Junioři udolali Warriors v poslední minutě, rozhodly přesilovky

30.08.2019, Patrik Rošič

Porubské juniory čekalo před startem sezóny ještě jedno přípravné utkání. Do Poruby přijeli Warriors z Brna. Svěřenci Bahníka a Sršně dokázali rozhodnout zápas v přesilových hrách, kdy domácí využili rovnou dvě možnosti ze tří. Výhru v poslední minutě utkání překlopil na porubskou stranu Michal Häring. Pojistku přidal o osmnáct sekund později Michal Morávek.

Přípravné zápasy juniorů - 14.kolo pá 30.8.11:30
HCM Warriors Brno
4:2(0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 36. Debnár (Häring), 46. Morávek (Stodůlka), 60. Häring (Zajíc, Morávek), 60. Morávek (Häring, Stodůlka) – 2. Hrstka (Daněk), 48. Marčík (Staněk) Rozhodčí: Janda L. – Kořistka, Janoško Vyloučení: 2:3 Využití: 2:0 Střely na branku: 42:27 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Havlík, Mrozek, Zajíc, Debnár, Pitucha, Macurák – Anlauf, Pavlík, Foldyna, Häring, Stodůlka, Morávek, Barčák, Bořuta, Rambousek
HCM Warriors Brno: Kašpar – Mahdal, Rašovský, Daněk, Staněk, Orsech – Del Favero, Karpíšek, Marčík, Ludvík, Hrstka, Vysloužil, Holotík, Bocian, Antoňů

První třetina odstartovala poměrně vyrovnaně. Poruba však měla lepší pohyb a dokázala si držet puk na hokejkách. Jenomže jedna špatná rozehrávka přinesla gól hostů. Brno tedy porubskou chybu využilo. Díky Jana Hrstky svítilo na světelné tabuli 0:1. Poruba se hnala za vyrovnáním, ale jejich pokusy většinou skončily na zadním mantinelu. Velikou šanci nedokázalo využit duo Stodůlka a Morávek. Se střelou a následnou dorážkou si poradil hostující brankář Filip Kašpar.

Začátek druhé třetiny se pomalu schyloval ke stejnému scénáři, jako tercie první. Ale několik dorážek u pravé tyčky dokázal Filip Pawlas vykrýt. Brno tušilo potencionální hrozbu, tak přidalo na pohybu. Porubští rázem byli rádi, že tlak hostů nepřinesl další gól. V závěru periody se vylučovalo na obou dvou stranách. Nejdříve hrála přesilovku Poruba, kterou díky Matěje Debnára dokázala využít a srovnala stav utkání na 1:1. O chvíli později hrálo přesilovku Brno a hned vzápětí Poruba, ale ani jedna z početních převah nebyla využita.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí. Michal Morávek po přihrávce Daniela Stodůlky dokázal z mezikruží propálit Filipa Kašpara - 2:1. Hosté se nevzdávali a od inkasované branky se tlačili k vyrovnání. To i nakonec přišlo. Lukáš Marčík lehkou střelou z pravého kruhu zavěsil do pravého růžku Pawlasovy brány - 2:2. Už se zdálo, že do konce třetiny se s výsledkem nic nestane. Opak byl ale pravdou. Poruba hrála přesilovku, s kterou si poradila, jak nejlépe mohla. Daniel Häring vystřelil z kruhu na bližší tyč a rázem to bylo 3:2. Výhru ještě zpečetil dvougólový Michal Morávek - 4:2.