Porubská mašinérie nedala domácí Kopřivnici šanci, Kubáň slaví shutout

18.11.2017, Lukáš Bajgar

Ostravští hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 zajížděli v rámci 21. kola na led nedaleké Tatry Kopřivnice. Od prvních minut aktivnější hosté nutili domácí obrany k chybám a bylo otázkou času, kdy se prosadí. Ve 14. minutě otevřel skóre Tomáš Káňa a opět se dlouho čekalo na další branku. Jenže pak se s góly roztrhl pytel a čtyřbrankovou prostřední části okořenili Zdeněk, Jaroš, Gelnar a v poslední vteřině Ballner svými trefami. Na konečných 6:0 pro Porubu uzavřel Vladimír Luka. Naopak Andreas Kubáň si připisuje první čisté konto v ligovém ročníku.

2. liga – skupina Východ - 21.kolo so 18.11.17:00
HC ISMM Kopřivnice
0:6(0:1, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Káňa (Zdeněk), 30. Zdeněk (Luka, Dresler), 34. Jaroš (Finsterle, Ollender), 35. Gelnar (Janota, Haas), 40. Ballner (Luka, Puškár), 41. Luka (Zdeněk). Rozhodčí: Holáň – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 964. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:6.
HC ISMM Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Kropka, Bail, Merenda – Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Janota, Kaluža, Dresler, Puškár, Hryciow, Adam – Haas, Zachar, Ballner (od 35. Gelnar) – Káňa (od 32. Ballner), Zdeněk, Luka – Ollender, Jaroš, Finsterle

Andreas Kubáň (POR) 29 zákroků, 100%
Jiří Zdeněk (POR) (1+2)
Jakub Gelnar (POR) (1+0)

Facka, kterou uštědřili před dvěma koly Bobři porubskému týmu, prokázala velkou službu právě pro Ostravské. Prezentují se kompaktnějším výkonem a dalším pánem na holení byl tým Kopřivnice.

Ti sice mohli hned dvakrát z hole Tomáška a Hrubého otevřít skóre utkání, ale na Kubáně nevyzráli. Naopak sami po hrubici obrany inkasovali – Tomáš Káňa dobruslil opomenutý touš jako první a blafákem domácího Hromadu přelstil.

Více vzruchu přinesla až druhá půle prostřední části, Jiří Zdeněk zametl puk asistenci Luky za Hromadova záda a uklidnil tak Flašarovo-Sršňův výběr. Tadeáš Jaroš domácím kasařem vyražený puk s elegancí sobě vlastní poslal mezi tři tyče a zadělal na menší exhibici.

V té pokračoval Jakub Gelnar, jenž se ještě pořádně ani na ledě neohřál a jenž se v samostatném úniku minutu a půl po poslední trefě nemýlil. A i to nebylo vše: David Ballner v magickém čase 39:59 zakončil bombou z mezikruží pohlednou kombinaci HC RT TORAX – 0:5.

Závěrečnou tečku za skóre učinil ostrostřelec Vladimír Luka ihned po výměně stran po nacvičeném signálu po Zdeňkově vyhraném vhazování. To se sice psala 41. minuta, ale v těch dalších se již další střelci neprosadili. Porubští si výsledek hlídali, domácí se čestného úspěchu nedočkali a tak se mohl na konci Andreas Kubáň po devětadvaceti úspěšných zákrocích radovat z čistého štítu!