Vynikající Lambert lapil 45 střel, prohře juniorů se Vsetínem nezabránil

20.12.2019, Patrik Rošič

V rámci 27. kola REDSTONE Extraligy juniorů – Východ vyzvali porubští junioři Vsetín. Poruba skoro polovinu utkání vyhrávala 1:0, jenže nabídnuté přesilovky Vsetín doslova nakoply a rázem byli hosté lepším týmem. Do třetí části se šlo za vyrovnaného stavu. Ale rychlý gól v úvodu třetiny hosty uklidnil, a tak si Vsetínští došli pro výhru 4:2. K výhře domácím nedokázal pomoct ani výborně chytající Jan Lambert, který chytil 45 střel.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 27.kolo pá 20.12.17:00
2:4(1:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Havlík (Smička), 39. Stodůlka (Anlauf) – 28. Klímek (Liss), 29. Vrána (Vašenka, Apolenář), 43. Klímek (Babeliak, Zeman), 60. Vavřík (Vašenka). Rozhodčí: Blaževič – Vengřín, Kořistka. Vyloučení: 4:0, navíc Topolanský (POR) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
HC RT TORAX Poruba: Lambert – Mrozek, Topolanský, Pitucha, Debnár, Havlík, Smička, Zajíc – Anlauf, Stodůlka, Pavlík, Bořuta, Häring, Benka-Rybár, Barčák, Morávek
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Pernický, Liss, Zeman, Kožený, Houser, Kunst – Vašenka, Apolenář, Veselý, Vrána, Vavřík, Pospíšil, Babeliak, Baďura, Klímek, Frimel

Utkání začali lépe domácí. Již ve třetí minutě rozvlnil síť za zády Tkadlece Tomáš Havlík. Následně hráli hosté v početní převaze, kterou nedokázali využít, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0. Druhá perioda patřila Vsetínu. Nejprve dokázal vyrovnat Daniel Klímek, aby následně otočil stav utkání v prospěch Valachů Vojtěch Vrána. Před druhou sirénou dokázal za domácí ještě vyrovnat Daniel Stodůlka. Úvod třetí tercie si dokázali zpříjemnit hosté. Daniel Klímek svou druhou trefou vrátil Vsetínu těsný náskok – 3:4. Výhru hostů stihl zapečetit tři sekundy před koncem Michael Vavřík. Poruba tak s Valachy padla počtvrté v letošní sezóně.