Puzičovo střelecké probuzení pomohlo srazit Sovy, Poruba veze tři body!

15.02.2017, Lukáš Bajgar

Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 zajížděli na led beznadějně posledního celku z Brna mírně povzbuzeni úterní výhrou nad Slezanem Opava. Ač se brzy dostali do jednogólového manka, zásluhou dvou tref Ivana Puziče strhli vedení na svou stranu. Sovy sice stačily ještě skóre jednou srovnat, jenže hosté byli přeci jen efektivnější před brankovištěm a díky brankám Ballnera a Illéše vyválčili tři body za konečné vítězství 4:3.

2. liga - skupina Východ - 42.kolo st 15.2.18:00
Technika Hockey Brno
3:4(1:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Stehlík (Bustin), 26. Čtvrtníček (Brzobohatý, Švaňhal), 59. Stehlík (Čtvrtníček, Bustin) – 7. Puzič (Illéš, Dresler), 19. Puzič (Sedlář), 39. Ballner (Piecha), 44. Illéš (Jáchym). Rozhodčí: Dědek – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 2:3, navíc Puzič (POR) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Technika Hockey Brno: Novák – Šidák, Štancl, Sedlaček S., Vlček, Odehnal, Švaňhal – Brzobohatý, Benýšek, Biolek, Florek, Stehlík, Čtvrtníček, Bustin, Medek, Matov, Látal, Švaňhal
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Puzič, Dresler, Bail, Kaluža, Adamík, Rudl – Slováček, Piecha, Illéš – Jáchym, Zachar, Kafka – Ballner, Sedlář, Vaněk – Seidler, Orság, Tomčák

Ivan Puzič (POR) (2+0)
Jiří Čtvrtníček (TBR) (1+1)
Jakub Illéš (POR) (1+1)

Zaskočení v podobě Stehlíka a obrat jménem Puzič

Porubští hokejisté mohli jít do vedení už ve čtvrté minutě, Petr Seidler však mířil z předbrankového prostoru vysoko nad horní tyčku. Technika tak tuto šanci potrestala o dvě minuty později. Ondřej Stehlík vypálil z pravého kruhu a zamířil přesně pod Čechovu vyrážečku ke vzdálenější tyči – 1:0. RT TORAX odpověděl po 66 vteřinách. V přesilovce se nejlépe mezi kruhy ve zmatku zorientoval Ivan Puzič, jenž poslal puk do odkryté klece – 1:1. V desáté minutě mohli Porubští znovu ztrácet, když Patrick Brzobohatý nahrával zpoza brány najíždějícímu Ondřeji Stehlíkovi, ten však svou šanci tentokrát nevyužil. Slova se pak znova ujal obránce s chorvatskými kořeny. Ivan Puzič napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2.

Tyč Zachara a Kaluži, srovnání Čtvrtníčka či Ballnerova dorážka pod víko

Ostravané mohli ihned na začátku druhé dvacetiminutovky své vedení navýšit, David Zachar však z mezikruží orazítkoval břevno. Ve 26. minutě tak srovnali Brněnští. Střelu Brzobohatého sice Jakub Čech ještě vyrazil, na dorážku Jiřího Čtvrtníčka mezi betony už ale nezareagoval – 2:2. Technika mohla dokonce otočit. V přesilovce si za porubskou branku nabruslil Karel Benýšek, odkud vyslal parádní zadovku před brankoviště na Jiřího Čtvrtníčka, hostující gólman se ale vyznamenal. Ve 32. minutě se domácí výběr pořádně zapotil. Nejprve pálil z pravého kruhu Marek Kaluža do tyče a o pár vteřin později pak po levé straně ujel David Zachar, který v individuální akci trefil pouze výstroj Josefa Nováka. RT TORAX si vzal vedení zpět až minutu před druhou přestávkou. Martin Piecha sice se svým pokusem neuspěl, dorážka Davida Ballnera pod víko však již svůj cíl našla – 2:3.

Parádní akce Jáchyma s Illéšem a drama v závěru

Porubští ve 44. minutě navýšili vedení po parádně sehrané akci. Tomáš Jáchym z levé strany poslal přesný pas na opačnou stranu Jakubu Illéšovi, který z první zamířil přímo do odkryté branky – 2:4. RT TORAX to podobným způsobem zkoušel i o tři minuty později. Petr Seidler zahlédl napravo Tomáše Jáchyma, toho ale parádně vychytal Josef Novák. Technika zadělala ještě na pořádné drama. V 59. minutě totiž Jiří Čtvrtníček našel před brankovištěm volného Ondřeje Stehlíka a ten střelou mezi betony vykřesal naději pro svůj celek – 3:4. Brno si následně vybralo oddechový čas, následná power-play ale vyrovnání nepřineslo a Poruba tak vydřela tři body na ledě posledního celku.

Ostatní zápasy 42. kola

Vsetínvs.Hodonín4:2
Val.Meziříčívs.Kopřivnice6:2
Šumperkvs.Nový Jičín6:3

Vlastimil Odehnal (HC Technika Brno): Bylo to vyrovnané utkání. Nasazení bylo dobré, ale zase jsme se nevyvarovali zbytečných chyb, po kterých pramenily branky soupeře. Za bojovnost a nasazení nemůžeme klukům nic vytknout.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Hokej, který v tomto zápase předváděly oba celky, se nemohl líbit nám ani přítomným divákům. Hru provázelo mnoho nepřesností z obou stran, chyběl tomu důraz a jediné pozitivum, které na tomto utkání vidíme, jsou tři body, pro které jsme sem přijeli.