Závěrečný turnaj čtvrťáků ve vzdáleném Děčíně

Romana Opatová, 12.04.2019
Více než 450 kilometrů od svého domácího působiště vycestovali poslední březnový víkend hráči ročníku 2009 a 2010 na svůj závěrečný jarní turnaj sezóny. Cílem samozřejmě nebylo urazit co nejdelší cestu, ale prověřit své hokejové dovednosti se soupeři, které během svazových zápasů nepotkávají.

Hokejový klub Děčín přivítal celkem sedm celků. Kromě domácího týmu a HC RT TORAX se turnaje dále zúčastnil HC Česká Lípa, HC Jablonec nad Nisou, HC Šumperk, HC Uničov a HC Nový Jičín. V zápasech 3x18 minut hrubého času se postupně utkali každý s každým. Každý zápas končil také dovednostní soutěží, samostatnými nájezdy v režimu „náhlé smrti“.

Ačkoli svěřenci Petra Rambouska nepatřili k favoritům turnaje, svých soupeřů se nezalekli a v každém zápase bojovali v plném nasazení. Své úsilí dokázali proměnit v dílčí vítězství i remízy (každá třetina se hodnotila samostatně) a nemalou zajímavostí je, že kromě jedné další samostatné třetiny, všechny ostatní skončily rozdílem jednoho gólu.

V rámci celkového hodnocení byl nejužitečnějším hráčem týmu jmenován brankář Ondřej Kalužík, do sestavy „All-stars týmu turnaje“ byl vybrán kapitán Daniel Myšík.

A jak hodnotil turnaj trenér Petr Rambousek?:
Jsem velmi rád, že jsme tento turnaj absolvovali. I přesto, že jsme skončili na posledním sedmém místě, tak tento turnaj nám hodně dal. Nejen hráčům, ale i nám trenérům. Nemáme v mužstvu individuality, osobnost, ale máme pár poctivých kluků a věřím, že ostatní se přidají. Zní to hloupě, ale i s posledním místem jsem byl spokojený. Na kluky jsem pyšný a věřím, že postupem času začnou kluci sbírat cenné kovy.

V dubnu kluci mají zasloužený odpočinek, společně se setkají zase počátkem května na tzv. letní přípravě. Ta slouží primárně ke zdokonalení fyzické kondice, rychlosti, vytrvalosti.

Hlavním trenérem ročníků 2009 a 2010 byl v této sezóně Petr Rambousek, asistenty Adam Vrba, Jiří Trembáč a velice často vypomáhali i hráči A týmu.