,

Přípravné zápasy dorostu - Turnaj ne 25.8.10:45
VHK ROBE Vsetín
3:2(2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Halata (Lambert), 11. Hradil (Gelnar), 19. Kovalčík (Gelnar) – 13. Kuchařík (Turek, Dědek), 23. Hrnčíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Gelnar, Križ, Černý, Pasek, Bechný, Borkovec, Velička – Chovanec, Hlaváč, Stibor – Lambert, Halata, Vehovský – Macias Krz., Hradil, Kovalčík – Stodůlka, Hlavatý
VHK ROBE Vsetín: Vilém – Krajčík, Kočí, Mikula, Kucharčík, Machů, Šedlbauer, Hrnčíř, Dědek, Adámek, Juráň, Bednařík, Rybár, Tobola, Babeliak, Turek

Marek Slíž ukázal v prvních deseti minutách své gólmanské umění. Vsetínu se ale nepodařilo i v těch největších chaotických situací před porubskou bránu dostat kotouč mezi tři tyče. Štěstí stálo u Porubských, kteří pak v desáté minutě zúročili aktivnější hru a zmatky ve vsetínské obraně. Matěj Halata zpracoval vypadnuvší puk ze souboje u mantinelu a cestou k bráně vystřelil, brankář se položil a pak už nebylo nemožné poslat odražený kotouč do odkryté klece. O minutu později se ostravský tým opětovně radoval, když se na brankovišti nejlépe zorientoval Oliver Hradil. Vsetín ale celkem brzy vsítil kontaktní branku, takže první třetina skončila poměrem 2:1 pro Porubu. Po čtyřech odehraných minutách druhého dějství měl RT TORAX dvoubrankové vedení zpět. Ilja Kovalčík po ubráněném závaru před Slížem ukončil obrat hry třetím porubským gólem, což ale nemuselo také vydržet, neboť díky zahákování Adámka, který v oslabení jel sám na SLíže, nařídil sudí trestné střílení. To ovšem valašský forvard neproměnil, puk namířil totiž vysoko nad branku. Ve 23. minutě se už Vsetínští gólově radovali. Střelu od mantinelu k druhé tyči a namířenu nad rameno, neměl Slíž šanci chytit. Byla tak rychlá, tvrdá a překvapivá. Ve třetím dějství se gólově nic neměnilo. Týmy velice dobře bránili a soupeřovy šance hasili brzy po projetí modré čáry. A když už se střely dostaly ke gólmanům, byli oba stoprocentní. Poruba vyhrála těsně 3:2.