Změny v sestavě prospěly, tato výhra byla povinností, říká kapitán Zdeněk

Gabriela Juříková, 21.10.2018
Chance liga vstoupila v sobotu 20. října do druhé čtvrtiny, takže Poruba hostila na ledě Ostravar Arény Kadaň, kterou v úvodním utkání na jejím ledě porazila 5:3 a rozjela tenkrát spanilou jízdu. V pár zápasech se pak Porubanům nedařilo, ale to vše je zápasem „doma“ s Kadaní zapomenuto. Po čtyřech kolech slavili hráči s kapitánem Jiřím Zdeňkem výhru a to parádně vysokou – 8:2. kapitán se na výhře podílel dvěma góly a nahrávkou Janu Káňovi, který v utkání vsítil hattrick.

Výhru odstartovalo paradoxně vyloučení porubského obránce Luboše Adama, kdy Jan Káňa úspěšným nájezdem otevřel střeleckou listinu a minutu na to přidal po asistenci Jiřího Zdeňka druhý gól. Pak si hráči role otočili a Jiří Zdeněk po asistenci Káni navýšil vedení Poruby na 3:0 a v druhém dějství si to oba útočníci ještě jednou zopakovali. „Do tohoto utkání jsme vstoupili s přeházenou sestavou, aby se vše trochu oživilo. Ale jinak jsme šli do zápasu jako do každého jiného. S vědomím toho, že potřebujeme zlomit čtyři prohry v předchozích zápasech. Přestože to bylo s týmy, které patří do horních pater tabulky. Dneska prostě byla povinnost vyhrát. Nastartovali nás góly v oslabení, do přestávky jsme ještě stačili dát třetí branku a ta nervozita z toho, že „musíme,“ z nás spadla,“ prozradil kouzlo úspěchu kapitán Jiří Zdeněk. „A když jsme v druhé třetině dali jen jeden gól, důležité bylo, že jsme neinkasovali,“ dodává hráč s průměrně osmnácti minutami času na zápas.

Velmi pozitivní pro porubskou střídačku byl i fakt, že se prosadili další hráči a šlapalo to i ostatním útokům. Což i sám kapitán týmu potvrdil: „Věřím, že se bude statistika vstřelených gólů každým zápasem navyšovat a to ne jen o jednu dvě branky, ale klidně o čtyři pět a budeme vyhrávat.“

Svěřenci trenérů Flašara a Sršně překonali nezdary předchozích kol a úspěšně se perou i s faktem, že oproti jiným týmům jsou pořád na cestách, i když v podstatě hrají doma. „Jsme rádi, že se povedlo zlomit nezdary, přesto všechno, co musíme podstupovat kvůli rekonstrukci porubského zimáku,“ konstatuje Jiří Zdeněk a dodává, „navíc jedeme už druhý týden tří zápasově s dlouhým cestováním a to se projeví na únavě. Proto jsme rádi, že jsme toto utkání zvládli. Pomohlo zvednout náladu a věříme, že navážeme na začátek ligy, kdy jsme v Kadani vyhráli za tři body a rozjeli tak vítěznou vlnu. Už v pondělí nás čeká Kladno a chceme opět urvat výhru.“

Na výkonnosti má jistě vliv i prostředí. Porubští hokejisté ale střídají ledové plochy jako na běžícím páse a je otázkou, jestli třeba i tento technický fakt nemá vliv na výkonnost. S osmi asistencemi nejlepší nahrávač týmu k tomuto tématu sdělil jediné: „Každý zimní stadion má svůj specifický led a my musíme přijmout fakt, že trénujeme v Porubě a hrajeme ve Vítkovicích, kde máme rozbruslení, když to časově vychází, tak i předzápasové tréninky. Jistě by se nám hrálo v této velké aréně ještě lépe, kdyby chodilo více diváků. Takové dva tisíce lidí by udělalo parádní zápasovou atmosféru,“ apeluje na fanoušky hráč s nejvíce střelami z týmu.