Poruba v předehrávce přejela Nový Jičín, Čech vychytal první nulu

24.01.2017, René Chyla

Porubští hokejisté sice nezachytili vstup do zápasu, nicméně Nový Jičín doplatil na impotenci svých útočníků a vyložené šance vždy skončily na bezchybném Jakubu Čechovi. RT TORAX ale s navrátilcem Jakubem Peslarem zlomil vaz hostujícímu mužstvu ve druhé třetině, kdy dokázal během deseti minut zamířit za Slovákova záda hned čtyřikrát, a bylo rozhodnuto. Poruba nakonec dokráčela díky čtyřem bodům Jakuba Illéše k výhře 5:0.

2. liga - skupina Východ - 36 út 24.1.18:00
Ďáblové Nový Jičín
5:0(0:0, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Kaluža (Moskal, Bail), 33. Sztefek (Puzič, Illéš), 37. Illéš (Ballner), 40. Illéš (Dresler, Sztefek), 56. Piecha (Illéš, Puzič). Rozhodčí: Koziol – Konvička, Vengřín. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 632. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 5:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Puzič, Dresler, Bail (od 40. Flašar), Kaluža, Slavík, Puškár (od 26. Peslar) – Illéš, Piecha, Sztefek – Kafka (od 40. Smrčka), Moskal, Ballner – Seidler, Sedlář, Vaněk
Ďáblové Nový Jičín: Slovák I – Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Metelka, Cabák – Málek, Novotný, Gebauer – Slovák II, Uhlár, Kocián – Sonnek, Chvostek, Zdeněk – Christov, Samiec, Jaroš

Jakub Čech (POR) (25 střel, 25 zásahů, 0 gólů, 100.00% úspěšnost)
Jakub Illéš (POR) (2+2)
Ivan Puzič (POR) (0+2)

Skvělá práce porubské obrany

První třetina přinesla přítomným divákům až nečekaný průběh. Porubští se do šancí dostávali jen sporadicky a po většinu času museli bránit šance agilních hráčů Nového Jičína. Do větší příležitosti se dostal po parádní nahrávce Jiřího Zdeňka Michal Chvostek, ten ale z dobré pozice přestřelil. Ostravským hráčům pořádně zatápěli i Vít Christov, Matěj Málek či Dominik Novotný, porubská defenzíva v čele s bezchybným Jakubem Čechem ale všem pokusům odolala. RT TORAX mohl hostům uštědřit lekci z produktivity, Dominik Kafka ale prověřil pouze lapačku Jiřího Slováka.

Kalužova trefa z přesilovky a výborná Sztefkova teč

Porubští borci otevřeli skóre až v polovině základní hrací doby, kdy jim k využití přesilovky stačilo pouze devět sekund. Patrik Moskal nahrával na modrou Marku Kalužovi, jenž si udělal ještě pár kroků k levému kruhu a trefil přesně prostor pod Slovákovou vyrážečkou – 1:0. Za necelé tři minuty už RT TORAX vedl o dvě branky. Puzičovu dělovku od modré dokázal ještě lehce tečovat Michal Sztefek, který poslal kotouč přesně pod víko – 2:0.

Illéšův koncert v závěru druhé třetiny

Porubští ale nelenili a do pauzy stihli přidat ještě dvě branky. První přečíslení Ballnera s Illéšem sice ještě Slovák vyrazil, o pár vteřin později ale znovu David Ballner našel zleva najíždějícího Jakuba Illéše, který již byl tentokrát trpělivější, když si Slováka rozpohyboval a poslal puk přesně mezi jeho betony – 3:0. 59 sekund před druhou sirénou se pak do individuální akce dostal po Sztefkově nahrávce Jakub Illéš, který znovu zmátl Slováka naznačením a poté už neměl problém uklidit kotouč k levé tyči – 4:0.

Piechův gól v letu

Michal Sztefek ujel hned na začátku poslední dvacetiminutovky v oslabení, jeho střelu ale zastavil pravý Slovákův beton. Snižovat mohl za Nový Jičín Jiří Zdeněk, ani ten ale nedokázal skvěle chytajícího Jakuba Čecha překonat. Fanoušci se ale přeci jen ještě páté branky dočkali. Jakub Illéš nahrával Martinu Piechovi, který si nabruslil až mezi kruhy, odkud v pádu poslal puk přesně k pravé tyči – 5:0.

Ostatní zápasy 36. kola

Šumperkvs.Val.Meziříčí25.1.
Brnovs.Kopřivnice25.1.
Vsetínvs.Opava25.1.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): První třetina rozhodně nebyla ideální, byli jsme špatní v pohybu, soupeř nás přebrusloval a můžeme být jen rádi, že jsme udrželi bezbrankový stav. O osudu utkání rozhodla určitě druhá dvacetiminutovka, kdy jsme vše zlepšili, tlačili jsme se do branky a dokázali odskočit Novému Jičínu na čtyřbrankový rozdíl. Zbytek zápasu jsme už měli více méně pod kontrolou, přidali pátý gól a po zásluze tak vyhráli.

Petr Macháček (HK Nový Jičín): Pokud se vrátím k úvodu utkání, tak musím říci, že ta byla v podstatě v naší režii, kdy jsme daleko lépe bruslili a měli spoustu šancí. Domácí nemohli vůbec popadnout dech, nicméně toho jsme nedokázali vůbec využít. Ve druhé třetině jsme ale udělali od zhruba třicáté minuty velké hrubky, které soupeř všechny potrestal a bylo prakticky už po zápase.