Zkušený borec v kádru HC RT TORAX! Marek Sikora posílí ofenzívu Holaňova výběru

Lukáš Bajgar, 12.05.2019
Česká reprezentace má na probíhajícím světovém šampionátu den volna, tak je ideální čas představit další posilu Poruby. HC RT TORAX posílí v nadcházejícím ročníku dvaatřicetiletý Marek Sikora, jenž do Ostravy přichází z Přerova, kde v minulém ročníku získal celkově 28 kanadských bodů.

Havířovský rodák přichází do týmu v roli ostříleného matadora, jehož rolí bude předávat zkušenosti nejen z extraligy jednak dravým mladíkům výběru trenéra Holaně, tak i fanouškům, kteří se mohou těšit na jeho body.

Pro Marka Sikoru není Poruba neznámou destinací, vždyť před dlouhými čtrnácti lety si zahrál v osmnácti utkání místní juniorky, a dva roky nato oblékl dres Sarezy Ostrava, jak je vidno na snímku níže, kde v červeném dresu dotírá na Štefana Žigárdyho.

Po éře Sarezy si chvíli zahrál v okolních klubech, aby se nadlouho usadil v Chomutově, s nímž okusil extraligu a bodově patřil ke špičkám klubu. Poslední roky jsou spjaty více s Přerovem a s domovským Havířovem.

Statistiky Marka Sikory