Přímý souboj o druhé místo vyhráli Zubři, junioři RT TORAXu poprvé nebodovali

31.10.2014, Gabriela Juříková

Ve čtrnáctém kole juniorské ligy se střetli soupeři, které v tabulce dělil jediný bod a dal se očekávat dobrý hokej. Jenže od prvních minut byli Zubři lepším týmem a brzy šli do vedení, které si v první minutě druhé třetiny pojistili. Poruba odpověděla upracovaným kontaktním gólem Martina Csomora v polovině utkání. Na začátku třetí třetiny si Přerov dvoubrankové vedení vzal zpět v přesilovce pět na tři a to si už pohlídal. Junioři RT TORAXu poprvé v této sezóně prohráli v základním hracím čase a v tabulce si s Přerovem vyměnili pozice. V neděli 2. listopadu juniory čeká zápas v Hodoníně.

Liga juniorů - 14.kolo pá 31.10.17:00
HC ZUBR Přerov
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Csomor (Brnčál, Štěpán) – 5. Ministr (Novák), 21. Čelko (Kratochvíl), 41. Rajnoch (Šťastný). Rozhodčí: Jeřábek A. – Gebauer, Ševčík. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mizera – Pobuta, Baca, Gálik, Kropka, Štěpán, Ryška, Soukal – Fibrich, Schwarz, Rataj – Holaň, Gola R., Smrčka – Mládek, Brnčál, Havránek – Csomor, Bartoň
HC ZUBR Přerov: Grigárek – Šťastný, Siegel, Kundrátek, Novák, Smolka, Čelko, Kratochvíl, Rajnoch, Kubal, Müller, Pecha, Ministr, Helešic, Zavřel

Boj o druhou tabulkovou pozici začali aktivněji hosté, ale první vážnější gólová akce vznikla na hokejkách RT TORAXu, když si obránce Baca najel před branku a Rataj bekhendem jen těsně minul pravou přerovskou tyč. Skóre nakonec přeci jen otevřeli Zubři. V polovině páté minuty Tomáš Ministr našel skulinu mezi Mizerovými betony. Porubští si stále častěji vypracovávali vyrovnávací šance, ale přerovská obrana fungovala jako hradba, za níž stál navíc skvěle chytající gólman.

V druhé polovině třetiny si mužstva vyzkoušela hru ve čtyřech, kde v samostatném úniku mířil nad domácí branku Kratochvíl a posléze nastřelil Müller tyč. Přerov si nakonec přesilovku zahrál. Poruba ve třech dokázala Zubry držet daleko od brány a i klasické oslabení zvládla na výbornou. Přerovští se vůbec nedostali ke střelbě. Závěr třetiny se odehrával před Grigárkem, jenže hosté byli taktéž v obranné hře důslední a porubské střely blokovali a nahrávky vykrývali.

Z druhé třetiny neuplynula ani minuta a opět po nezdařené porubské akci získal Přerov dvoubrankové vedení. Kratochvíl zavezl kotouč do pásma a dobře si jej kryl tělem. Bekhendovou střelu Mizera vyrazill, ale ke kotouči se dostal nikým nepokrytý Ondřej Čelko a poslal puk do odkryté poloviny brány. Mnoho šancí si pak hosté vytvořili v přesilovce, která jim vyšla rozhodně lépe než v první třetině. Od třetího gólu dělil Přerov jen vymrštěný brankářův beton po střele Zavřela. Pak se hodně snažil skórovat Müller, ale ani jemu se nepovedlo Mizeru překonat.

Samostatný únik Helešice dokázal dobruslit Štěpán a dovoleným způsoben zablokoval soupeři hokejku, který ale stejně vystřelil. V polovině utkání se RT TORAX probojoval před Grigárka , jenže střela Rataje skončila na betonu a následná dorážka Schwarze minula pravou tyč. Zubři byli hokejovější, lehce přecházeli přes střední pásmo a domácí brankář si připisoval jeden zákrok za druhým. Porubě se podařilo snížit v začátku sedmnácté minuty. Po několika střeleckých pokusech z holí Štěpána a Brnčála, poslal odražený kotouč přes ležícího gólmana Martin Csomor.

Přerovští během dvanácti vteřin v začátku třetí třetiny využili přesilovku pěti proti třem. Od modré čáry vypálil kapitán Michal Rajnoch a puk po ledě prošel až do porubské sítě a jak sepozději ukázalo, byla to poslední gólová akce, kterou diváci v tomto zápase viděli. Poruba v páté minutě mohla využít špatného střídání hostí, ale Rataj opět raději nahrával, než střílel. V přesilovce se porubským hráčům taky moc střílet nechtělo a v oslabení neměl Rataj dostatečnou rychlost.

Na neustálé nahrávání doplatila Poruba i v přesilovce, kdy mohla vsítit kontaktní branku, jenže opět hráči volili složitou cestu do přerovské brány. A když už vystřelili, tak se skvělými zákroky blýskl hostující gólman Grigárek, který byl pro tým velkou jistotou na získání plného počtu bodů. RT TORAX ze svých šancí nedokázal přidat další branky a i když v závěru utkání okupoval útočné pásmo, soupeře podruhé nepřekonal. Zubři tak přerušili porubskou bodovou cestu a jako první ji v základním hracím čase porazili.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Dneska jsme nestačili na disciplinovaný výkon soupeře. Nebyli jsme vůbec vidět v útoku, soupeř využil naše hrubé chyby v obraně a v disciplinovanosti. Častá vyloučení nám vzala hodně sil. Soupeř hrál velice dobře takticky, kdy prodlužoval puky do středního pásma a my jsme na jeho hru nenašli recept, takže mi nezbývá, než gratulovat k výhře.

Vladimír Kočara (HC Zubr Přerov): Dneska jsme vyhráli zaslouženě. Kluci si plnili fantasticky to, co měli, a po dvou třetinách mělo být naše vedení, si myslím, výraznější. Až na pár výjimek jsme domácí k ničemu nepustili, využili jsme přesilovku pět na tři, ale nevyužili situace dva na jednoho. K výhře nám hodně pomohl dobrý výkon gólmana, dneska zachytal výborně.