí dostávali právě Karvinští. Ve druhé minutě se do zajímavé šance dostal Pavliš. Zkoušel to na Tihláře z ostrého úhlu a hledal mezírku mezi tyčí a domácím brankářem. Tihlář tento pomyslný souboj vyhrál a technickou střelu si pohlídal. První větší závan šance HC RT TORAX se objevil v přesilové hře při souhře Krayzela s Vaňkem. Ti se dostali do přečíslení 2 na 1 a Krayzel adresoval přihrávku Vaňkovi do brankoviště. Na tuto nabídku byl ale Vaněk krátký a puk brankovištěm jen prosvištěl. Po této přesilovce byli na ledě vidět více hráči Poruby a měli také více ze hry.

Ale hokej se na šance a počet střel nehraje, a tak se z první branky utkání mohli radovat borci z Karviné. Nedůraz v koncovce Porubských potrestal v desáté minutě Pavel Kowalczyk , který se objevil jen na malý moment bez povšimnutí obránců. Poruba však dlouho na vyrovnávací branku čekat nemusela. Petr Seidler našel před brankou volného Martina Bučka a poslal mu puk přesně do jízdy. Buček už neměl problém s umístěním kotouče do brány hostujícího týmu.

Do druhé třetiny si hosté přinesli ještě část přesilové hry, o kterou se ale vzápětí připravili. Proti pravidlům se totiž provinil Kowalczyk. Z klasické přesilovky Karviné se rázem stala přesilovka 5 na 3 pro RT TORAX. Touto šancí Porubští nepohrdli a po střele Šindeláře od modré lajny dokázal puk za záda Iláše šikovně tečovat Rostislav Vaněk.

Karvinští se pokoušeli do útočného pásma dostat nastřelováním puku už z poloviny hřiště, ale nedařilo se jim v něm usadit. Po velké snaze se do šance dostal Contratto, ten si najížděl podél pravého mantinelu. Svou střelu směřoval do pravého horního růžku Tihláře, ale těsně přestřelil.

Ve 35. minutě, po souhře s Krayzelem a Šindelářem, kdy puk v útočném pásmu lítal zleva doprava, vsítil svůj druhý gól v utkání Rostislav Vaněk. Takový náznak snahy o vstřelení gólu předvedl na karvinské straně Petr Mareček, ale jeho pokus byl neúspěšný. Druhé branky a snížení náskoku domácích se Karviná dočkala v 37. minutě, kdy měli hosté na ledě výhodu jednoho hráče. Od modré lajny vypálil Jan Blatoň a před Tihlářem dokázal puk tečovat pod víko David Samiec. A půl minuty před koncem druhého dění se Karviná dočkala i vyrovnávací branky. Téměř zpoza branky dokázal Brandon Contratto využít postavení Tihláře. Puk se se štěstím odrazil od domácího brankáře za brankovou čáru. Do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé minutě třetí třetiny vyrobili obrovskou hrubku bránící hráči Karviné. Nechali tak prostor Holušovi, který nahrál před branku Lukáši Vránovi a ten ve vlastním oslabení poslal Porubu znovu do vedení. Do šance se pak ještě dostal Hruzík a Prokop, ale Iláše už nepřekonali.

Na druhé straně to vypadalo, že se Karvinští trochu trápí. Nemohli se dostat do pásma a Porubští měli na ledě jednoznačnou převahu. Karvinou téměř k ničemu nepustili. Hodně blízko měl ke vstřelení branky domácí Holuša. Ten vyslal rychlou a přesnou střelu na bránu Iláše, ten se však blýskl hbitou lapačkou a střelu pokryl. Hosté dostali v závěrečných minutách ještě k dispozici pětiminutovou přesilovou hru po vyloučení Bučka za vražení na hrazení. Karviná se však nedokázala dostat do nějaké šance, všechny její pokusy ztroskotaly buď na dobře bránících hráčích Poruby anebo u Radka Tihláře.

Poruba tak poprvé v letošní sezóně dokázala na domácím ledě vybojovat plný počet bodů. Karviná odjela tentokrát s prázdnou.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): V první řadě chci poděkovat mančaftu, že vítězství fantasticky ubojovali. Samozřejmě z jednoho vítězství ještě nemůžeme dělat nějaké závěry, ale když se bude makat a ještě zlepšíme naši hru, tak výsledky a góly přijdou. Rozhodla naše bojovnost a přesilovky, v nichž jsme dali dva góly. O rozhodující branku jsme se dokonce postarali v oslabení. Závěrečné oslabení jsme pak výborně zvládli a za poslední třetinu jsme si zasloužili zvítězit.

Radomír Grimm (HC Baník Karviná): Každopádně rozhodla naše přesilovka v úvodu třetí třetiny, kdy jsme inkasovali rozhodující gól. Soupeře jsme tím postavili na koně. Ve druhé části jsme přitom stáhli dvoubrankový náskok. V závěru jsme ještě měli k dispozici dlouhou přesilovku, odvolali jsme gólmana, ale vyrovnat jsme nedokázali. Chtěli jsme tady bodovat, ale jedeme s prázdnou, takže jsme zklamaní.