Žákovské okénko: Z dvanácti bodů zůstaly „doma“ jen tři

Gabriela Juříková, 16.11.2017
Na svatého Martina se nepekly jen husy a nepřipravovaly knedlíky se zelím, ale taky se odehrávaly zápasy porubských žáků s Oceláři, kteří uspěli jen v jediném utkání. O den později, v neděli 12. listopadu hostili v KOOPERATIVA ARENĚ nejmladší žáci a sedmá třída vrstevníky z Vítkovic. Třicet devět minut sahali po bodech žáci páté třídy. Jak duel nakonec dopadl a i ostatní tři zápasy, to se dočtete v následujících řádcích.

Neudržené vedení 3:0

Hráči páté třídy si do šestnácté minuty vypracovali vedení 3:0 góly Petra Telnara, Václava Záviška a Tobiáše Papaje. Hosté snížili až těsně před druhou přestávkou a v třetí dvacetiminutovce dokonali obrat. Ještě na začátku šedesáté minuty byl stav nerozhodný, ale v čase 59:30 se za Rafajova záda trefil Filip Frnka a zajistil tak Vítkovicím výhru 4:3.

Třinec začal úřadovat od druhé třetiny

Šesťáci rozehráli v sobotním dopoledni své utkání na výbornou. V první minutě se střelecky prosadil Tomáš Murin a ve dvanácté už RT TORAX vyhrával 2:0 díky střele Tobiáše Vehovského. Oceláři však dokázali vsítit gól do šatny a po přestávce už tahali za delší konec provazu. V druhé dvacetiminutovce nejenže vyrovnali, ale otočili zápas na svou stranu a gólově se prosazovali i po druhé přestávce. Nakonec měli poslední slovo domácí borci. V čase 59:54 snižoval na konečných 3:6 Dominik Dragon.

Šest nevyužitých přesilovek

Jestliže mladší svěřenci trenéra Davida Moravce dokázali Vítkovicím vsítit tři góly, starším sedmákům se nepodařilo využít ani jednu z šesti početních výhod a ani v plném počtu hráčů nenašli recept na vítkovickou obranu a na překonání brankáře Antoníčka. To porubský Juříček se musel v brance ohánět. Za svá záda pustil jen čtyři puky. Jeden gól inkasoval z hole syna svého trenéra Davida Moravce mladšího.

O vítězství se do poslední minuty strachovali

Nejstarší žáci pod vedením trenéra Mrázka se jako jediní o víkendu radovali z výhry. Ale taky se o ni do posledních minut strachovali. Vedení 4:0, které si vytvořili v průběhu čtyřiceti dvou minut hry, ve třetí třetině postupně ztráceli. Dva góly Maxima Vehovského a góly Michala Pospíšila a Mikuláše Stuchlíka dohnali Oceláři ve třetím dějství. Na rozdíl jedné branky se hosté dostali v čase 55:06 a samozřejmě v závěru třetiny zkusili hru bez gólmana. Vyrovnání ale domácí nepřipustili a tak slavili cennou výhru 4:3.